Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Motorola MOTOZINE ZN5: Telefon nebo fotoaparát?

24.6.2008, Pavel Bureš, aktualita
Motorola představila fotomobil, u kterého není fotoaparát jen jednou z funkcí. MOTOZINE ZN5, na jehož vývoji se podílel i Kodak, přikládá fotografování stejnou důležitost jako posílání zpráv či přehrávání hudby. Jste zvědavi, zda dokáže nahradit běžný kompakt?
Na první pohled vypadá Motorola MOTOZINE ZN5 jako obyčejný mobilní telefon, kterých je na trhu plno. Stačí se však podívat na zadní stranu přístroje, kde uvidíte 5 Mpix snímač a xenonový blesk. Můžete použít několik fotografických režimů (panorama, sépie, negativ...), optický zoom, po kterém řada majitelů fotomobilů marně volá, však nenajdete ani v Motorole.
Snímky lze ukládat do interní paměti o kapacitě 350 MB nebo na paměťovou kartu, jejíž velikost může být až 4 GB. Pokud se chcete o vaše fotografie podělit s ostatními, tak můžete, snímky lze totiž poslat v multimediální zprávě nebo přes Wi-Fi či Bluetooth do jiného zařízení. Pokud máte k dispozici připojení k internetu, lze fotky odeslat do Kodak Gallery.

Je-li pro vás 2,4" LCD displej o rozlišení 240 x 320 obrazových bodů malý, můžete Motorolu připojit k televizi a prohlédnout si pořízené fotografie na ní.
Rozměry telefonu jsou 51 x 118 x 12 mm, mobil váží 114 gramů. Podle údajů poskytnutých výrobcem je možno s Motorolou MOTOZINE ZN5 telefonovat 349 až 579 minut (v závislosti na síle signálu). Kapacita akumulátoru je z našeho pohledu podprůměrných 940 mAh. Motorola pracuje v GSM síti na frekvencích 850/900/1800/1900 MHz, k dispozici je GPRS a EDGE.

Oproti jiným telefonům není třeba pro aktivaci fotoaparátu vstupovat do menu či tisknout speciální tlačítko, postačí odsunout krytku objektivu. Z dalších funkcí stojí za zmínku IM a e-mailový klient, webový prohlížeč a podpora bezdrátového přenosu zvuku A2DP. Nechybí FM rádio, přehrávač hudby ani 3,5 mm audio výstup.
Další informace zveřejní Motorola v nejbližších dnech, jsme zvědavi, zda se dozvíme i takové „detaily“, mezi které patří velikost a druh použitého snímače.

Zdroj: Motorola