mlsný amatér

| Svět mobilně, Svět hardware
Registrace: 24.5.2017
Komentářů: 338, score -0.6 | Svět mobilně: 5/0.3 | Svět hardware: 4/0.0
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: Olympus OM-D E-M1
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 4.5.2019 s hodnocením +8:
Ano, když zjistím, že nová licence pro mne není přínosem, tak si ji nekoupím. Jenže přesně tohle těm nenažrancům vadí. Dřív, když chtěli prodávat, museli za ty peníze nabídnout ne nějakou, ale znatelnou přidanou hodnotu. S tímhle modelem si mohou dělat co chtějí, třeba i vůbec nic, nebo ,,vylepšovat­" funkce, o které z principu nikdo nestojí a zákazník může leda držet hubu a krok a platit jak idiot za něco, co nechce!
Komentář z 4.5.2019 s hodnocením +8:
Pro mne také. Takže jsem učinil příslušná opatření, viz příspěvek výše. Protože Newtonovy zákony, zejména zákon akce a reakce mohou platit i v ekonomice, když jste šikovní a jedno staré české přísloví říká, že kdo má hodně, chce mít ještě víc a nakonec nemá nic. Ode mne už žádná SW firma neuvidí ani pětník a to jsem si kdysi koupil i Eagle 6 rofessional. Pod W10 už ale rozjet nejde, musíte přejít na Eagle 8 a ten je rovněž za výpalné. Takže jsem si v počítadle ,,zabetonoval­" W 7 ultimate a na net chodím pod Linuxem.
Komentář z 4.5.2019 s hodnocením +5:
To je spravedlivý trest za to, že musíte za každou cenu upgradovat. Já mám v počítadle W7 Ultimate s vlastním aktivátorem, takže nainstalované bez toho, že bych musel mít u Mrkvosoftu účet, čímž pádem mi nikdy nebude hrozit nucený upgrade na Shit 10, nebo něco ještě horšího a krabicovku Adobe Photoshop 6 CS, rovněž s aktivátorem, čili bez nutnosti mít účet u Adobe. A jsem v klídku a vysmátý. Za SW jsem zaplatil jednou a dost a jak W7, tak Photoshop si budu, díky aktivátorům, moci přeinstalovat, když to bude nutné, ­(např. nový počítač­), i tehdy, když už dávno nebudou mít podporu a aktivační servery budou vypnuté. A W. Office jsem si pro jistotu nepořizoval vůbec, Libre Office jsou zdarma a pro domácí použití úplně stačí.

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 25.5.2019 s hodnocením -11:
On Hasselblad ještě někdo kupuje? A kolik se jich ročně prodá? A toho profíka, který si za fotky účtuje desetitisíce a hlavně toho, kdo mu ty peníze dá bych chtěl vidět. Taky jich je tolik, že se vyplatí pro ně seriově vyrábět takovéto stroje, že?
Komentář z 25.5.2019 s hodnocením -9:
Na rozdíl od tebe, umím přemýšlet a nepodléhám reklamním masážím. Stačí mi, když porovnám, co dostanu po oskenování z kinofilmu a co z MFT. ­(Z toho kinofilmu po půlhodinovém blbnutí s Photoshopem max. A4, z MFT bez problémů A1­) Takže když máš k dispozici kvalitní editor a kvalitní HW, můžeš udělat fotku o velikosti billboardu i z FF snímače. Ale souhlasím s tím, že někdo tohle prostě mít MUSÍ, je jen otázka, zda to opravdu nezbytně POTŘEBUJE.
Komentář z 25.4.2019 s hodnocením -8:
A co jsi potom ty? V době, kdy o kvalitě snímků rozhoduje z 90% postprocesingový HW a SW je investice do těžké a velké cvakbedny zcela mimo mísu.