reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Google News  |   Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak  |   Svět mobilně

Nikon: čtvero nových fotoaparátů

, , aktualita
Photokina v Kolíně nad Rýnem se kvapem blíží, nervové vypětí vrcholí. I Nikon, jakožto jeden z nejznámějších výrobců fotoaparátů, přispěl do zhoustlé atmosféry velkého očekávání. Čtyřlístek novinek míří do téměř všech cenových kategorií, chybí snad jenom úplný low-end.
Coolpix 4800
Ještě letos na podzim Nikon uvede na trh přístroj určený pro všechny cestovatele a rodinné fotografy, zkrátka ty, kteří chtějí kvalitní a výkonný fotoaparát v nevelkém pouzdře. Coolpix 4800 má čtyřmegapixelový snímač a optiku s 8,3násobným zoomem. Po přepočtu na kinofilmové políčko činí rozsah ohniskových vzdáleností 36–300 mm. Makro lze pořizovat ze vzdálenosti jeden centimetr. Do výbavy patří funkce Nikon Best Shot Selector (BSS, AE-BSS) která pomůže s výběrem nejpodařenějšího snímku. Cena fotoaparátu se bude pohybovat okolo 400 USD.
Coolpix 8400
Je tu následník staršího Coolpixu 5400, tentokrát s 8 MPix rozlišením. Optika je tentokrát širokoúhlá, po přepočtu na kinofilm vycházejí ohniska 24–85 mm, tedy 3,5násobné zvětšení. Displej je výklopný i otočný a má docela velkou úhlopříčku: 1,8“, dobře se dá použít i elektronický hledáček. Oproti svému předchůdci nabízí tento model lepší baterii a také podporu rozhraní USB 2.0. Prodávat se bude ještě v září (po Photokině?), cena byla stanovena na 900 USD.
Coolpix 8800
Tímto ultrazoomem se Nikon rozhodl konkurovat relativně levným modelům jiných značek, jenž jsou vybavené stabilizátorem obrazu. Funkce nového Nikonu má název „Vibration Reduction“. V poloprofi fotoaparátu je ukryt snímač o rozlišení 8 MPix, zoom je desetinásobný. S pomocí volitelného příslušenství lze pak rozsah zoomu protáhnout až na 7–600 mm (ohnisková vzdálenost po přepočtu na kinofilm). Podobně jako u Coolpixu 8400 je tu výklopný a otočný displej s úhlopříčkou 1,8“. Tato elektronická (EVF) zrcadlovka se bude prodávat za cenu menší než 1000 USD a do obchodů se dostane, tak jako i ostatní novinky, ještě letos na podzim.
D2X
To nejlepší nakonec – Nikon představil nástupce profesionální digitální SLR zrcadlovky D1X. Novinka má snímač CMOS s rozlišením 12,4 MPix. Fotí rychlostí blesku, dokáže pořídit 5 snímků za sekundu, při rozlišení 6,8 MPix dokonce 8 snímků za sekundu. Vyvážení bílé se u tohoto přístroje aplikuje přímo na analogový signál ještě před jeho digitalizací. O bezdrátovém vysílači s podporou standardu WiFi 802.11b/g jsme už na stránkách Digimanie psali.


reklama
reklama
reklama