Monika Elsnerová

Nový design v řadě [mju:]

Nový design v řadě [mju:]

Mjúčková řada digitálních fotoaparátů Olympus se rozrostla o model s názvem µ [mju:] DIGITAL 500. Úzce navazuje na předešlá digitální mjúčka a od modelu µ [mju:] DIGITAL 410 jej odlišuje pouze několik parametrů - pětimegové rozlišení snímače, velký LCD displej, možnost manuálního nastavení ISO a bohatší výběr přednastavených scén.
6.12.2004, aktualita, Monika Elsnerová2 komentáře
Creative DC-CAM: Zakuklený Rollei?

Creative DC-CAM: Zakuklený Rollei?

Společnost Creative, produkující široké spektrum digitální techniky, oznámila digitální fotoaparát DC-CAM 4200ZS. Pomineme-li absenci přednastavených scén, jedná se o standardně vybavený čtyřmegový kompakt s trojnásobným optickým zoomem.
2.12.2004, aktualita, Monika Elsnerová
Rollei: Upgrade za 30 euro

Rollei: Upgrade za 30 euro

Není to tak dlouho, co jsme na Digimanii představovali stylový kompakt Rollei dp4200 a dnes už tu máme novinku s označením Prego dp5200. Upgrade „stál“ 30 eur a spočívá v navýšení rozlišení ze čtyř na 5 MPx, velkém 2,5palcovém displeji a vysokém rozlišení videa.
12.11.2004, aktualita, Monika Elsnerová
Dvě digitální Praktiky

Dvě digitální Praktiky

Dva nové digitální fotoaparáty se značkou Praktica oznámila německá firma Pentacon. Luxmedia 6103 je kompakt se 6 MPx a 19 scénami, pětimegová Luxmedia 5003 umožňuje plnou kontrolu nad expozicí. Oba mají trojnásobný optický zoom.
8.11.2004, aktualita, Monika Elsnerová
Rollei: Vyšší standard na dvojí způsob

Rollei: Vyšší standard na dvojí způsob

Rollei rozšiřuje svou nabídku digitálních fotoaparátů o dva zajímavé kousky, které ocení zejména ti ambicióznější z řad amatérských fotografů. Model dk4010 je čtyřmegový EVF přístroj a dr5100 je pokročilý pětimegový kompakt s širokoúhlým objektivem. Oba jsou vybaveny adaptérem na filtry a konvertory.
22.10.2004, aktualita, Monika Elsnerová2 komentáře
Stylové upgrady od Minoxu

Stylové upgrady od Minoxu

Německá firma Minox proslula jako výrobce kinofilmových přístrojů, v poslední době však sklízí úspěchy i v digitálním světě. Netrhá sice rekordy v prodejnosti, ale boduje elegancí a precizností provedení. MINOX Digital Classic Camera Leica M3 4.0 ani Minox DD200 nejsou novými počiny, ale upgrady již existujících modelů – historicky pojaté Leicy M3 a nerezové cihličky DD100. Jejich nepřehlédnutelný design získal nyní oporu v interpolovaném rozlišení 4 MPx.
19.10.2004, aktualita, Monika Elsnerová
Staronové Casio

Staronové Casio

Nezvyklým marketingovým tahem se „blýskla“ společnost Casio, když oznámila nový pětimegový entry-level QV-R52. Ten je svými specifikacemi i designem navlas shodný s téměř rok starým QV-R51. Vyniká rychlostí a své příznivce si najde hlavně mezi začátečníky.
13.10.2004, aktualita, Monika Elsnerová
Designové lahůdky od Kyocery

Designové lahůdky od Kyocery

Firma Kyocera na letošní Photokině představila dva stylové ultrakompakty se značkou Contax. Oba zvládají rozlišení 4 MPix a používají objektivy Carl Zeiss. Model i4R zaujme na první pohled funkcionalistickým designem, nemá však optický zoom. Contax U4R je vybaven otočným objektivem s trojnásobným optickým zoomem a dvoupalcovým displejem.
4.10.2004, aktualita, Monika Elsnerová1 komentář
Hladké křivky v šesti barvách

Hladké křivky v šesti barvách

Olympus představil nový stylový kompakt, který v Evropě ponese označení µ [mju] mini DIGITAL. Z designového hlediska je nepřehlédnutelný. Svými parametry připomíná model µ [mju] 410 DIGITAL. Čtyřmegový snímač zůstal zachován, objektiv má však jen dvojnásobný zoom. LCD diplej by měl být čitelný i na přímém slunci a tak snad uživatelé oželí i chybějící hledáček.
25.9.2004, aktualita, Monika Elsnerová1 komentář
Sony: první foťák s MPEG-4

Sony: první foťák s MPEG-4

Firma Sony před letošní Photokinou ještě zdaleka nevystřílela svou munici. Důkazem toho je DSC-M1, hybridní přístroj ultrakompaktních rozměrů, spojující vlastnosti fotoaparátu a videokamery. Fotografickými funkcemi připomíná T-trojku, představenou před pár dny.
17.9.2004, aktualita, Monika Elsnerová1 komentář
Zoomující miniatury z Japonska

Zoomující miniatury z Japonska

DSC-L1 a DSC-T3 – to jsou nejmenší ze čtyř nově představených fotoaparátů od firmy Sony. Oba jsou vybaveny objektivy s trojnásobným optickým zoomem, rychlým USB, sekvenčními režimy a kvalitním videem. T-trojka má větší displej a pětimegový snímač, mezi přednosti čtyřmegové L-jedničky patří relativně širokoúhlá optika a cena 330 dolarů.
9.9.2004, aktualita, Monika Elsnerová
Robustní sedmimegapixel od Sonyho

Robustní sedmimegapixel od Sonyho

Dnes si představíme další z novinek, kterou firma Sony připravila pro letošní podzim. Je to kompakt pro náročné fotoamatéry, nabitý funkcemi. Označení Sony DSC-V3 napovídá, že se jedná o následovníka pětimegové V-jedničky. Celkově připomíná nový Canon G6, u kterého bychom také našli sedmimegový snímač, čtyřnásobný optický zoom a množství pokročilých funkcí.
6.9.2004, aktualita, Monika Elsnerová4 komentáře
Nové ultrakompakty od Pentaxu

Nové ultrakompakty od Pentaxu

Pentax představil další dvojici fotoaparátů. Tentokrát se jedná o ultrakompaktní pětimegové přístroje. Oba využívají mechanismus „Sliding Lens“, který jim umožňuje trojnásobný optický zoom i při miniaturních rozměrech. Optio X se vyznačuje zajímavě řešeným otočným objektivem a možností focení během snímání videa. Milovníci tradičního designu se můžou těšit na Optio S5i, pokračující v S-kové řadě.
31.8.2004, aktualita, Monika Elsnerová
Nové Pentaxy: Pro každého něco

Nové Pentaxy: Pro každého něco

Tři týdny po firmě Sony oznámila sedmimegový kompakt i společnost Pentax. Předpokládaná cena Optia 750Z je 750 dolarů - to je o polovinu víc, než u Sonyho DSC-P150. Jeho rozsáhlé fotografické možnosti však možná přimějí řadu nadšenců sáhnout hlouběji do kapsy. Pro méně zkušené fotografy připravil Pentax pětimegovou novinku S50.
26.8.2004, aktualita, Monika Elsnerová1 komentář
Zavolejte ihned!

Zavolejte ihned!

Napadlo vás někdy koupit si něco v teleshoppingu? Zázračný leštič na auta, nože, které řežou jiné nože jako máslo,... a nebo snad digitální fotoaparát a kameru v jednom? Přístroj nazvaný Thane Breeze Cam je (jak se dá čekat) jen další pastí na laiky. Reklamní šot se tradičně skládá z polopravd a lží a tak se vám pokusíme zprostředkovat relevantní informace o tomto 'zázraku'.
24.8.2004, aktualita, Monika Elsnerová17 komentářů
Samsung vsadil na jistotu

Samsung vsadil na jistotu

Poté, co modely U-CA 3 a V5 zaznamenaly velký úspěch na trhu, se firma Samsung rozhodla neponechat nic náhodě a tyto přístroje pouze lehce upgradovala. Přidala každému po megapixelu a mírně jim pozměnila optiku. S minimálními náklady na inovaci tak na trh uvedla dva výkonné a přitom poměrně levné přístroje s názvy Digimax U-CA 4 a Digimax V6.
17.8.2004, aktualita, Monika Elsnerová
Rollei: nedělejte scény!

Rollei: nedělejte scény!

Asi měsíc po oznámení šestimegového kompaktu Prego dp6300 se německá firma Rollei přihlásila s dvojicí jednodušších přístrojů. Prego dp5300 i Prego dp4200 mají trojnásobný optický zoom. První z nich má 5MPpx, druhý je menší, má o mega méně a svými rozměry 89 x 54,5 x 24 mm snese nálepku "ultrakompakt". Oproti většině ostatních entry-levelů je bude znevýhodňovat absence přednastavených scén, konkurovat jim však můžou poměrně nízkou cenou.
11.8.2004, aktualita, Monika Elsnerová
Další přírůstky do rodiny Fujifilmu

Další přírůstky do rodiny Fujifilmu

Firma Fujifilm přichází s trojicí kompaktů, které otevírají novou řadu, označenou písmenem E (E500, E510 a E550). Jejími typickými znaky jsou širokoúhlé objektivy, dvoupalcové LCD displeje, poměrně robustní těla a rozvinuté fotografické možnosti.
4.8.2004, aktualita, Monika Elsnerová
Sony má nejmenší sedmimegapixel

Sony má nejmenší sedmimegapixel

Firma Sony představila nový kompakt s rozlišením 7 MPx. Nejedná se prakticky o nic jiného, než upgrade modelu DSC-P100/P120, do kterého se výrobci podařilo zabudovat sedmimegový snímač. Miniaturní rozměry P-stovky 108 x 52 x 26mm přitom zůstaly zachovány. Dá se očekávat, že k podobnému kroku se odhodlají v nejbližší době i další výrobci.
23.7.2004, aktualita, Monika Elsnerová3 komentáře
Minolta pokračuje v géčkové řadě

Minolta pokračuje v géčkové řadě

Dnes vám představíme další z novinek, které před pár dny uvedla společnost Konica Minolta - model DiMAGE G530. Tento kompakt je v podstatě upgradem G-pětistovky. Kromě nového designu přináší běžná vylepšení, které si žádá doba, překvapující je menší rozlišení LCD displeje.
19.7.2004, aktualita, Monika Elsnerová3 komentáře
Nad tiskem fotografií se stahují mračna

Nad tiskem fotografií se stahují mračna

Nová americká studie prokázala, že ačkoli počet pořizovaných digitálních snímků stále roste, velmi málo uživatelů své fotografie tiskne. Ze studie nepřímo vyplývá, tento nepříznivý trend by mohly zvrátit technologie, které tisk digitálních fotografií zjednodušují až na úroveň primitivní činnosti.
12.7.2004, aktualita, Monika Elsnerová3 komentáře
Multifunkční hračka od Panasonicu

Multifunkční hračka od Panasonicu

Dnes si představíme Panasonic D-snap SV-AV50, který není sice žhavou novinkou, ale neměl by uniknout naší pozornosti. Získal totiž ocenění asociace TIPA za design pro letošní rok. Kromě elegantních tvarů určitě zaujal svou multifunkčností – můžete jej použít jako diktafon, přehrávač mp3 a videokameru.
21.6.2004, aktualita, Monika Elsnerová1 komentář
TIPA rozdávala ceny

TIPA rozdávala ceny

Asociace nezávislých fotografických časopisů TIPA zveřejnila seznam 26 výrobků z oblasti foto a video techniky, které ponesou po dobu jednoho roku její logo. Těžiště oceněných výrobků se pomalu, ale jistě přesouvá do digitální oblasti. Přinášíme vám nejzajímavější výsledky.
15.6.2004, aktualita, Monika Elsnerová1 komentář
Nový Minox už nevypadá jako UFO

Nový Minox už nevypadá jako UFO

Letos v září oslavíme sté výročí narození Waltera Zappa, lotyšského inženýra, který stál u zrodu miniaturních fotoaparátů Minox, populárních nejen u tajných služeb. Špiónské tradici zůstal věrný i Minox DD1, který loni vzbudil rozruch především díky svému diskovitému tvaru. Dnes si představíme novinku DD100, která z tohoto modelu částečně vychází, ale designem je to už “normální” ultrakompakt.
2.6.2004, aktualita, Monika Elsnerová1 komentář
V “Top 10” PC Worldu bodují Olympus a Canon

V “Top 10” PC Worldu bodují Olympus a Canon

Americký časopis PC World uveřejnil aktuální žebříček 10 nejlepších digitálních fotoaparátů současnosti. První čtyři místa si rozdělily modely firem Olympus a Canon. V desítce najdeme i zástupce Nikonu, Sony, Fuji a Leicy.
28.5.2004, aktualita, Monika Elsnerová2 komentáře
Hitachi s fix fokusem má 4 Mpix

Hitachi s fix fokusem má 4 Mpix

Japonská firma Hitachi uvedla na trh nový fotoaparát typu point-and-shoot. Má sice jen fix fokus, na druhé straně překvapuje čtyřmegovým rozlišením. Model s názvem i.mega HDC-401 je určen především pro začátečníky, přesto nabízí i pár “pokročilejších” funkcí, jako jsou kompenzace expozice nebo šest možností vyvážení bílé.
26.5.2004, aktualita, Monika Elsnerová2 komentáře
Osmý červen bude patřit Digifóru

Osmý červen bude patřit Digifóru

Pro zájemce o digitální fotografii je na úterý 8.6. 2004 připraveno Letní fórum digitální fotografie. V porovnání s minulým by mělo být větší co do rozsahu přednášek i návštěvnické kapacity. Co pro vás organizátoři přichystali? Čtěte dále...
21.5.2004, aktualita, Monika Elsnerová1 komentář
Sony DSC-F88...a přece se točí!

Sony DSC-F88...a přece se točí!

Když na podzim roku 2002 uvedla firma Sony elegantní kompakt DSC-F77 s otočným objektivem, mnozí mu vytýkali, že má pouze digitální zoom. Výrobce si zřejmě kritiku vzal k srdci a novinku, kterou vám dnes představíme, vybavil trojnásobným optickým zoomem. Přitom se mu podařilo zachovat miniaturní rozměry otočného objektivu. A to není všechno. Zvýšilo se rozlišení fotografií i videosekvencí a přibyly nové funkce, včetně manuálního ovládání expozice.
20.5.2004, aktualita, Monika Elsnerová1 komentář

Olympus pro příznivce Ferrari

20.5.2004, aktualita, Monika Elsnerová

Fotoalbum od Jascu komunikuje i s mobilem

18.5.2004, aktualita, Monika Elsnerová