www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikony Z6 II a Z7 II dostanou 25. února nový firmware, zlepší hlavně video

Nikony Z6 II a Z7 II dostanou 25. února nový firmware, zlepší hlavně video
, , aktualita
Nikon oficiálně oznámil brzký příchod nových firmwarů pro fotoaparáty Z6 II a Z7 II. Stane se tak 25. února a vylepšeno bude zejména video. Přibude možnost RAW záznamu na externí rekordér a Z6 II už bude umět i 4K 60p video.
K oblíbeným
reklama
Už za týden, 25. února, budou představeny firmwary verze 1.10 pro full frame CSC fotoaparáty Nikon Z6 II a Z7 II. Nové verze vylepší detekci očí i tehdy, když obličej zabírá jen malou část fotografie. Z6 II bude plně umožňovat UHD 4K záznam při 60p (s výřezem odpovídajícím APS-C), přičemž oba fotoaparáty dostanou možnost RAW výstupu na externí rekordéry Blackmagic Design. Vedle ProRes RAW tak přibude i podpora formátu Blackmagic RAW. Zde ale pozor, záznam do RAWu bude nutné aktivovat za poplatek v servisním centru Nikonu.
 
Nikon Z6 II video sada
 
V tomto budou šťastnější majitelé video sady Z6 II, která už bude mít tuto funkci aktivovánu. Tato sada bude v prodeji od konce února a její součástí bude rekordér Atomos Ninja V, adaptér Nikon FTZ, klec pro fotoaparát SmallRig a např. ještě náhradní akumulátory. Pokud jde o Z7 II, tak Full HD RAW bude k dispozici ve full frame ploše, ale UHD 4K RAW jen v APS-C výřezu, zatímco Z6 II bude umět UHD 4K RAW i ve full frame.
 
Nikon Z6 II video sada
 
Zdroj: TZ Nikon


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery
Ricoh představil další generaci odolného kompaktu WG-7. Zůstává zde objektiv s 5× optickým zoomem a 20MPx snímač CMOS BSI. Novinkou je nicméně funkce webkamery díky podpoře USB Video Class 1.1.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem
Leica zařadila do svého výrobního programu i smartphone. Nese jméno Leitz Phone 1 a nabídne velký 1" snímač s rozlišením 20 megapixelů. Dokonce nabídne i speciální krytku objektivu, který má světelnost F1,9.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF
Znovu se objevují spekulace, že Canon chystá APS-C fotoaparáty s bajonetem RF. Dokonce by mělo jít o trojici modelů pokrývající různé trhy spíše nižšího cenového spektra. Má jít o EOS R7 až EOS R9.
16.6.2021, aktualita, Milan Šurkala14 komentářů
Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost
Mnohé zajímá budoucnost značky Nikon. Nyní se na Internetu objevily další zákulisní informace, které prozrazují, co se na nás chystá. Můžeme čekat nové objektivy i Z9, otazník visí nad low-endovou Z30.
15.6.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června
Na Internetu se čím dál více objevují zvěsti o tom, že Nikon velmi brzy představí nový model s APS-C čipem. Původně se mluvilo o Z30, nyní to naopak vypadá na Zfc s retro vzhledem. A mělo by se tak stát už za dva týdny.
14.6.2021, aktualita, Milan Šurkala