Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Nikon představil produkty k oslavě 100letého výročí

3.4.2017, Milan Šurkala, aktualita
Společnost Nikon letos slaví 100 let své existence a nyní představuje několik speciálních produktů. Jsou mezi nimi zrcadlovky, objektivy i nejrůznější dárkové předměty jako např. luxusní modely fotoaparátů.
Společnost Nippon Kogaku K.K. byla založena v roce 1917 a nyní pod jménem Nikon bude slavit 100 let své existence. Toto datum má připadnout na 25. července 2017, nicméně už dnes představuje několik nových produktů na oslavu tohoto milníku.

Prvním z nich bude zrcadlovka Nikon D5 100th Anniversary Edition, která bude mít tmavě šedivou barvu, logo 100letého výročí na těle i krytce těla, na spodní straně bude pak vyryta zmínka o tom, že se Nikon zúčastnil letů do vesmíru od roku 1971. Podobně na tom bude i speciální edice zrcadlovky D500 s logem na těle , krytce i koženém popruhu. Fotoaparát bude dodán v kovovém pouzdře, na kterém bude i sériové číslo.

Dále budou k dispozici objektivy této speciální edice. AF-S NIKKOR 70-200mm f/2.8E FL ED VR dostane tmavě šedivou barvu a bude možné jej sehnat zvlášť. K dispozici ale bude i ve speciálním setu, kde se objeví navíc i AF-S NIKKOR 14-24mm f/2.8G ED a AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8E ED VR. Všechny tři budou mít vyryty sériové číslo speciální edice a tmavě šedou barvu. Z dalších produktů tu máme dalekohledy WX 7x50 IF, WX 10x50 IF a 8x30 E II.

Nezapomnělo se ale ani na dárkové předměty. Mezi nimi najdeme např. Nikon Model I vyrobený z křišťálového skla od Swarovski, set špendlíků do klopy, prémiový kožený popruh nebo miniaturní model fotoaparátu Nikon F v měřítku 1:2. Jde jen o model, nemá tedy možnost něco vyfotit.

Zdroj: nikon.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.