www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikony Z6 II a Z7 II dostanou 25. února nový firmware, zlepší hlavně video

Nikony Z6 II a Z7 II dostanou 25. února nový firmware, zlepší hlavně video
, , aktualita
Nikon oficiálně oznámil brzký příchod nových firmwarů pro fotoaparáty Z6 II a Z7 II. Stane se tak 25. února a vylepšeno bude zejména video. Přibude možnost RAW záznamu na externí rekordér a Z6 II už bude umět i 4K 60p video.
K oblíbeným
reklama
Už za týden, 25. února, budou představeny firmwary verze 1.10 pro full frame CSC fotoaparáty Nikon Z6 II a Z7 II. Nové verze vylepší detekci očí i tehdy, když obličej zabírá jen malou část fotografie. Z6 II bude plně umožňovat UHD 4K záznam při 60p (s výřezem odpovídajícím APS-C), přičemž oba fotoaparáty dostanou možnost RAW výstupu na externí rekordéry Blackmagic Design. Vedle ProRes RAW tak přibude i podpora formátu Blackmagic RAW. Zde ale pozor, záznam do RAWu bude nutné aktivovat za poplatek v servisním centru Nikonu.
 
Nikon Z6 II video sada
 
V tomto budou šťastnější majitelé video sady Z6 II, která už bude mít tuto funkci aktivovánu. Tato sada bude v prodeji od konce února a její součástí bude rekordér Atomos Ninja V, adaptér Nikon FTZ, klec pro fotoaparát SmallRig a např. ještě náhradní akumulátory. Pokud jde o Z7 II, tak Full HD RAW bude k dispozici ve full frame ploše, ale UHD 4K RAW jen v APS-C výřezu, zatímco Z6 II bude umět UHD 4K RAW i ve full frame.
 
Nikon Z6 II video sada
 
Zdroj: TZ Nikon


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ricoh uvedl barevnou edici K-1 Mark II J Limited 01 Ricoh uvedl barevnou edici K-1 Mark II J Limited 01
Ricoh uvádí speciální barevnou edici zrcadlovek K-1 Mark II. Edice J Limited 01 bude k dispozici ve čtyřech zajímavých barevných kombinacích využívající speciální laky, využije se také dřevo na gripu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Meike uvedlo cine objektiv 50mm T2.1 S35-Prime pro formát Super 35 Meike uvedlo cine objektiv 50mm T2.1 S35-Prime pro formát Super 35
Výrobce objektivů Meike rozšířil nabídku svých objektivů o další tzv. cine objektiv, tedy o model určený pro profesionální natáčení videa. Jde o pevnou světelnou padesátku 50mm T2.1 S35-Prime CINE.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvádí limitovanou edici kompaktu Q2 Daniel Craig x Greg Williams Leica uvádí limitovanou edici kompaktu Q2 Daniel Craig x Greg Williams
Leica představila další limitovanou edici svého fotoaparátu, která pro tentokrát vzdává hold Hollywoodu. Jde o kompaktní model Q2 Daniel Craig x Greg Williams, který kombinuje černou a zlatou barvu.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony údajně chystá 1" snímač pro telefony Sony údajně chystá 1" snímač pro telefony
Snímače pro telefony jsou v poslední době stále čím dál tím větší a Sony si podle posledních úniků chystá dokonce 1" senzor IMX800. Tím by měl překonal i nový velký Samsung ISOCELL GN2 typu 1/1,2".
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů
Harman uvedl kinofilmový kompakt EZ-35 Harman uvedl kinofilmový kompakt EZ-35
Společnost Harman, která vyrábí např. známé filmy Ilford, přichází na trh s novým kinofilmovým kompaktem EZ-35. Nepůjde o jednorázový fotoaparát, tento totiž nabídne možnost vyměnit film za jiný a šetří tak životní prostředí.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů