www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon D60 – zrcadlovka i pro amatéry

Nikon D60 – zrcadlovka i pro amatéry
, , aktualita
Vlastníte kompaktní fotoaparát či ultrazoom, ale rádi byste si pořídili zrcadlovku? Potom pro vás máme horký tip – Nikon D60 nabídne rozlišení 10.2 Mpix, tříbodový AF systém, několik editačních funkcí a také tři režimy práce s menu pro různě pokročilé uživatele.
K oblíbeným
reklama
K prohlížení fotografií a videa slouží 2,5" LCD displej. Ten může být fotoaparátem automaticky vypnut ve chvíli, kdy použijete hledáček. Nemusí to být na první pohled zřejmé, ale vypínání hledáčku může ušetřit nemalé množství elektrické energie. Nikon nabízí tři režimy práce s displejem, každý je určen pro jinou skupinu uživatelů. Je otázkou, zda se tyto "režimy pro začátečníky" uchytí, neboť fotograf – začátečník si většinou DSLR nekupuje. V závislosti na držení fotoaparátu dokáže Nikon natočit informace na displeji tak, aby byly vždy bez problémů čitelné.
Pokud rádi fotografujete, ale s počítačem si příliš nerozumíte a editace snímků ve Photoshopu či podobných programech pro vás není, můžete k úpravě snímků využít několik nástrojů dostupných přímo z menu fotoaparátu. Lze tak např. projasnit tmavé části fotografie, odstranit efekt červených očí či simulovat použití optických filtrů pro získání zajímavého barevného nádechu snímku.
K zrcadlovce Nikon D60 se standardně dodává objektiv AF-S DX NIKKOR 18-55 mm f/3,5-5,6G VR nabízející trojnásobné přiblížení a redukci vibrací.
V případě focení scény s nedostatkem světla můžete zvýšit citlivost ze 100 ISO až na 1600 ISO. Snímky se ukládají na SD karty, podporována jsou také nová vysokokapacitní SDHC média. Rozměry Nikonu D60 činí 126 x 94 x 64 mm, fotoaparát váží 495 gramů.

V balení najdete kromě zrcadlovky samotné také Li-Ion akumulátor, rychlonabíječku, USB kabel, očnici, řemínek a další příslušenství. Cena přístroje pro český trh nebyla zatím oficiálně stanovena.

Zdroj: TZ Nikon
reklama
Nejnovější články
Krásnou motorkářkou byl ve skutečnosti 50letý muž, stačila mu aplikace FaceApp Krásnou motorkářkou byl ve skutečnosti 50letý muž, stačila mu aplikace FaceApp
50letý motorkář nebyl úspěšný na sociálních sítích, a tak se rozhodl ze sebe pomocí softwaru vytvořit mladou motorkářku. Postupně nasbíral téměř 30 tisíc sledujících, nicméně lež má krátké nohy a všechno prasklo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
28letá žena zatčena za "vloupání" se do školy, kde propagovala svůj Instagram 28letá žena zatčena za "vloupání" se do školy, kde propagovala svůj Instagram
Ve Spojených státech se 28letá žena vydávala ze středoškolačku a vnikla do školy, kde chtěla mezi mládeží nasbírat fanoušky pro svůj účet na sociální síti Instagram. Nedopadlo to pro ní zrovna dobře.
13.5.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Nabírá to spád, Nikon ukončuje další objektivy pro DSLR Nabírá to spád, Nikon ukončuje další objektivy pro DSLR
Před pár dny jsme vás informovali, že Nikon ukončil výrobu dvou objektivů pro DSLR a naznačil tak blížící se konec této koncepce ve svém výrobním programu. Nyní se ukazuje, že seznam se dále prodlužuje.
13.5.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
TTartisan uvádí 90mm objektiv se světelností F1,25 TTartisan uvádí 90mm objektiv se světelností F1,25
Máme tu další nový objektiv společnosti TTartisan. Tentokrát jde o 90mm model s velmi dobrou světelností F1,25. Kvůli vyšší hmotnosti dostal i závit pro stativ. S adaptéry je možné použít ho na mnoha různých systémech.
12.5.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Nikon už také omezuje nabídku objektivů pro DSLR Nikon už také omezuje nabídku objektivů pro DSLR
Vypadá to, že nejen společnost Canon optimalizuje nabídku svých objektivů, což znamená postupné rušení modelů pro zrcadlovky. Nyní to vypadá, že s omezováním nabídky pro DSLR začíná také společnost Nikon.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala