www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon uvolnil firmwary pro D7000 a objektivy systému Nikon 1

Nikon uvolnil firmwary pro D7000 a objektivy systému Nikon 1
, , aktualita
Od Nikonu jsme se dočkali několika nových firmwarů pro jeho produkty. Předně byly vylepšeny objektivy Nikon 1 systému, ale rozsáhlého vylepšení se dočkala i digitální zrcadlovka D7000, u které byly odstraněny malé nedostatky.
K oblíbeným
reklama
Společnost Nikon updatovala několik svých produktů. K digitální zrcadlovce Nikon D7000 je nyní možno si stáhnout firmware B verze 1.03, které opravují několik malých nedostatků. Opravena byla chyba, kdy fotoaparát nerozeznal některé paměťové karty. Pokud byl při vypnutém fotoaparátu změněn režim z U1 nebo U2 na něco jiného nebo z jakéhokoli režimu na U1 nebo U2, vytvářela se občas nová složka, aniž by bylo vyfoceno 999 snímků nebo bylo dosaženo názvu souboru s číslovkou 9999. Rovněž se někdy neukazoval počet zbývajících snímků a někdy se i samovolně přehodila funkce paměťové karty ve druhém slotu mezi hodnotami Overflow, Backup, a RAW Slot 1- JPEG Slot 2. To je už minulostí.

Někdy fotoaparát špatně zobrazoval stav baterií v MB-D11 battery packu. Problémem bylo také ukládání snímku na kartu, pokud se přehrávalo video. Zoomování při prohlížení snímku v Live view režimu bylo také občas zdrojem problémů a jeho špatné funkčnosti. Tyto chyby byly odstraněny a dále byla změněna hláška při formátování paměti bezdrátového vysílače WT-4 z "Done" na "Built-in memory formatted" (v češtině pravděpodobně z "Hotovo" na "Vnitřní paměť byla naformátována".

Opraveny byly i chyby nových objektivů Nikon 1. Ultrazoom 1 NIKKOR VR 10-100mm f/4.5-5.6 PD-ZOOM dostal nový firmware L verze 1.01, který odstraňoval chybu optické stabilizace způsobující výrazné rozmazání obrazu při náhlém posunu fotoaparátu. Tuto chybu už mají 10-30mm a 30-110mm objektivy opravenou ve starší verzi firmwaru. Oba tyto objektivy, tedy 1 NIKKOR VR 10-30mm f/3.5-5.6 i 1 NIKKOR VR 30-110mm f/3.8-5.6 mají však nově firmware L verze 1.02, která opravuje problém se špatným zobrazováním clonového čísla v EXIFu.

Zdroj: www.nikon.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Želva s GoPro kamerou zachytila život v rybníku Želva s GoPro kamerou zachytila život v rybníku
Youtuber zveřejnil video, v němž předvádí, jak na jednu ze svých želv nádherných připevnil GoPro kameru. Želva pak v malém rybníku pořídila záběry světa a života ukrytého pod vodní hladinou. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Doporučené fotoaparáty: červen 2019 Doporučené fotoaparáty: červen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala51 komentářů
Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR
Společnost Canon zveřejnila video, ve kterém vysvětluje, proč mohou mít CSC fotoaparáty snáze opticky kvalitnější objektivy než digitální zrcadlovky při menších rozměrech. Vše závisí na vzdálenosti senzoru od objektivu.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright
Americké soudnictví je často terčem vtipů, neboť v této zemi netušených soudních možností lze žalovat snad naprosto všechno. Poslední případ z Texasu pak ukázal, že může být dokonce legální porušovat copyright.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0 MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0
Nezávislý výrobce objektivů MS Optics představuje dvě nové světelné padesátky pro M-Mount. Máme zde Vario Prasma 50mm F1.5 s optickým návrhem Plasmat a pak supersvětelný model ISM 50mm F1.0.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala