www.digimanie.cz
>
>
>

Microsoft uveřejnil testovací verzi Expression Media 2

Microsoft uveřejnil testovací verzi Expression Media 2
, , aktualita
Microsoft nemá v nabídce jen operační systémy. Softwarový gigant v roce 2006 pohltil společnost MediaPro, jež vyvíjela program pro správu multimediálních souborů. Microsoft aplikaci dopracoval a nyní si ji můžete otestovat i vy. Jaký je nový Expression Media?
K oblíbeným
reklama
Expression Media 2 tak trochu fušuje do řemesla programům jako je Adobe Photoshop či český Zoner Media Explorer. Aplikace z dílny Microsoftu ponechává všechny soubory (tj. obrázky, videa, HTML, písma) v původních složkách, k automatickému importu všech podporovaných souborů nedochází, vše je v rukou uživatele.
Soubory lze organizovat dle mnoha kritérií, ke každému obrázku, videu atp. je možno přiřadit vlastní štítek, který soubor identifikuje. Je třeba podotknout, že Expression Media 2 je v první řadě archivační software, pro náročnější editaci fotek a videí se nehodí.
Novinek ve druhé verzi je mnoho. Program nyní podporuje soubory používané Microsoft Outlookem 2007/2008 (DOCX, DOTX, POTX...), urychlen byl přístup k souborům uloženým na síťových discích. Za zmínku stojí také hierarchická struktura klíčových slov, můžete si tak během několika sekund označit soubory popisky a při hledání využívat vztahů nadřazenosti a podřazenosti.

Pokud soubor obsahuje GPS informace o místu pořízení, dokáže Microsoft Media Expression 2 ve spolupráci s Windows Live Virtual Earth ukázat na mapě přesnou pozici vzniku.
K dispozici je testovací verze aplikace pro Windows i Mac, licence programu vyprší 1. července.

Zdroj: imaging resource
Nejnovější články
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019 Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019
Společnost Canon patřila v letošních cenách EISA Awards 2019 jednoznačně k těm nejúspěšnějším. Odnesla si totiž celkem pět cen. Dařilo se především objektivům, které si odnesly rovnou 4 ocenění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2 Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2
Novinkou pro systém L-Mount je objektiv z dílen Leicy, model APO-Summicron-SL 50mm f/2. Tato světelná padesátka nabídne odolnou konstrukci i velmi rychlý autofokus díky technologii Dual Syncro Drive.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře