www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon uvádí kompaktní skládací zoom Nikkor Z 24-50mm f/4-6.3

Nikon uvádí kompaktní skládací zoom Nikkor Z 24-50mm f/4-6.3
, , aktualita
Nikon dnes významným způsobem rozšířil nabídku pro svůj full frame CSC systém. Vedle základního modelu fotoaparátu Z5 je to i nový setový objektiv Nikkor Z 24-50mm f/4-6.3, který se vyznačuje velmi kompaktní konstrukcí.
K oblíbeným
reklama
Společnost Nikon dnes rozšířila nabídku produktů pro full frame CSC systém směrem dolů o nový základní fotoaparát i objektiv. Tímto objektivem je Nikkor Z 24-50mm f/4-6.3. Ten má skládací konstrukci, takže ve složeném stavu výrazněji nezvětšuje rozměry přístroje. Má 73,5 mm v průměru a na délku jen 51 mm, což je na full frame objektiv opravdu málo. Také jeho hmotnost zaujme a činí pouhých 195 gramů. Cenou za to je ale krátký ohniskový rozsah 24-50 mm, což znamená jen 2,1× optický zoom, počítat také musíte se slabší světelností F4,0 až F6,3.
 
Nikkor Z 24-50mm f/4-6.3
 
Pokud jde o úhly záběru, ty činí 84° až 47° na full frame fotoaparátech, případě 61° až 31°30' na APS-C modelech (např. Z50). Na takovém fotoaparátu nabídne přepočtených 36 až 75 mm. Irisová clona má 7 lamel a maximální hodnotu F22 až F36 dle zoomu. V optické konstrukci nalezneme 11 členů uspořádaných do 10 skupin, mezi nimi jsou i 2 ED členy a 3 asférické.
 
Nikkor Z 24-50mm f/4-6.3
 
Nikon výrazně optimalizoval objektiv i pro natáčení videa, takže má minimalizovaný focus breathing, tiché zaostřování krokovým motorkem STM i optimalizované ovládání expozice, aby nedocházelo k jasovým skokům. Nepotěší však makro schopnosti objektivu. Má malou maximální ohniskovou vzdálenost a i při ní potřebuje dlouhých 35 cm k zaostření, což se projevuje jen na 0,17× zvětšení. S objektivem lze používat filtry s 52mm průměrem. Objektiv má základní odolnost vůči prachu a pokropení vodou, s větší odolností ale nepočítejte. Pokud jde o cenu, tak ta byla stanovena na $400 (cca 11.500 Kč s DPH).
 
Zdroj: nikon.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonicu unikla data kompaktnějšího full framu Lumix S5 Panasonicu unikla data kompaktnějšího full framu Lumix S5
Panasonic už dávno slíbil kompaktnější full frame Lumix řady S a vypadá to, že už je něco takového na spadnutí. Hovoří se o Lumixu S5, jehož technické údaje unikly na Internet a vypadá dost slibně.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf během pandemie proměnil své vstupní dveře ve fotoaparát Fotograf během pandemie proměnil své vstupní dveře ve fotoaparát
Během stále trvající pandemie onemocnění covid-19 se americký fotograf rozhodl realizovat projekt, při němž proměnil své vstupní dveře ve fotoaparát. Vznikla tak série portrétů, která dokumentuje lidi ze sousedství. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Video: Silný vítr v Austrálii vytvořil obrácené vodopády Video: Silný vítr v Austrálii vytvořil obrácené vodopády
Někdy se povede zachytit na video nebo na fotografii zajímavé úkazy, které způsobí přírodní živly. V národním parku v Austrálii před několika dny nastaly příhodné povětrnostní podmínky, aby vznikly "vodopády naopak". 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Meike uvádí levný objektiv 25mm F1.8 za pouhých $75 Meike uvádí levný objektiv 25mm F1.8 za pouhých $75
Další novinkou společnosti Meike pro CSC fotoaparáty je objektiv 25mm F1.8. Ten bude stát pouhých 75 USD. Nabídne manuální zaostřování a velmi kompaktní konstrukci s hmotností jen 170 gramů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samyang představil 4 video objektivy se světelností T1.5 Samyang představil 4 video objektivy se světelností T1.5
Natáčení videa pomocí fotoaparátů je stále více a více populární, a tak Samyang rozšiřuje nabídku svých VDSLR objektivů optimalizovaných pro video o nové verze se světelností T1.5. Máme tu 24mm, 35mm, 50mm i 85mm varianty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala