www.digimanie.cz
>
>

Makro fotografie zachycují krystaly ledu z mrazničky

Makro fotografie zachycují krystaly ledu z mrazničky
, , aktualita
Zajímavé fotografie mohou někdy vzniknout náhodou s pomocí věcí, které se běžně nacházejí v domácnosti. Kanadský fotograf využil ledových krystalů na vnitřní stěně mrazničky a vytvořil zajímavé makro fotografie.
K oblíbeným
reklama
Fotograf Christopher Dormoy z Montrealu si nedávno dával pauzu od svého současného projektu a pustil se do úklidu mrazničky. Při tom ho zaujaly ledové krystalky, které se tvoří na vnitřních stěnách těchto zařízení. Protože led připadal Christopherovi velmi estetický, rozhodl se, že si drobné krystalky vyfotografuje. 

U jednoho snímku ledových krystalů ale nezůstalo. Fotograf začal využívat malou mrazničku, kde testoval různé kombinace ledu či světla. Christophera Dormoye na ledových krystalcích fascinovala jejich proměnlivost v čase a nepředvídatelnost, s jakou se struktury tvořily a zase zanikaly. Série různých makro fotografií je zveřejněna například na Christopherově Instagramu
 

Fotograf využil svou bezzrcadlovku Nikon Z7 a makroobjektiv  Laowa 24mm f/14 2x Macro Probe. Krystaly ledu bylo nutné nasvítit, k tomuto účelu zvolil Christopher Dormoy LED osvětlení se softboxy i bez nich. Protože se otevřená mraznička uvnitř zahřívala a led začal tát, fotografování krystalů muselo probíhat rychle. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vaonis Hyperia: hvězdářský fotoaparát s 61MPx full frame čipem Vaonis Hyperia: hvězdářský fotoaparát s 61MPx full frame čipem
Pokud máte rádi astrofotografii a opravdu hodně peněz na účtu, mohl by se vám líbit hvězdářský fotoaparát Vaonis Hyperia. Ten je vybaven full frame snímačem Sony s velmi vysokým rozlišením 61 megapixelů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Doporučené fotoaparáty: září 2021 Doporučené fotoaparáty: září 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala56 komentářů
ProGrade uvedl kartu CFexpress Type A s kapacitou 160 GB ProGrade uvedl kartu CFexpress Type A s kapacitou 160 GB
Od společnosti ProGrade Digital jsme se dočkali nové paměťové karty CFexpress Type A. Tento typ zatím využívá jen málo fotoaparátů, nabízí však vysoké přenosové rychlosti. V tomto případě až 800 MB/s.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT 7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT
Dalším novým objektivem v nabídce společnosti 7Artisans je extrémně světelný model 25mm f/0.95. Ten je určen pro fotoaparáty se snímačem Micro Four Thirds nebo APS-C. Dovoluje tak dosažení velmi malé hloubky ostrosti.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
O novinky Canonu je zájem: přidány na seznam nedostatkového zboží O novinky Canonu je zájem: přidány na seznam nedostatkového zboží
Canon před několika dny představil nový fotoaparát EOS R3 a také dva objektivy, kompaktní 16m F2.8 a telezoom 100-400mm. O novinky je velký zájem, výroba bude mít podle všeho problém, a prodlužují tak seznam nedostatkového zboží.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala