www.digimanie.cz
>
>
>

Meike uvedlo levný video objektiv 25mm T2.2 pro M4/3

Meike uvedlo levný video objektiv 25mm T2.2 pro M4/3
, , aktualita
Společnost Meike není sice příliš známá, ale i u nás se dají zakoupit její objektivy. Nyní rozšířila nabídku Micro Four Thirds objektivů o cenově atraktivní 25mm T2,2 model určený pro natáčení videa, tzv. cine objektiv.
K oblíbeným
reklama
Portfolio produktů značky Meike bylo rozšířeno o nový video (cine) objektiv T2.2/25mm Cinema Lens. Ten je určen pro CSC fotoaparáty systému Micro Four Thirds a dle výrobce by měl nabídnout úhly záběru 49,7° diagonálně, 40,6° horizontálně a 31° vertikálně (dle kalkulačky by ale 50mm přepočtená ohnisková vzdálenost měla být trochu méně širokoúhlá). Světelnost novinky dosahuje T2,2 a maximálně lze clonit na hodnotu T22.
 
Meike T2.2/25mm Cinema Lens
 
Pro manuální ostření i úpravu clonu jsou zde prstence vybavené tradičním vroubkováním, jak je u video objektivů obvyklé. Objektiv je schopen zaostřit minimálně ze vzdálenosti 25 centimetrů. V optické konstrukci je 10 optických členů, které jsou uspořádány do 8 skupin. Víme, že používá filtry o průměru 77 milimetrů a váží 586 gramů (na jiném místě ale v popisu hovoří o 558 gramech). Na Amazonu se dá koupit za $340 (cca 7500 Kč bez DPH), což vzhledem k tomu, jak bývají cine objektivy obvykle předražené, není až tak mnoho.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Želva s GoPro kamerou zachytila život v rybníku Želva s GoPro kamerou zachytila život v rybníku
Youtuber zveřejnil video, v němž předvádí, jak na jednu ze svých želv nádherných připevnil GoPro kameru. Želva pak v malém rybníku pořídila záběry světa a života ukrytého pod vodní hladinou. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Doporučené fotoaparáty: červen 2019 Doporučené fotoaparáty: červen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala51 komentářů
Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR
Společnost Canon zveřejnila video, ve kterém vysvětluje, proč mohou mít CSC fotoaparáty snáze opticky kvalitnější objektivy než digitální zrcadlovky při menších rozměrech. Vše závisí na vzdálenosti senzoru od objektivu.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright
Americké soudnictví je často terčem vtipů, neboť v této zemi netušených soudních možností lze žalovat snad naprosto všechno. Poslední případ z Texasu pak ukázal, že může být dokonce legální porušovat copyright.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0 MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0
Nezávislý výrobce objektivů MS Optics představuje dvě nové světelné padesátky pro M-Mount. Máme zde Vario Prasma 50mm F1.5 s optickým návrhem Plasmat a pak supersvětelný model ISM 50mm F1.0.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala