www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon uvedl Coolpix L100 s 15× optickým zoomem

Nikon uvedl Coolpix L100 s 15× optickým zoomem
, , Aktualita
Třídu levnějších ultrazoomů rozšiřuje Nikon Coolpix L100. Má 10MPx snímač, objektiv nabízí 15× optický zoom a nechybí ani mechanická stabilizace CCD-shift. Některé potěší i napájení AA bateriemi a vysoká výdrž, jiní možná rádi využijí nespočet zajímavých technologií.
K oblíbeným
reklama
Nový ultrazoom Nikon Coolpix L100 využívá výkonný procesor EXPEED, díky němuž podporuje velké množství technologií, o nichž si ještě povíme. Design je poněkud zvláštní s objektivem velkého průměru. O snímání obrazu se stará malý 1/2,33" CCD snímač, který to naštěstí nepřehání s rozlišením, a tak nabízí klasických 10 megapixelů. Navíc je stabilizovaný. Objektiv potěší rozumným 15× optickým zoomem ve velmi příjemném rozsahu. Začíná na širokoúhlých 28 milimetrech a končí na 420 mm, což je dostatečné ohnisko. Světelnost ale příliš radosti neudělá. F3,5 na nejširším ohnisku je vysoce podprůměrná hodnota a F5,4 je u kompaktů sotva průměr, u ultrazoomů už hluboký podprůměr. Případné vady zkreslení lze korigovat funkcí Distortion Control.Objektiv v normálním režimů zaostří od 50 centimetrů, s makrem však od pouhého centimetru, což je výborné. Jako všechny fotoaparáty Nikon, i tento nabízí čtyři módy stabilizace. Prvně je to samotná stabilizace, zde mechanická. Za druhé zde máme technologii Motion Detection (detekce pohybu objektu nebo fotoaparátu a zkrácení expozičního časy), vysokou citlivost ISO 3200 a Best Shot Selector, který z 10 pořízených snímků vybere ten nejostřejší.Sekvenční snímání dokáže ve speciálním režimu nabídnout až 13 fps při rozlišení 3 MPx a méně. Nechybí automatická volba scény ani Smart Portrait System, který zahrnuje opravu efektu červených očí, dále detekci až 12 tváří, detekci úsměvu a detekci mrknutí. Coolpix L100 nabízí i funkci D-Lighting, která umožní lépe prokreslovat stinné části fotografií. Rozsah citlivostí začíná u ISO 80 a končí na ISO 800, ve vysokocitlivostním režimu nabízí ISO 720 až ISO 3200.Napájení zajišťuje čtveřice AA baterií. Použijete-li alkalické, můžete očekávat výdrž zhruba 350 snímků. S nabíjecími bateriemi ale lze podle výrobce dosáhnout výdrže až 900 fotografií na jedno nabití. Při rozměrech 110 x 72 x 78 mm váží fotoaparát 355 gramů, nicméně s bateriemi a kartami to bude o něco více. Podporovány jsou SD a SDHC karty, MMC použít nelze. 3,0" LCD displej má rozlišení 230.000 bodů (320×240 pixelů). V prodeji můžeme fotoaparát čekat od dubna za cenu $280.

Zdroj: www.dpreview.com, www.nikon.com
Nejnovější články
Želva s GoPro kamerou zachytila život v rybníku Želva s GoPro kamerou zachytila život v rybníku
Youtuber zveřejnil video, v němž předvádí, jak na jednu ze svých želv nádherných připevnil GoPro kameru. Želva pak v malém rybníku pořídila záběry světa a života ukrytého pod vodní hladinou. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Doporučené fotoaparáty: červen 2019 Doporučené fotoaparáty: červen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala51 komentářů
Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR
Společnost Canon zveřejnila video, ve kterém vysvětluje, proč mohou mít CSC fotoaparáty snáze opticky kvalitnější objektivy než digitální zrcadlovky při menších rozměrech. Vše závisí na vzdálenosti senzoru od objektivu.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright
Americké soudnictví je často terčem vtipů, neboť v této zemi netušených soudních možností lze žalovat snad naprosto všechno. Poslední případ z Texasu pak ukázal, že může být dokonce legální porušovat copyright.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0 MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0
Nezávislý výrobce objektivů MS Optics představuje dvě nové světelné padesátky pro M-Mount. Máme zde Vario Prasma 50mm F1.5 s optickým návrhem Plasmat a pak supersvětelný model ISM 50mm F1.0.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala