www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon uvolnil firmwary pro D7000 a objektivy systému Nikon 1

Nikon uvolnil firmwary pro D7000 a objektivy systému Nikon 1
, , aktualita
Od Nikonu jsme se dočkali několika nových firmwarů pro jeho produkty. Předně byly vylepšeny objektivy Nikon 1 systému, ale rozsáhlého vylepšení se dočkala i digitální zrcadlovka D7000, u které byly odstraněny malé nedostatky.
K oblíbeným
reklama
Společnost Nikon updatovala několik svých produktů. K digitální zrcadlovce Nikon D7000 je nyní možno si stáhnout firmware B verze 1.03, které opravují několik malých nedostatků. Opravena byla chyba, kdy fotoaparát nerozeznal některé paměťové karty. Pokud byl při vypnutém fotoaparátu změněn režim z U1 nebo U2 na něco jiného nebo z jakéhokoli režimu na U1 nebo U2, vytvářela se občas nová složka, aniž by bylo vyfoceno 999 snímků nebo bylo dosaženo názvu souboru s číslovkou 9999. Rovněž se někdy neukazoval počet zbývajících snímků a někdy se i samovolně přehodila funkce paměťové karty ve druhém slotu mezi hodnotami Overflow, Backup, a RAW Slot 1- JPEG Slot 2. To je už minulostí.

Někdy fotoaparát špatně zobrazoval stav baterií v MB-D11 battery packu. Problémem bylo také ukládání snímku na kartu, pokud se přehrávalo video. Zoomování při prohlížení snímku v Live view režimu bylo také občas zdrojem problémů a jeho špatné funkčnosti. Tyto chyby byly odstraněny a dále byla změněna hláška při formátování paměti bezdrátového vysílače WT-4 z "Done" na "Built-in memory formatted" (v češtině pravděpodobně z "Hotovo" na "Vnitřní paměť byla naformátována".

Opraveny byly i chyby nových objektivů Nikon 1. Ultrazoom 1 NIKKOR VR 10-100mm f/4.5-5.6 PD-ZOOM dostal nový firmware L verze 1.01, který odstraňoval chybu optické stabilizace způsobující výrazné rozmazání obrazu při náhlém posunu fotoaparátu. Tuto chybu už mají 10-30mm a 30-110mm objektivy opravenou ve starší verzi firmwaru. Oba tyto objektivy, tedy 1 NIKKOR VR 10-30mm f/3.5-5.6 i 1 NIKKOR VR 30-110mm f/3.8-5.6 mají však nově firmware L verze 1.02, která opravuje problém se špatným zobrazováním clonového čísla v EXIFu.

Zdroj: www.nikon.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon údajně chystá 75MPx full frame EOS Rs Canon údajně chystá 75MPx full frame EOS Rs
Internetem začínají opět kolovat zprávy o novém připravovaném full frame fotoaparátu řady EOS R. Proslýchá se, že by mělo jít o model EOS Rs a rozlišení jeho senzoru má dosahovat vysokých 75 MPx.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Režisér Johna Wicka natočil reklamu pomocí Apple iPhone 11 Pro Režisér Johna Wicka natočil reklamu pomocí Apple iPhone 11 Pro
Režisér David Leitch, který stojí za filmy jako John Wick, Deadpool 2 nebo Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw, natočil také reklamu na Apple iPhone 11 Pro. A pro video sněhové bitvy použil právě tyto telefony.
4.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fotograf fotí portréty ohrožených druhů ptáků i v ateliéru Fotograf fotí portréty ohrožených druhů ptáků i v ateliéru
Britský fotograf chce svou tvorbou upozornit na alarmující počty některých ohrožených druhů ptáků. Cestuje po světě a vyhledává zajímavá zvířata, kterým fotografuje profesionální portréty, jež podtrhují jejich rozmanitost. 
4.12.2019, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Youtuber rozběhal DOOM na 21 let starém kompaktu od Kodaku Youtuber rozběhal DOOM na 21 let starém kompaktu od Kodaku
Youtuber z LazyGamesReviews si trochu pohrál s 21 let starým kompaktem Kodak DC260 a poněvadž jde v podstatě o ořezaný počítač s procesorem IBM, jehož architekturu používal i Apple PowerMac, dokázal na něm rozběhat střílečku DOOM z 90. let.
3.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Zimní slevy: Nikon zlevňuje až o 10000 Kč Zimní slevy: Nikon zlevňuje až o 10000 Kč
Také společnost Nikon si připravila na závěr roku prodejní akci v podobě slev. V jejím případě se týká CSC fotoaparátů, digitálních zrcadlovek, vybraných kompaktů a pochopitelně i spousty objektivů pro DSLR.
2.12.2019, aktualita, Milan Šurkala