www.digimanie.cz
>
>

Milánský fotografický festival: studentka plagovala fotku etiopské fotografky

Milánský fotografický festival: studentka plagovala fotku etiopské fotografky
, , aktualita
Plagiátorství je věčným problémem. Přesvědčila se o tom i etiopská fotografka Aïda Muluneh, jejíž interpretace Dantova Pekla "inspirovala" italskou studentku na Milánského fotografickém festivalu. Snímek byl až moc podobný.
K oblíbeným
reklama
Přestože originální myšlenky vznikají neustále, neméně tak se i kopírují. Ve studentském životě je to bohužel na denním pořádku, ale týká se to i mnoha jiných složek lidského života. Také v umění (a obzvlášť právě ve spojitosti se studiem) jde o dost častý jev. Jeden z posledních významných případů se stal na Milánském fotografickém festivalu. Studenti Istituto Italiano Fotografia měli za úkol interpretovat Dantovo Peklo, přičemž se tu ukázala fotografie, která až náramně připomínala dřívější podobný snímek k témuž tématu.
 
 
Za originálem stála etiopská fotografka Aïda Muluneh, která vytvořila velmi působivou fotografii pro výstavu The Divine Comedy: Heaven, Purgatory, and Hell Revisited by Contemporary African Artists v roce 2014. Fotografie využívá bílé barvy pro kůži, odstínů šedé, se kterými ostře kontrastuje pět červených rukou. Podle fotografky má snímek vyjadřovat minulost její země i bolest jednotlivce. Velmi podobný, ale vizuálně plošší snímek se objevil na zmíněném festivalu v Miláně, který zde prezentovala studentka fotografie Andrea Saccheti. Po rozšíření incidentu na sociálních sítích festival připustil, že jde takřka o identický snímek, a studentka se pak své slavnější kolegyni omluvila.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: listopad 2021 Doporučené fotoaparáty: listopad 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
26.11.2021, článek, Milan Šurkala58 komentářů
Google Pixel 6a se nejspíše vrátí k menšímu 12MPx snímači Google Pixel 6a se nejspíše vrátí k menšímu 12MPx snímači
Google chystá i levnější verzi nového smartphonu Pixel 6a. Podle posledních informací by ale neměl dostat nový větší 50MPx senzor jako Pixel 6 a Pixel 6 Pro, ale zůstat u tradičního rozlišení 12 megapixelů. 
24.11.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
TTartisan přišel s kompaktním objektivem 23mm F1.4 pro APS-C TTartisan přišel s kompaktním objektivem 23mm F1.4 pro APS-C
Společnost TTartisan představila další nový pevný objektiv. Tentokrát jde o kompaktní světelný model 23mm F1.4, který je určen pro APS-C a Micro Four Thirds CSC fotoaparáty. Na délku má jen lehce přes 4 cm.
23.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Canon si patentoval dva zoom objektivy: při zoomování se zkracují Canon si patentoval dva zoom objektivy: při zoomování se zkracují
Další z patentů společnosti Canon ukazuje dva širokoúhlé zoomy, které mohou překvapit tím, že při zoomování zkracují svou optickou délku. Oba dva začínají na 28 milimetrech a mají být relativně kompaktní.
23.11.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Environmentální fotografe se spícím dítětem předmětem kontroverzí Environmentální fotografe se spícím dítětem předmětem kontroverzí
Počet nevhodných témat se stále rozšiřuje a to se týká i toho, co smí a nesmí zobrazovat fotografie. Letošní vítězný snímek v Environmental Photographer of the Year (EPOTY) se stal velmi kontroverzním kvůli dítěti tmavé barvy pleti na snímku. 
22.11.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů