www.digimanie.cz
>
>

Makro fotografie zachycují krystaly ledu z mrazničky

Makro fotografie zachycují krystaly ledu z mrazničky
, , aktualita
Zajímavé fotografie mohou někdy vzniknout náhodou s pomocí věcí, které se běžně nacházejí v domácnosti. Kanadský fotograf využil ledových krystalů na vnitřní stěně mrazničky a vytvořil zajímavé makro fotografie.
K oblíbeným
reklama
Fotograf Christopher Dormoy z Montrealu si nedávno dával pauzu od svého současného projektu a pustil se do úklidu mrazničky. Při tom ho zaujaly ledové krystalky, které se tvoří na vnitřních stěnách těchto zařízení. Protože led připadal Christopherovi velmi estetický, rozhodl se, že si drobné krystalky vyfotografuje. 

U jednoho snímku ledových krystalů ale nezůstalo. Fotograf začal využívat malou mrazničku, kde testoval různé kombinace ledu či světla. Christophera Dormoye na ledových krystalcích fascinovala jejich proměnlivost v čase a nepředvídatelnost, s jakou se struktury tvořily a zase zanikaly. Série různých makro fotografií je zveřejněna například na Christopherově Instagramu
 

Fotograf využil svou bezzrcadlovku Nikon Z7 a makroobjektiv  Laowa 24mm f/14 2x Macro Probe. Krystaly ledu bylo nutné nasvítit, k tomuto účelu zvolil Christopher Dormoy LED osvětlení se softboxy i bez nich. Protože se otevřená mraznička uvnitř zahřívala a led začal tát, fotografování krystalů muselo probíhat rychle. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery
Ricoh představil další generaci odolného kompaktu WG-7. Zůstává zde objektiv s 5× optickým zoomem a 20MPx snímač CMOS BSI. Novinkou je nicméně funkce webkamery díky podpoře USB Video Class 1.1.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem
Leica zařadila do svého výrobního programu i smartphone. Nese jméno Leitz Phone 1 a nabídne velký 1" snímač s rozlišením 20 megapixelů. Dokonce nabídne i speciální krytku objektivu, který má světelnost F1,9.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF
Znovu se objevují spekulace, že Canon chystá APS-C fotoaparáty s bajonetem RF. Dokonce by mělo jít o trojici modelů pokrývající různé trhy spíše nižšího cenového spektra. Má jít o EOS R7 až EOS R9.
16.6.2021, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost
Mnohé zajímá budoucnost značky Nikon. Nyní se na Internetu objevily další zákulisní informace, které prozrazují, co se na nás chystá. Můžeme čekat nové objektivy i Z9, otazník visí nad low-endovou Z30.
15.6.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června
Na Internetu se čím dál více objevují zvěsti o tom, že Nikon velmi brzy představí nový model s APS-C čipem. Původně se mluvilo o Z30, nyní to naopak vypadá na Zfc s retro vzhledem. A mělo by se tak stát už za dva týdny.
14.6.2021, aktualita, Milan Šurkala