www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon představuje moderní verzi objektivu Nikkor Z 28mm f/2.8

Nikon představuje moderní verzi objektivu Nikkor Z 28mm f/2.8
, , aktualita

Už nějakou dobu je k dispozici retro varianta objektivu Nikkor Z 28mm f/2.8 SE. Nyní se představuje ta moderněji tvarovaná, opticky ale bude stejná a také půjde o objektiv pro full frame i APS-C fotoaparáty. 

K oblíbeným
reklama
Koncem června byl představen objektiv Nikkor Z 28mm f/2.8 SE, který svým vzhledem doplňoval retro fotoaparát Nikon Z Fc. Nyní tu máme novou verzi Nikkor Z 28mm f/2.8, která je opticky stejná, ale má moderní vzhled. Nechybí ani odolnost vůči vodě a prachu, stejně jako optimalizace pro natáčení videa (tichý a svižný autofokus, minimalizace focus breathingu), k dispozici je také programovatelný prstenec. Objektiv má 28mm reálnou ohniskovou vzdálenost, což dává 75° úhel záběru na full frame tělech a 53° na APS-C.
 
Nikkor Z 28mm f/2.8
 
Světelnost činí F2,8, 7lamelová irisová clona pak umožňuje maximálně dosáhnout F16. Optická konstrukce se skládá z 9 členů v 8 skupinách, 2 členy jsou asférické. Objektiv umožňuje zaostřit od 19 cm a dosáhnout 0,2x zvětšení. Novinka má 70 mm v průměru, 43 mm na délku a váží 155 gramů. Podporuje filtry o průměru 52 mm. Cena byla stanovena na 299 USD, do prodeje půjde v prosinci. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
The Heat Company nabízí speciální rukavice pro fotografy The Heat Company nabízí speciální rukavice pro fotografy
Rakouská firma The Heat Company už dávno nevyrábí rukavice jen pro armádu. Roky je nabízí i běžným lidem pro outdoorové nasazení a přidala i rukavice pro fotografy. Ti mohou využít hned několik modelů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vzácná černá Leica MP z roku 1957 se vydražila za 1,2 mil. EUR Vzácná černá Leica MP z roku 1957 se vydražila za 1,2 mil. EUR
Na 39th Leitz Photographica Auction se objevil vzácný fotoaparát Leica MP z roku 1957 v černé barvě, který se vydražil za více než milion EUR. Ten je totiž ještě vzácnější než stříbrná varianta, kterých bylo vyrobeno několik set. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Časopis TIME zveřejnil 100 nejlepších snímků roku 2021 Časopis TIME zveřejnil 100 nejlepších snímků roku 2021
Magazín TIME na svých stránkách zveřejnil 100 nejlepších snímků za ještě neskončený rok 2021. Ten se neukázal být o mnoho lepším než rok 2020, který kvůli koronavirové pandemii nebývá vnímán zrovna pozitivně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Rode uvádí plochý klopový mikrofon Lavalier II Rode uvádí plochý klopový mikrofon Lavalier II
Společnost Rode přichází s druhou generací svého klopového mikrofonu Lavalier II. Ten přináší plochý design, takže má být ještě nenápadnější. To se má týkat i samotného klipu pro přichycení na oblečení.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Čipová krize u Sony roste: zastavena výroba několika fotoaparátů Čipová krize u Sony roste: zastavena výroba několika fotoaparátů
Řešení čipové krize je v nedohlednu. Situace se moc nezlepšuje a Sony dokonce tvrdí, že je horší, než se čekalo. Pozastavena tak byla výroba některých modelů a důraz se dává na novější fotoaparáty.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře