reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak  |   Svět mobilně

Nadlimitní užívání generativní AI Adobe Firefly se bude platit: 4,99 USD/100 snímků

, , aktualita
Nadlimitní užívání generativní AI Adobe Firefly se bude platit: 4,99 USD/100 snímků
Generativní AI Adobe Firefly se dostala ze své betaverze a vychází také najevo, že možnosti generování budou mít své limity. Pokud budete chtít generovat více, než je ve vašem plánu dovoleno, může být potřeba sáhnout do peněženky.
Tematice generativní AI jsme se na stránkách Digimanie už několikrát věnovali. Jedním z mnoha systémů je Adobe Firefly, který v polovině září skončil svou betaverzi a je nyní komerčně dostupný. Volné používání systémů postavených na této technologii ale brzy skončí. Adobe totiž oznámil, že od 1. listopadu 2023 bude využívání technologií postavených na generativní AI Firefly součástí kreditního systému. Nejde ale jen o samotné Firefly se službou Text to Image (konkrétně v případě Load more a Refresh), ale také o Generative Fill, Generative Expand nebo Generative Recolor a Text Effects, které jsou na tomto systému postavené. Uživatelé dostanou každý měsíc určitý počet kreditů, který mohou bezplatně využít.
 
Adobe Firefly
 
V případě předplatného Creative Cloud pro všechny aplikace jde o 1000 kreditů, jednotlivé aplikace Creative Cloud přinesou 500 kreditů, ale fotografický plán s 20GB cloudem bude omezen na pouhých 100 kreditů podobně jako plán s Lightroomem. Některé aplikace jako InCopy, Substance 3D Collection, Substance 3D Texturing, Acrobat Pro přinesou jen 25 kreditů měsíčně. Předplatitelé fotobanky Adobe Stock budou mít k dispozici 500 kreditů, Adobe Express jich má 250 a samotné Adobe Firefly pak 100. Pokud budete využívat bezplatné verze Creative Cloud, Firefly nebo Express, máte jich jen 25. Máte-li více předplatných dohromady, tyto limity se sčítají, nicméně nikdy se nevyužité kredity nepřevádí do dalšího měsíce.
 
A co se stane, pokud kredity vyčerpáte? Předplatitelé Creative Cloud a Adobe Stock mohou generovat i nadále, ale musí počítat s tím, že jejich požadavky nebudou mít prioritu, tedy mohou být pomalejší. Předplatitelé Adobe Express a Firefly mohou dále vytvářet s omezením na standardní rozlišení 2000×2000 pixelů v počtu 2 takových obrázků denně. Bezplatné plány končí úplně a pokračování bude možné pouze s předplacením Firefly, které činí 4,99 USD měsíčně pro 100 kreditů.
 
Zdroj: adobe.com


reklama
reklama
reklama