www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon uvedl širokoúhlý Nikkor Z 20mm f/1.8 S

Nikon uvedl širokoúhlý Nikkor Z 20mm f/1.8 S
, , aktualita
V nabídce objektivů pro full frame CSC systém Nikonu se objevuje prozatím nejširokoúhlejší pevný model řady Nikkor, varianta Z 20mm f/1.8 S, která patří do řady S-Line. Objektiv tak nabídne 94° úhel záběru.
K oblíbeným
reklama
Nikon chce protlačit svůj full frame CSC systém a přichystal si tak další nový objektiv. Tím nejnovějším je Nikkor Z 20mm f/1.8 S, který se stává nejširokoúhlejším pevným objektivem Nikkor pro tuto řadu. Při 20mm ohniskové vzdálenosti dává úhel záběru 94°, což na APS-C verzích znamená 30 mm po přepočtu a 70°. Novinka se skládá ze 14 optických členů uspořádaných do 11 skupin, mezi nimi jsou i 3 členy z ED skla a 3 asférické. Máme tu také členy s povrchovou vrstvou Nano Crystal Coat. Objektiv má velmi dobrou světelnost F1.8, 9lamelová irisová clona podporuje F16. Ta je elektromagneticky řízená a zajišťuje stabilní expozici i při rychlém sekvenčním snímání.
 
Nikkor Z 20mm f/1.8 S
 
Zaostřovat lze od 20 cm a objektiv tak dosahuje maximálně 0,19x zvětšení. Nikon optimalizoval AF systém objektivu s více posuvnými zaostřovacími skupinami a krokovým motorkem STM tak, aby měl co nejmenší focus breathing pro video a také vylepšil optiku pro co nejmenší aberaci pro astrofotografii, aby byly hvězdy ostré a neroztažené i v rozích obrazu. Rozměry novinky činí 84,5 mm v průměru a 108,5 mm na délku, využít lze filtry se 77mm průměrem. Hmotnost se pak zastavila na 505 gramech. Samozřejmostí je dnes i odolnost vůči vodě a prachu. Objektiv bude v prodeji od března letošního roku za 29.490 Kč s DPH.  
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Unsplash uvolnil dataset 2 milionů bezplatných snímků např. pro vývoj AI Unsplash uvolnil dataset 2 milionů bezplatných snímků např. pro vývoj AI
Fotobanka Unsplash je mezi mnohými fotografy nenáviděna, protože jiní autoři zde dávají snímky k bezplatnému použití. Nyní navíc uvolňuje ke stažení dataset 2 milionů snímků v jednom velkém archivu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Video: Svatební focení nevěsty v Bejrútu přerušila ničivá exploze Video: Svatební focení nevěsty v Bejrútu přerušila ničivá exploze
Ničivý výbuch v hlavním městě státu Libanon - Bejrútu - překvapil tamější obyvatele zcela nečekaně. Na náměstí nedaleko epicentra v přístavu zrovna pózovala pro své svatební fotografie nevěsta, fotograf zaznamenal tlakovou vlnu.
7.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Selfie, postrach muzeí: rakouský turista při focení soše ulomil prsty Selfie, postrach muzeí: rakouský turista při focení soše ulomil prsty
Focení selfie sice vypadá jednoduše, v praxi jde ale o náramně nebezpečnou disciplínu. Zemřelo a zranilo se při ní už spousta lidí, často také dochází k poškození majetku. V Itálii takto jeden Rakušan poničil sochu v muzeu.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Finanční výsledky Nikonu: obrovské pády nejen ve fotodivizi Finanční výsledky Nikonu: obrovské pády nejen ve fotodivizi
Společnosti Nikon se v posledním čtvrtletí vůbec nedařilo. Koronavirová pandemie měla dle slov společnosti enormní dopad na hospodaření a zaznamenaná poklesy příjmů jsou opravdu velmi dramatické.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Sigma uvedla objektiv 85mm F1.4 DG DN Art pro CSC Sigma uvedla objektiv 85mm F1.4 DG DN Art pro CSC
Společnost Sigma rozšířila nabídku svých objektivů pro CSC systémy novým modelem 85mm F1.4 DG DN Art. Vysoce světelný portrétní objektiv bude k mání nejen pro bajonet E-Mount, ale také pro L-Mount.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář