www.digimanie.cz
>
>
>

Microsoft uveřejnil testovací verzi Expression Media 2

Microsoft uveřejnil testovací verzi Expression Media 2
, , aktualita
Microsoft nemá v nabídce jen operační systémy. Softwarový gigant v roce 2006 pohltil společnost MediaPro, jež vyvíjela program pro správu multimediálních souborů. Microsoft aplikaci dopracoval a nyní si ji můžete otestovat i vy. Jaký je nový Expression Media?
K oblíbeným
reklama
Expression Media 2 tak trochu fušuje do řemesla programům jako je Adobe Photoshop či český Zoner Media Explorer. Aplikace z dílny Microsoftu ponechává všechny soubory (tj. obrázky, videa, HTML, písma) v původních složkách, k automatickému importu všech podporovaných souborů nedochází, vše je v rukou uživatele.
Soubory lze organizovat dle mnoha kritérií, ke každému obrázku, videu atp. je možno přiřadit vlastní štítek, který soubor identifikuje. Je třeba podotknout, že Expression Media 2 je v první řadě archivační software, pro náročnější editaci fotek a videí se nehodí.
Novinek ve druhé verzi je mnoho. Program nyní podporuje soubory používané Microsoft Outlookem 2007/2008 (DOCX, DOTX, POTX...), urychlen byl přístup k souborům uloženým na síťových discích. Za zmínku stojí také hierarchická struktura klíčových slov, můžete si tak během několika sekund označit soubory popisky a při hledání využívat vztahů nadřazenosti a podřazenosti.

Pokud soubor obsahuje GPS informace o místu pořízení, dokáže Microsoft Media Expression 2 ve spolupráci s Windows Live Virtual Earth ukázat na mapě přesnou pozici vzniku.
K dispozici je testovací verze aplikace pro Windows i Mac, licence programu vyprší 1. července.

Zdroj: imaging resource
Nejnovější články
Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami

V nabídce společnosti Lomography se po šesti letech vývoje objevuje nový pevný objektiv Petzval 55mm f/1.7 Mk II. Ten se vyznačuje nastavitelným bokehem díky různě tvarovaným otvorům clony.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala