Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Nikon: lidé chtějí pancake pro Z-Mount, nezapomene se ani na DSLR

, , aktualita
Nikon: lidé chtějí pancake pro Z-Mount, nezapomene se ani na DSLR
Francouzský server Phototrend provedl rozhovor se zástupci společnosti Nikon ohledně budoucnosti jeho DSLR i CSC. Oba systémy by měly žít vedle sebe, hovořilo se také o zájmu o pancake a objektivy F2.8.
Nikon: lidé chtějí pancake pro Z-Mount, nezapomene se ani na DSLR
Zástupci společnosti Nikon byli vyzpovídání v rozhovoru pro francouzský server Phototrend. Pokud umíte francouzsky, nebo použijete nějaký překladač, můžete si ho celý přečíst. Zde se zaměříme jen na hlavní věci. Nikon hovořil o tom, že plánuje podporovat jak CSC, tak i DSLR, i když poslední kroky o tom moc nevypovídají (výrazné omezení APS-C modelů). O APS-C je mezi amatéry a nadšenci stále velký zájem, takže mezi řádky můžeme číst především to, že se plánuje větší důraz na APS-C CSC, kde je nabídka velmi omezená. Nikon vidí smysl DSLR zejména v tisku a ve sportu, kde předčí CSC fotoaparáty vyšší výdrží a mnozí ocení klasický hledáček s plynulým obrazem za všech okolností. Naopak u CSC vidí také výhodu v hledáčku, tam dle svých vlastních slov zejména v tom, že fotograf lépe vidí, jak bude vypadat výsledný snímek.
 
Nikon logo
 
100% CSC budoucnost se prozatím neplánuje, protože každá třída má svou cílovou skupinu. Protože konkurence nespí, chce Nikon uspíšit uvádění svých objektivů a představit je dříve, než bylo původně plánováno. Zákazníci si tak např. žádají uvedení objektivů typu pancake. Velmi silná je poptávka po objektivech se světelností F2,8 a zákazníci oceňují i velmi časté aktualizace firmwarů pro systém Z6 a Z7. Mezi ně patří i rozšíření podpory pro profesionální natáčení videa, na které se chce Nikon dále zaměřit.