Neuge

Registrace: 23.8.2007
Komentářů: 4, score 0.7
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 12.3.2015 s hodnocením +1:
Chápu, já reagoval pouze na komentář, článek jsem po pravdě v tu chvíli ještě neměl přečtený. Na konci článku jsi to shrnul pěkně, jen si zkrátka říkám, jestli by neměla být modularitě zrcadlovky dána o něco větší váha, protože v případě investic do vybavení nemusí jít o žádné horentní sumy, které by jí posouvaly do spektra zmiňovaných 20 000, a přesto ji to v určitých směrech posune na úplně jinou úroveň.

Rovnou si mohu oponovat, protože lze předpokládat, že začátečníci, kteří budou z toho testu vycházet, nemají nějaké širší povědomí o mezikroužcích, starých objektivech, podomácku vyrobených difuzorech a podobně. Těžko říct, zdali se hodí, aby to bylo v testu zmíněno, i když se na tato témata určitě najde tady na Digimanii pár zajímavých textů. Asi ne. Přesto mi v tomto článku, jinak velmi povedeném, přijde modularita zrcadlovky trochu nedoceněná. :)
Komentář z 12.3.2015 s hodnocením +1:
Já myslím, že ten snímač i přes své stáří má stále místo na trhu ­- za odpovídající cenu. V tělech do deseti tisíc mi to přijde jako rozumná volba.
Komentář z 12.3.2015 s hodnocením 0:
Za jakou cenu? To záleží na disciplíně a požadavcích. Jestli někdo fotí portréty, tak investice do 50mm­/f1.8 je minimální a výsledek může být docela solidní. Pokud někdo chce fotit makro, stačí mu jen tělo, mezikroužky­/reverzní kroužek a starý objektiv ­- přesto dosáhne něčeho, o čem by se mu s tím Sonáčem ani nesnilo. V tomto případě bez znalosti preferencí kupujícího nelze objektivně rozhodnout, který fotoaparát je za tu cenu lepší.

Nejméně přínosné komentáře