www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon zařadil zrcadlovky D3500 a D5600 k ukončeným produktům

Nikon zařadil zrcadlovky D3500 a D5600 k ukončeným produktům
, , aktualita
Prodeje digitálních zrcadlovek klesají a není divu, že s nimi postupně končí většina zbývajících výrobců. V případě Nikonu se na japonské stránce výrobce objevila informace, že jde v případě low-endových modelů o ukončené verze.
K oblíbeným
reklama
Nad digitálními zrcadlovkami se smráká už nějakou dobu. Jejich prodeje klesají mnohdy ještě rychleji než u kompaktů, které si své největší propady už zažily, a výrobci postupně ukončují jejich výrobu. Olympus i Sony s nimi skončili už před lety, nyní si je drží ještě Canon, Nikon a Pentax (Ricoh). Už však víme, že ani Canon a Nikon s nimi do budoucna příliš nepočítají a poslední krok Nikonu to také potvrzuje.
 
Nikon D3500
 
Na japonském webu výrobce se totiž u low-endových modelů D3500 a D5600 objevila informace, že jde o "staré" produkty. Podle všeho tak jde o ukončení výroby. Připomeňme, že zatímco v minulosti přicházely nové modely zhruba každé 2 roky, od uvedení D3500 uběhlo už 2,5 roku a D5600 je tu s námi už přes 4 roky. Nástupce už asi nikdo nečeká, tam žezlo přebrala CSC, v tomto případě konkrétně Nikon Z50. Aktivními zástupci zrcadlovek u Nikonu tak zůstávají APS-C modely D7500 a D500, z full frame verzí jsou to pak modely D780, D810A, D850 a D6.
 
Doplnění 15.1.2021: Nikon Japan říká, že ukončení prodejů se týká prozatím jen Japonska a na dalších trzích se ještě D3500 a D5600 budou prodávat. I zde se ale v budoucnu počítá s ukončením podle vývoje na trhu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery
Ricoh představil další generaci odolného kompaktu WG-7. Zůstává zde objektiv s 5× optickým zoomem a 20MPx snímač CMOS BSI. Novinkou je nicméně funkce webkamery díky podpoře USB Video Class 1.1.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem
Leica zařadila do svého výrobního programu i smartphone. Nese jméno Leitz Phone 1 a nabídne velký 1" snímač s rozlišením 20 megapixelů. Dokonce nabídne i speciální krytku objektivu, který má světelnost F1,9.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF
Znovu se objevují spekulace, že Canon chystá APS-C fotoaparáty s bajonetem RF. Dokonce by mělo jít o trojici modelů pokrývající různé trhy spíše nižšího cenového spektra. Má jít o EOS R7 až EOS R9.
16.6.2021, aktualita, Milan Šurkala14 komentářů
Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost
Mnohé zajímá budoucnost značky Nikon. Nyní se na Internetu objevily další zákulisní informace, které prozrazují, co se na nás chystá. Můžeme čekat nové objektivy i Z9, otazník visí nad low-endovou Z30.
15.6.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června
Na Internetu se čím dál více objevují zvěsti o tom, že Nikon velmi brzy představí nový model s APS-C čipem. Původně se mluvilo o Z30, nyní to naopak vypadá na Zfc s retro vzhledem. A mělo by se tak stát už za dva týdny.
14.6.2021, aktualita, Milan Šurkala