www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon uvolnil firmwary pro D7000 a objektivy systému Nikon 1

Nikon uvolnil firmwary pro D7000 a objektivy systému Nikon 1
, , aktualita
Od Nikonu jsme se dočkali několika nových firmwarů pro jeho produkty. Předně byly vylepšeny objektivy Nikon 1 systému, ale rozsáhlého vylepšení se dočkala i digitální zrcadlovka D7000, u které byly odstraněny malé nedostatky.
reklama
Společnost Nikon updatovala několik svých produktů. K digitální zrcadlovce Nikon D7000 je nyní možno si stáhnout firmware B verze 1.03, které opravují několik malých nedostatků. Opravena byla chyba, kdy fotoaparát nerozeznal některé paměťové karty. Pokud byl při vypnutém fotoaparátu změněn režim z U1 nebo U2 na něco jiného nebo z jakéhokoli režimu na U1 nebo U2, vytvářela se občas nová složka, aniž by bylo vyfoceno 999 snímků nebo bylo dosaženo názvu souboru s číslovkou 9999. Rovněž se někdy neukazoval počet zbývajících snímků a někdy se i samovolně přehodila funkce paměťové karty ve druhém slotu mezi hodnotami Overflow, Backup, a RAW Slot 1- JPEG Slot 2. To je už minulostí.

Někdy fotoaparát špatně zobrazoval stav baterií v MB-D11 battery packu. Problémem bylo také ukládání snímku na kartu, pokud se přehrávalo video. Zoomování při prohlížení snímku v Live view režimu bylo také občas zdrojem problémů a jeho špatné funkčnosti. Tyto chyby byly odstraněny a dále byla změněna hláška při formátování paměti bezdrátového vysílače WT-4 z "Done" na "Built-in memory formatted" (v češtině pravděpodobně z "Hotovo" na "Vnitřní paměť byla naformátována".

Opraveny byly i chyby nových objektivů Nikon 1. Ultrazoom 1 NIKKOR VR 10-100mm f/4.5-5.6 PD-ZOOM dostal nový firmware L verze 1.01, který odstraňoval chybu optické stabilizace způsobující výrazné rozmazání obrazu při náhlém posunu fotoaparátu. Tuto chybu už mají 10-30mm a 30-110mm objektivy opravenou ve starší verzi firmwaru. Oba tyto objektivy, tedy 1 NIKKOR VR 10-30mm f/3.5-5.6 i 1 NIKKOR VR 30-110mm f/3.8-5.6 mají však nově firmware L verze 1.02, která opravuje problém se špatným zobrazováním clonového čísla v EXIFu.

Zdroj: www.nikon.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let
Slavná fotografie "V-J Day in Times Square" Alfreda Eisenstaedta zobrazuje námořníka George Mendonsu, který z radosti nad koncem války políbil okolo jdoucí sestřičku. Ten zemřel ve věku 95 let těsně před svými dalšími narozeninami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji
Pokud si děláte zálusk na nový full frame CSC fotoaparát Panasonic Lumix S1 nebo S1R a některé objektivy, tak má pro vás Panasonic připravenu akci typu "šrotovné". Za odkup starého CSC nebo DSLR můžete dostat slevu až 15600 Kč.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lensrentals si vyrobili šílený objektiv s 270° úhlem záběru Lensrentals si vyrobili šílený objektiv s 270° úhlem záběru
Společnost Lensrentals je známá především jako půjčovna objektivů v USA. Zdejší zaměstnanci si ale i rádi hrají a tak se rozhodli vytvořit doslova šílený objektiv C-4 Optics 4.9mm, f/3.5 Hyper Fish-Eye, který vidí i daleko za sebe.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Panasonic Lumix TZ95 dostává lepší EVF a Bluetooth Panasonic Lumix TZ95 dostává lepší EVF a Bluetooth
Druhou dnes představenou fotografickou novinkou společnosti Panasonic je kapesní ultrazoom Lumix TZ95. Ten má 20MPx senzor, 30× optický zoom a nově dostává podporu Bluetooth a např. i lepší elektronický hledáček s vyšším rozlišením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic uvádí inovovaný ultrazoom Lumix FZ1000 II Panasonic uvádí inovovaný ultrazoom Lumix FZ1000 II
I když je na trhu už dlouhou domu Lumix FZ2000, společnost Panasonic aktualizovala i jeho předchůdce Lumix FZ1000. Ten dostal dvojku do názvu, přináší např. vyšší rozsah clon, Bluetooth a další změny.
Včera, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů