www.digimanie.cz
>
>
>
>

Mikro 4/3 objektivy od Panasonicu a firmware pro DMC-LX5

Mikro 4/3 objektivy od Panasonicu a firmware pro DMC-LX5
, , aktualita
Dvojice zoom objektivů je určena pro Mikro 4/3 systém používaný v sérii Lumix X a G. První z nich je 14-42mm a v zasunutém stavu připomíná pancake. Druhý zastupuje roli teleobjektivu se 45-175 mm. Zároveň Panasonic oznámil nový firmware pro Lumix DMC-LX5.
K oblíbeným
reklama
Oba objektivy spadají do kategorie "Power Zoom", což znamená, že se ovládají podobně jako zoom objektivy v kompaktech. Na těle objektivů je ovladač W-T, kterým se reguluje zoom a objektivy se samy vysouvají a zasouvají. Dle slov Panasonicu budou fungovat na všech fotoaparátech z "G" série a jsou primárně určeny pro novou řadu Lumix X.Drobný objektiv Lumix G X Vario PZ 14-42mm při maximálním zoomu


Objektiv Lumix G X Vario PZ 14-42mm F3.5-5.6 ASPH. Power O.I.S. disponuje rozsahem ohniskových vzdáleností 14-42 mm, což po přepočtu u Mikro 4/3 systému na 35mm ekvivalent dává rozsah ohnisek 28-84 mm. Světelnost objektivu je f/3,5 - f/5,6. Pro snížení vnitřních odrazů obsahuje speciální povrchovou úpravu "Nano Surface Coating". Ideální objektiv pro krajinářskou fotografii.Porovnání technologií povrchových úprav Multi Coating s Nano Surface Coating


Přihlédneme-li k tomu, že v zasunutém stavu vypadá objektiv jako pancake (tloušťka pouhých 2,7 cm!), máme tu velice zajímavý kousek pro Mikro 4/3 systém Panasonicu. Hmotnost objektivu je příjemných 95 g a výrobce nezapomněl ani na stabilizaci obrazu Power O.I.S.


V zasunutém stavu je tloušťka pouhých 2,7 cm


Konstrukčně tento objektiv tvoří 9 členů v 8 skupinách (4 asférické čočky, 2 ED) a přední závit má průměr 37 mm.Vnitřní konstrukce objektivu Lumix G X Vario PZ 14-42mm


Již předem víme, že se objektiv bude od října dodávat jako setový k Lumixu DMC-GF3X, nebo jej bude možné zakoupit za 7000 Kč ($400) samostatně.

Druhý objektiv je již více konvenční, modelové označení Lumix G X Vario PZ 45-175mm F4.0-5.6 Asph. Power O.I.S. naznačuje, že se jedná o teleobjektiv s rozsahem ohnisek 45-175 mm, z čehož po přepočtu získáme slušných 90-350 mm. Světelnost f/4,0 - f/5,6 příliš neoslní.Teleobjektiv Lumix G X Vario PZ 45-175mm s možností i manuálního zoomu


Zoom u tohoto objektivu může být ovládán jak systémem "Power Zoom", tak manuálně otáčením pogumovaného prstence. Objektiv se skládá ze 14 optických členů v 10 skupinách (2 asférické čočky a 2 ED) a průměr předního závitu je 46 mm. Hmotnost objektivu činí 210 g a cena byla stanovena na 8000 Kč ($450).Uspořádání optických členů v objektivu Lumix G X Vario PZ 45-175mm


Přímo na webu Panasonicu lze nalézt ukázkové fotografie pořízené těmito objektivy v plném rozlišení.

Společně s představením objektivů oznámil Panasonic aktualizaci firmwaru pro Lumix DMC-LX5, která přináší zrychlení autofokusu, aktivní mód pro lepší práci Power O.I.S. stabilizace, nový systém redukce šumu při ISO 1600/3200, zlepšení vyvážení bíle při nízkém osvětlení, zdokonalení kontinuálního AF, možnost ukládání oblastí pro ostření a nakonec ještě vylepšení barev, jasu a kontrastu na LCD.

Zdroje: www.panasonic.net, www.dcresource.com (objektivy/fw)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE
Tamron zveřejnil nový teaser, ve kterém láká na "velké" věci. Hodlá totiž představit hned 4 nové objektivy pro CSC fotoaparáty. Má jít o modely pro velmi populární full frame systém od společnosti Sony.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF
Výrobce objektivů a příslušenství Viltrox si chystá tři novinky s pevnou ohniskovou vzdáleností. Všechny budou mít autofokus a výbornou světelnost F1,4, přičemž budou určeny pro APS-C CSC fotoaparáty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci
Aljaška představuje díky své krásné přírodě ráj pro krajinářské fotografy. To si o této zemi myslí i Toby Harriman a Jussi Ruottinen, kteří vytváří fotografie a videa při paddleboardingu po ledovcových jezerech. 
21.8.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem
Čínská společnost Yongnuo vylepšila svůj 35mm F1.4 objektiv a uvedla jeho novou verzi YN 35mm F1.4C DF UWM. Ta se může chlubit především rychlým a tichým ultrazvukovým zaostřovacím motorkem UWM.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala