Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně
Registrace: 12.10.2004
Komentářů: 6653, score 1.3 | Svět hardware: 4785/1.4 | Svět mobilně: 402/1.0 | TV Freak: 34/1.0
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: Panasonic Lumix DMC-FZ7

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 17.12.2011 s hodnocením +11:
Ne, jak do dubu :­-D Vzdyt o tom to prece neni! Ten clanek neni o tom, jak za 8 tisic nejlepe vyfotit koncert. Uz to konecne pochopte! Koala je urcena pro lidi, kteri se chteji ve foceni naucit neco noveho. Nekteri maji kompakt za 1500, nekteri maji zrcadlovku za 15 tisic. To mam clanek zacit a skoncit tim ­"At mate cokoli, bezte si koupit Canona a 50mm F1,8 objektiv­". A v dilu o makru, bezte si koupit Canona a ktomu MP­-E, jinak to nema smysl? Myslite, ze se kazdemu chce tahat zrcadlovku na koncert? Nekdo si proste chce k hudebnimu zazitku vyfotit par fotek a chce, aby to aspon trochu vypadalo. Koala neni urcena pro profesionalni foceni! Ma to byt vstup do fotografickeho sveta, at je technika jakakoli.
Abyste to snad uz konecne pochopil. Clanky s Koalou nejsou o tom zvolit adekvatni ­"hardware­" a pak se naucit s tim fotit, ale vytvorit s tim, co mam ­(at uz je to fotomobil nebo zrcadlovka­), pokud mozno lepsi snimky nez doposud. Koupe jineho fotoaparatu je proste hovadina! Clanek je o tom, jak s danym fotoaparatem vylepsit sve fotograficke schopnosti.
To, ze Vy radeji bez zrcadlovky na koncertu nefotite, je tu skutecne vsem jedno :­-­) Nekteri totiz nepohrdnou i foceni kompaktem. A nekteri by i radi meli trochu lepsi fotky ­(ale to neznamena, ze musi mit profi kvalitu­). A tem je urcen tento clanek. Nesudte podle sebe ostatni. Kazdy neni Vy! Kazdy taky nema pristup k podiu.
Komentář z 19.2.2021 s hodnocením +9:
Vzhledem k tomu, že jejich cílovou skupinou jsou lidé fotící přes hledáček, tak to 8K nebo 4K120p není zrovna ta nejdůležitější položka pro vlajkovou loď. Na to je tu konkurence s CSC. Ono je spíše otázkou, zda je udržitelná koncepce DSLR jako taková.
Komentář z 20.12.2016 s hodnocením +8:
Pořád se ale nedotýkáš podstaty problémů. Recenze často hodnotí fotoaparáty z pohledu fotografa, ale ne z pohledu uživatele ­(já se o to nicméně snažím­). Prostě to, co vadí fotografovi, vůbec nemusí vadit běžnému uživateli. Rozlišení sice zhoršuje per pixel šum, nicméně faktem je to, že dnešní kompakty fotí lépe než ty minulé. Nesmyslné zoomy jsou nesmyslné opět z pohledu fotografa a ne z pohledu běžného uživatele, protože právě ty fotoaparáty s nesmyslným zoomem jsou dnes jedna z mála kompaktů, které si ti běžní uživatelé kupují. Nesmyslný zoom není příčinou konce kompaktů, ale spíše jeho důsledkem. To jako jedno z mála se totiž kupuje.

Představ si nějakou oblast, ve které se moc nevyznáš. Pro mě je to třeba audio. Audiofilové si budou ťukat na čelo, že někdo může poslouchat hudbu na levných stereo reprácích, fakt je ale ten, že většině lidí toto stačí. Když už jsme u zvuku, stačí si představit situaci na PC. V dobách, kdy běžná PC přehrávala zvuky na příšerném PC speakeru a koupě jakékoli zvukové karty znamenala obrovský krok kupředu, každý snil o tom mít nějakého SoundBlastera. Postupem času se ale zvukové čipy začaly integrovat na základní desky a dnes je drtivá většina uživatelů spokojena s těmi integrovanými Realteky a stačí jim to. Zvuk už neřeší, protože základní řešení jim dostačuje. Proto trh zvukových karet prakticky zmizel a přežívá jen v high­-end oblasti. Jen tam jsou lidi, kterým základní řešení nedostačuje a kteří jsou ochotni si koupit něco jiného. Nikdo nebude nahrazovat integrovaný Realtek zvukovkou za tři kila.

Kdyby v kompu měli jen PC speaker, udělali by to skoro všichni. Nicméně to neudělají, protože už mají dostatečné řešení. Nicméně na serveru o audiu ­(stejně jako na serveru o fotoaparátech­) nebude skoro žádný diskutér, který by měl integrovaný Realtek, ale každý tam bude mít a řešit zvukovky a reproduktory za mnoho a mnoho tisíc. Já, jako obyčejný uživatel v této oblasti si nechám integrovanou zvukovku, stereo repráčky od Geniusu za 150 korun a jsem happy. Audiofilům ­(stejně jako fotografům­) budou ale ze základního řešení vstávat vlasy hrůzou na hlavě. Mně to ale stačí.

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 3.5.2019 s hodnocením -9:
Sice se mi to také nelíbí, ale tady je nutné si uvědomit, že nejde jen o SW. SW jako služba obvykle není jen SW, ale i další věci, které se normálně pravidelně platí ­(zejména cloud...­).
Komentář z 18.12.2019 s hodnocením -4:
No ono i když si software koupíš jednorázově, tak to máš s podmínkami. Asi nečteš podmínky EULA. Také s tím nelze nakládat libovolně, jak se ti zlíbí. Ostatně i v licenci k Affinity je spousta zajímavých věcí. Komerčně ten software může používat jen jeden člověk, takže ostatní členové domácnosti jej sice mohou používat k osobní práci, ale pokud chtějí komerčně, už si to musí koupit taky. Velmi zajímavý pro tebe bude jistě tento bod:

Serif ­(or its licensors­) may suspend, remove, modify or disable ­(or impose limits on­) access to the currently available Serif Software at any time without notice and without liability to you.

Takže sis koupil jednorázově software, ale přesto máš v podmínkách, že ti mohou zrušit přístup k softwaru, aniž by se tě kdokoli na cokoli ptal, oznámil a nějak ti to kompenzoval. Takže se ptám, kde je tedy rozdíl? Tohle ti mohou zrušit také. Software nemůžeš vlastnit. Ať už ho koupíš přes předplatné nebo jednorázově.
Komentář z 18.12.2019 s hodnocením -3:
Ale co by, stačí, když nebude fungovat software, na kterém to běží. Zrovna před chvílí jsem četl podmínky pro TP­-Link, kde si vyhrazují právo udělat modifikace služeb a následně z toho i softwaru tak, že HW může přestat fungovat. HW ti také mohou zakázat používat ­(tam je to spíše na straně státu a zákonů­), ale také se tě nikdo nebude na nic ptát, přestože sis ho koupil na celý život. Stejně jako to může udělat třeba s vypnutím služby. Trumpovi ruplo v bedně a výsledkem toho nebylo možné ve Venezuele používat Photoshop, teď ruplo v bedně v evropských státech, budou zakazovat nejprve prodej, pak i provoz spalovacích aut a výsledkem toho také v budoucnu nepoužiješ něco, co sis zaplatil na celý život. A přitom ti nikdo nic fyzicky nesebere. Těch problémů může nastat spousta z různých důvodů, a to jak pro hmotné tak i nehmotné věci, ty koupené jednorázově i s předplatným.