Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Milánský fotografický festival: studentka plagovala fotku etiopské fotografky

, , aktualita
Milánský fotografický festival: studentka plagovala fotku etiopské fotografky
Plagiátorství je věčným problémem. Přesvědčila se o tom i etiopská fotografka Aïda Muluneh, jejíž interpretace Dantova Pekla "inspirovala" italskou studentku na Milánského fotografickém festivalu. Snímek byl až moc podobný.
Milánský fotografický festival: studentka plagovala fotku etiopské fotografky
Přestože originální myšlenky vznikají neustále, neméně tak se i kopírují. Ve studentském životě je to bohužel na denním pořádku, ale týká se to i mnoha jiných složek lidského života. Také v umění (a obzvlášť právě ve spojitosti se studiem) jde o dost častý jev. Jeden z posledních významných případů se stal na Milánském fotografickém festivalu. Studenti Istituto Italiano Fotografia měli za úkol interpretovat Dantovo Peklo, přičemž se tu ukázala fotografie, která až náramně připomínala dřívější podobný snímek k témuž tématu.
 
 
Za originálem stála etiopská fotografka Aïda Muluneh, která vytvořila velmi působivou fotografii pro výstavu The Divine Comedy: Heaven, Purgatory, and Hell Revisited by Contemporary African Artists v roce 2014. Fotografie využívá bílé barvy pro kůži, odstínů šedé, se kterými ostře kontrastuje pět červených rukou. Podle fotografky má snímek vyjadřovat minulost její země i bolest jednotlivce. Velmi podobný, ale vizuálně plošší snímek se objevil na zmíněném festivalu v Miláně, který zde prezentovala studentka fotografie Andrea Saccheti. Po rozšíření incidentu na sociálních sítích festival připustil, že jde takřka o identický snímek, a studentka se pak své slavnější kolegyni omluvila.