www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon uvedl Coolpix L100 s 15× optickým zoomem

Nikon uvedl Coolpix L100 s 15× optickým zoomem
, , Aktualita
Třídu levnějších ultrazoomů rozšiřuje Nikon Coolpix L100. Má 10MPx snímač, objektiv nabízí 15× optický zoom a nechybí ani mechanická stabilizace CCD-shift. Některé potěší i napájení AA bateriemi a vysoká výdrž, jiní možná rádi využijí nespočet zajímavých technologií.
reklama
Nový ultrazoom Nikon Coolpix L100 využívá výkonný procesor EXPEED, díky němuž podporuje velké množství technologií, o nichž si ještě povíme. Design je poněkud zvláštní s objektivem velkého průměru. O snímání obrazu se stará malý 1/2,33" CCD snímač, který to naštěstí nepřehání s rozlišením, a tak nabízí klasických 10 megapixelů. Navíc je stabilizovaný. Objektiv potěší rozumným 15× optickým zoomem ve velmi příjemném rozsahu. Začíná na širokoúhlých 28 milimetrech a končí na 420 mm, což je dostatečné ohnisko. Světelnost ale příliš radosti neudělá. F3,5 na nejširším ohnisku je vysoce podprůměrná hodnota a F5,4 je u kompaktů sotva průměr, u ultrazoomů už hluboký podprůměr. Případné vady zkreslení lze korigovat funkcí Distortion Control.Objektiv v normálním režimů zaostří od 50 centimetrů, s makrem však od pouhého centimetru, což je výborné. Jako všechny fotoaparáty Nikon, i tento nabízí čtyři módy stabilizace. Prvně je to samotná stabilizace, zde mechanická. Za druhé zde máme technologii Motion Detection (detekce pohybu objektu nebo fotoaparátu a zkrácení expozičního časy), vysokou citlivost ISO 3200 a Best Shot Selector, který z 10 pořízených snímků vybere ten nejostřejší.Sekvenční snímání dokáže ve speciálním režimu nabídnout až 13 fps při rozlišení 3 MPx a méně. Nechybí automatická volba scény ani Smart Portrait System, který zahrnuje opravu efektu červených očí, dále detekci až 12 tváří, detekci úsměvu a detekci mrknutí. Coolpix L100 nabízí i funkci D-Lighting, která umožní lépe prokreslovat stinné části fotografií. Rozsah citlivostí začíná u ISO 80 a končí na ISO 800, ve vysokocitlivostním režimu nabízí ISO 720 až ISO 3200.Napájení zajišťuje čtveřice AA baterií. Použijete-li alkalické, můžete očekávat výdrž zhruba 350 snímků. S nabíjecími bateriemi ale lze podle výrobce dosáhnout výdrže až 900 fotografií na jedno nabití. Při rozměrech 110 x 72 x 78 mm váží fotoaparát 355 gramů, nicméně s bateriemi a kartami to bude o něco více. Podporovány jsou SD a SDHC karty, MMC použít nelze. 3,0" LCD displej má rozlišení 230.000 bodů (320×240 pixelů). V prodeji můžeme fotoaparát čekat od dubna za cenu $280.

Zdroj: www.dpreview.com, www.nikon.com
Nejnovější články
Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let
Slavná fotografie "V-J Day in Times Square" Alfreda Eisenstaedta zobrazuje námořníka George Mendonsu, který z radosti nad koncem války políbil okolo jdoucí sestřičku. Ten zemřel ve věku 95 let těsně před svými dalšími narozeninami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji
Pokud si děláte zálusk na nový full frame CSC fotoaparát Panasonic Lumix S1 nebo S1R a některé objektivy, tak má pro vás Panasonic připravenu akci typu "šrotovné". Za odkup starého CSC nebo DSLR můžete dostat slevu až 15600 Kč.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lensrentals si vyrobili šílený objektiv s 270° úhlem záběru Lensrentals si vyrobili šílený objektiv s 270° úhlem záběru
Společnost Lensrentals je známá především jako půjčovna objektivů v USA. Zdejší zaměstnanci si ale i rádi hrají a tak se rozhodli vytvořit doslova šílený objektiv C-4 Optics 4.9mm, f/3.5 Hyper Fish-Eye, který vidí i daleko za sebe.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Panasonic Lumix TZ95 dostává lepší EVF a Bluetooth Panasonic Lumix TZ95 dostává lepší EVF a Bluetooth
Druhou dnes představenou fotografickou novinkou společnosti Panasonic je kapesní ultrazoom Lumix TZ95. Ten má 20MPx senzor, 30× optický zoom a nově dostává podporu Bluetooth a např. i lepší elektronický hledáček s vyšším rozlišením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic uvádí inovovaný ultrazoom Lumix FZ1000 II Panasonic uvádí inovovaný ultrazoom Lumix FZ1000 II
I když je na trhu už dlouhou domu Lumix FZ2000, společnost Panasonic aktualizovala i jeho předchůdce Lumix FZ1000. Ten dostal dvojku do názvu, přináší např. vyšší rozsah clon, Bluetooth a další změny.
Včera, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů