Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Lowepro Vertex 300AW: Batoh pro náročné

, , aktualita
Lowepro Vertex 300AW: Batoh pro náročné
Hodně fotografů již zjistilo, že se nevyplatí díky malé brašně nechat např. stativ doma a následně v přírodě dumat nad tím, čím ho nahradit. Pokud vás fotografování živí nebo jde o opravdový koníček, doporučujeme si připlatit za spolehlivou brašnu nebo batoh, který pojme vaši fotografickou výstroj a díky kvalitním materiálům vás nebudou tolik bolet záda. Dnes si v krátkosti představíme jeden z dražších batohů od firmy Lowepro.
Lowepro Vertex 300AW: Batoh pro náročné
Profesionální fotografové se často usmívají nad snahou svých kolegů, majitelů ultrazoomů a kompaktů, jež chtějí ušetřit pár stokorun na fotografické brašně. Správně zvolené pouzdro, batoh či brašna je základem úspěchu, protože i s kompaktem člověk občas použije nějaký ten filtr či stativ a příslušenství je třeba někde uložit.

Do Vertexu 300AW uložíte jedno (případně dvě) DSLR těla či jeden středoformátový přístroj. V batohu se najde místo pro 6 objektivů včetně "drobečka" 400 mm/f2.8, stativ a blesk. Po zaplnění fotografickými doplňky zbude ještě trocha místa na další věci, např. na mobilní telefon.


Pláštěnka

Batoh je vyroben z voděodolného materiálu, takže nemusíte mít strach, že by několik dešťových kapek mohlo ohrozit váš fotoaparát a doplňky v ceně několika desítek, u někoho možná i stovek tisíc korun.

Vnější část Vertexu je zajímavá také kvůli speciálnímu uchycení vhodnému k přenášení stativu, dvěma kapsám pro paměťové karty a fotografické filtry. Středová kapsa je dostatečně rozměrná na to, aby pojmula většinu 13" notebooků.

K Lowepro Vertex 300AW se, stejně jako ke všem ostatním modelům, dodává pláštěnka, jež má za úkol ochránit stativ, karty a další věci uložené vně batohu.

Vnitřní rozměry činí 31 x 16,5 x 52 cm, vnější rozměry jsou 33 x 26 x 55 cm. Výrobce nabízí dvě barevné varianty, šedou a černou. Doporučená koncová cena činí 7 990 Kč včetně DPH.