www.digimanie.cz
>
>
>

Microsoft uveřejnil testovací verzi Expression Media 2

Microsoft uveřejnil testovací verzi Expression Media 2
, , aktualita
Microsoft nemá v nabídce jen operační systémy. Softwarový gigant v roce 2006 pohltil společnost MediaPro, jež vyvíjela program pro správu multimediálních souborů. Microsoft aplikaci dopracoval a nyní si ji můžete otestovat i vy. Jaký je nový Expression Media?
K oblíbeným
reklama
Expression Media 2 tak trochu fušuje do řemesla programům jako je Adobe Photoshop či český Zoner Media Explorer. Aplikace z dílny Microsoftu ponechává všechny soubory (tj. obrázky, videa, HTML, písma) v původních složkách, k automatickému importu všech podporovaných souborů nedochází, vše je v rukou uživatele.
Soubory lze organizovat dle mnoha kritérií, ke každému obrázku, videu atp. je možno přiřadit vlastní štítek, který soubor identifikuje. Je třeba podotknout, že Expression Media 2 je v první řadě archivační software, pro náročnější editaci fotek a videí se nehodí.
Novinek ve druhé verzi je mnoho. Program nyní podporuje soubory používané Microsoft Outlookem 2007/2008 (DOCX, DOTX, POTX...), urychlen byl přístup k souborům uloženým na síťových discích. Za zmínku stojí také hierarchická struktura klíčových slov, můžete si tak během několika sekund označit soubory popisky a při hledání využívat vztahů nadřazenosti a podřazenosti.

Pokud soubor obsahuje GPS informace o místu pořízení, dokáže Microsoft Media Expression 2 ve spolupráci s Windows Live Virtual Earth ukázat na mapě přesnou pozici vzniku.
K dispozici je testovací verze aplikace pro Windows i Mac, licence programu vyprší 1. července.

Zdroj: imaging resource
reklama
Nejnovější články
Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho
Chodit moc blízko k divokým zvířatům není příliš bezpečné. Přesvědčil se o tom indický fotograf, který fotil divoké slony. Ze své chyby se ale nepoučí, stádo ho ušlapalo a na následky zranění zemřel.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa
Leica přichází s novým full frame CSC fotoaparátem SL2. Přináší 47MPx snímač s možností natáčení 4K60p videa i slow-motion ve Full HD při 180 fps. Má i DFD ostření a jde v podstatě  o převlečený Lumix S1R.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Olympusu se výrazně daří, neplatí to však o fotoaparátech Olympusu se výrazně daří, neplatí to však o fotoaparátech
Společnosti Olympus se finančně hodně daří, podařilo se jí opravdu velmi výrazným způsobem navýšit zisky. Zatímco příjmy rostly jen minimálně, zisk šel na násobky. To bohužel neplatí o divizi fotoaparátů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Fotobanka Getty Images končí s Rights-Managed, nyní už jen Royalty-Free Fotobanka Getty Images končí s Rights-Managed, nyní už jen Royalty-Free
Fotobanka Getty Images mění možnosti licencování vložených fotografií. Už brzy nebude možné kupovat snímky v tradiční Rights-Managed licenci, která tu s námi byla mnoho desítek let. Nově budou k dispozici už jen Royalty-Free snímky.
10.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nové firmwary pro Panasonic Lumix S1, S1R, GH5(S) i G9 Nové firmwary pro Panasonic Lumix S1, S1R, GH5(S) i G9
Panasonic přichází s novými firmwary pro svá pokročilá CSC jak systému Micro Four Thirds, tak i full frame řady S. Přidána tak byla u některých modelů podpora CFexpress karet, jinde zase přibyla detekce zvířat.
10.11.2019, aktualita, Milan Šurkala