Od společnosti Manfrotto jsme se dočkali nového typu produktu. Společnost totiž začíná s výrobou gimbalů, které mají stabilizovat video při natáčení z ruky. Jsou schopné stabilizace ve 3 osách, ale je možné jednotlivé osy i zamknout.

Manfrotto Gimbal 220 má nosnost nejvýše 2,2 kg, takže je ideální např. pro CSC fotoaparáty. Má odnímatelný a polohovatelný držák, který dovoluje i spodní natáčení. Nechybí dokonce ani dotykový displej s možností ovládání fotoaparátu a čtyři režimy Inception, Timelapse, VLOG Selfie a TikTok Portrait. Akumulátor se nabíjí 1,5 hodiny a vydrží na 7 hodin práce. Základní verze přijde na $400, Pro Kit s follow-focus systémem pak vyjde na $500.

Manfrotto Gimbal 460 je silnější variantou, troufne si totiž na zátěž až 4,6 kg, takže pobere i některé menší videokamery. Jinak je schopnostmi velmi podobný předchozímu modelu a k dispozici je jen ve verzi Pro Kit. Má také mnohem větší kapacitu akumulátorů, které se nabíjí 5 hodin a vydrží na 12 hodin provozu. Cena byla stanovena na $750.

Jako poslední je tu prodlužovací tyč Manfrotto GimBoom. Váží jen 800 gramů (je z uhlíkových vláken) a ve složeném stavu má 51 cm. Dovoluje však ovládání až z výšky 3,5 metru ve stavu největšího natažení. V tomto případě se připravte na cenu $175.

Zdroj: sonyalpharumors.com, petapixel.com