www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon: lidé chtějí pancake pro Z-Mount, nezapomene se ani na DSLR

Nikon: lidé chtějí pancake pro Z-Mount, nezapomene se ani na DSLR
, , aktualita
Francouzský server Phototrend provedl rozhovor se zástupci společnosti Nikon ohledně budoucnosti jeho DSLR i CSC. Oba systémy by měly žít vedle sebe, hovořilo se také o zájmu o pancake a objektivy F2.8.
K oblíbeným
reklama
Zástupci společnosti Nikon byli vyzpovídání v rozhovoru pro francouzský server Phototrend. Pokud umíte francouzsky, nebo použijete nějaký překladač, můžete si ho celý přečíst. Zde se zaměříme jen na hlavní věci. Nikon hovořil o tom, že plánuje podporovat jak CSC, tak i DSLR, i když poslední kroky o tom moc nevypovídají (výrazné omezení APS-C modelů). O APS-C je mezi amatéry a nadšenci stále velký zájem, takže mezi řádky můžeme číst především to, že se plánuje větší důraz na APS-C CSC, kde je nabídka velmi omezená. Nikon vidí smysl DSLR zejména v tisku a ve sportu, kde předčí CSC fotoaparáty vyšší výdrží a mnozí ocení klasický hledáček s plynulým obrazem za všech okolností. Naopak u CSC vidí také výhodu v hledáčku, tam dle svých vlastních slov zejména v tom, že fotograf lépe vidí, jak bude vypadat výsledný snímek.
 
Nikon logo
 
100% CSC budoucnost se prozatím neplánuje, protože každá třída má svou cílovou skupinu. Protože konkurence nespí, chce Nikon uspíšit uvádění svých objektivů a představit je dříve, než bylo původně plánováno. Zákazníci si tak např. žádají uvedení objektivů typu pancake. Velmi silná je poptávka po objektivech se světelností F2,8 a zákazníci oceňují i velmi časté aktualizace firmwarů pro systém Z6 a Z7. Mezi ně patří i rozšíření podpory pro profesionální natáčení videa, na které se chce Nikon dále zaměřit.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Žádost o ruku na Brooklyn Bridge: fotograf byl sražen cyklistou Žádost o ruku na Brooklyn Bridge: fotograf byl sražen cyklistou
Skoro každý chce mít pěkné fotografie z významných momentů svého života. Chris Pain chtěl mít nafocenu a natočenu žádost o ruku na Brooklyn Bridge, ale nešlo to úplně podle plánu. Fotograf, který pořizoval snímky, byl totiž sražen cyklistou.
28.9.2020, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Canon představil 0,71× speedbooster EF-EOS R 0.71x Canon představil 0,71× speedbooster EF-EOS R 0.71x
Canon představil nový zajímavý produkt. Je jím tzv. speedbooster, tedy konvertor, který rozšiřuje úhel záběru optické soustavy a s tím i znatelně zlepšuje světelnost. Mount Adapter EF-EOS R 0.71x ji zlepšuje o 1 EV.
28.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Canon koupil superpočítač Fujitsu: více simulací, méně prototypů Canon koupil superpočítač Fujitsu: více simulací, méně prototypů
Společnost Canon chce zapracovat na efektivitě vývoje nových fotoaparátů a objektivů. Proto si zakoupila nový superpočítač Fujitsu PRIMEHPC FX1000, který by měl umožnit testování pomocí simulací a nikoli prototypů.
28.9.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali
Zaměstnanci safari parku v Austrálii si udělali legraci ze skupiny šesti turistů, kteří si chtěli pořídit fotografii s krokodýlem. Krokodýl sklapl čelisti návštěvníkům za zády a ti vyděšeně utekli.
27.9.2020, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE
Novinkou společnosti Tamron je nový objektiv typu telezoom 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047). Ten je určen pro full frame CSC fotoaparáty Sony, přičemž nabídne kompaktní rozměry a nízkou hmotnost.
25.9.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů