www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon má brzy uvést Z50, nové APS-C CSC s 20MPx čipem

Nikon má brzy uvést Z50, nové APS-C CSC s 20MPx čipem
, , aktualita
Vypadá to, že se nové APS-C CSC fotoaparáty společnosti Nikon opravdu blíží. Už brzy by měl být představen model Z50 se dvěma novými objektivy, základním setovým a telezoomem. Oba nabídnou skládací konstrukci.
K oblíbeným
reklama
O tom, že by Nikon měl představit APS-C CSC fotoaparáty, se mluví už dlouho. Jsou zde totiž informace, že chce zaříznout drtivou většinu svých zrcadlovek a nahradit je CSC fotoaparáty, takže je jasné, že je potřeba představit i nové low-endové přístroje. Full frame by byl příliš drahý, a tak tu budeme mít i APS-C modely, které nahradí zrcadlovky D3x00, D5x00 i D7x00. Během nejbližší doby by to měl být Nikon Z50, který by podle názvu měl patrně nahradit zrcadlovku Nikon D5600. Jak je vidět, u APS-C modelů se bude patrně používat dvouciferné označení.
 
Nikon logo
 
Fotoaparát by měl mít 20MPx APS-C čip, 3,0" polohovatelný displej, nezapomene se na elektronický hledáček a sekvenční snímání má dosahovat rychlost 11 fps. Fotoaparát bude vybaven novým akumulátorem EN-EL25. Zajímavostí budou oba dva setové objektivy, které nabídnou skládací konstrukci. Místo tradičních 18-55mm by měl základní zoom nabídnout 16-55mm f/3.5-6.3. Maximální ohnisková vzdálenost je sice stejná, ale objektiv potěší širokoúhlejším začátkem. Výsledkem je tak 3,44× optický zoom místo 3,06×.
 
Druhým objektivem bude telezoom Z-Nikkor 55-250mm f/4.5-6.3. Ten poskytne 4,55× optický zoom a jak vidíme, oba dva objektivy moc nepřesvědčí jejich světelností. Zejména telezoom je o 1/3 EV méně světelný, než bylo kdysi zvykem (F4,0-5,6). Díky skládací konstrukci by ale měly být znatelně skladnější.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon USA oficiálně popřel odložení prodejů EOS R5 Canon USA oficiálně popřel odložení prodejů EOS R5
Canon EOS R5 vzbuzuje překvapivé emoce, ale kupodivu ne tam a ne takové, jaké bychom  čekali. Také se objevila zákulisní informace, které ale Canon popřel. Ta se týkala toho, že fotoaparát bude svoláván a zamíří do prodeje až v listopadu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Pan Miyazaki uvádí objektiv MS Optics Elnomaxim 55mm F1.2 Pan Miyazaki uvádí objektiv MS Optics Elnomaxim 55mm F1.2
Pan Miyazaki z Japonska má malou firmičku, kde ručně navrhuje a vyrábí zajímavé objektivy. Jeho poslední novinkou je objektiv Elnomaxim 55mm F1.2. Ten nabídne vynikající světelnost pro bajonet Leica M.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fotograf zachytil duhu v křídlech kolibříků Fotograf zachytil duhu v křídlech kolibříků
Příroda skrývá mnoho nádherných motivů, které stojí za to zachytit čočkou objektivu. Krásu kolibříků se snaží ztvárnit na netradičních snímcích australský fotograf, který dává důraz na duhu v křídlech těchto ptáků.
30.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Kodak to zkouší jinde, zakládá Kodak Pharmaceuticals a bude vyrábět léky Kodak to zkouší jinde, zakládá Kodak Pharmaceuticals a bude vyrábět léky
Společnost Eastman Kodak zkouší prorazit v novém odvětví. Tentokrát to nebude mít nic společného s fotoaparáty. Firma totiž dostala vládní půjčku a hodlá vyrábět součásti léčiv v nové divizi Kodak Pharmaceuticals.
29.7.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon se propadl do ztráty, divize fotoaparátů a tiskáren je však v zisku Canon se propadl do ztráty, divize fotoaparátů a tiskáren je však v zisku
Společnost Canon vydala zprávu o finančních výsledcích za poslední čtvrtletí a bohužel se tu výrazně projevila koronavirová pandemie, která firmu poslala do záporných čísel. Fotoaparáty a tiskárny byly nicméně v plusu.
29.7.2020, aktualita, Milan Šurkala