www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon uvádí kompaktní skládací zoom Nikkor Z 24-50mm f/4-6.3

Nikon uvádí kompaktní skládací zoom Nikkor Z 24-50mm f/4-6.3
, , aktualita
Nikon dnes významným způsobem rozšířil nabídku pro svůj full frame CSC systém. Vedle základního modelu fotoaparátu Z5 je to i nový setový objektiv Nikkor Z 24-50mm f/4-6.3, který se vyznačuje velmi kompaktní konstrukcí.
K oblíbeným
reklama
Společnost Nikon dnes rozšířila nabídku produktů pro full frame CSC systém směrem dolů o nový základní fotoaparát i objektiv. Tímto objektivem je Nikkor Z 24-50mm f/4-6.3. Ten má skládací konstrukci, takže ve složeném stavu výrazněji nezvětšuje rozměry přístroje. Má 73,5 mm v průměru a na délku jen 51 mm, což je na full frame objektiv opravdu málo. Také jeho hmotnost zaujme a činí pouhých 195 gramů. Cenou za to je ale krátký ohniskový rozsah 24-50 mm, což znamená jen 2,1× optický zoom, počítat také musíte se slabší světelností F4,0 až F6,3.
 
Nikkor Z 24-50mm f/4-6.3
 
Pokud jde o úhly záběru, ty činí 84° až 47° na full frame fotoaparátech, případě 61° až 31°30' na APS-C modelech (např. Z50). Na takovém fotoaparátu nabídne přepočtených 36 až 75 mm. Irisová clona má 7 lamel a maximální hodnotu F22 až F36 dle zoomu. V optické konstrukci nalezneme 11 členů uspořádaných do 10 skupin, mezi nimi jsou i 2 ED členy a 3 asférické.
 
Nikkor Z 24-50mm f/4-6.3
 
Nikon výrazně optimalizoval objektiv i pro natáčení videa, takže má minimalizovaný focus breathing, tiché zaostřování krokovým motorkem STM i optimalizované ovládání expozice, aby nedocházelo k jasovým skokům. Nepotěší však makro schopnosti objektivu. Má malou maximální ohniskovou vzdálenost a i při ní potřebuje dlouhých 35 cm k zaostření, což se projevuje jen na 0,17× zvětšení. S objektivem lze používat filtry s 52mm průměrem. Objektiv má základní odolnost vůči prachu a pokropení vodou, s větší odolností ale nepočítejte. Pokud jde o cenu, tak ta byla stanovena na $400 (cca 11.500 Kč s DPH).
 
Zdroj: nikon.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru
Leica představila speciální limitovanou edici svého dálkoměrného fotoaparátu M10-P Reporter. Novinka sází na nenápadný vzhled v khaki barvě a přidává grip z kevlarových vláken. Ten má časem blednout a dát fotoaparátu jedinečnou patinu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem
Zítra společnost Sony představí jednu nebo možná několik fotografických novinek, na které láká novým teaserem. Spekuluje se, že by mezi nimi mohl být první fotoaparát značky se zakřiveným senzorem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Dívka s perlou od Vermeera jako 10GPx panorama včetně 3D Dívka s perlou od Vermeera jako 10GPx panorama včetně 3D
Slavný obraz Dívka s perlou od Jan Vermeera se dočkal velmi zajímavé digitalizace. Pomocí systému Hirox bylo nasnímáno obří 10gigapixelové "panorama" včetně některých detailů obrazu i ve 3D.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Irix uvádí objektiv 45mm F1.4 pro středoformát Fujifilm GFX Irix uvádí objektiv 45mm F1.4 pro středoformát Fujifilm GFX
Společnost Irix přichází s dalším novým objektivem. Tentokrát jde o novinku určenou pro středoformátový systém Fujifilm GFX. Objektiv 45mm F1.4 tak nabídne opravdu velmi malou hloubku ostrosti.
23.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Umělec si ve zpomalených záběrech rozbíjí o obličej balónky s barvami Umělec si ve zpomalených záběrech rozbíjí o obličej balónky s barvami
Vysokorychlostní kamera umožnila umělci jménem Ben Ouaniche zachytit balónky naplněné tekutými barvami, které si nechal rozbíjet o obličej. Ve videu je možné vidět míchání jednotlivých barev ve zpomalených záběrech.
23.1.2021, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře