www.digimanie.cz
>
>
>

Nokia 5235: Multimédia do kapsy

Nokia 5235: Multimédia do kapsy
, , Aktualita
Společnost Nokia oficiálně představila smartphone vybavený 3,2" dotekovým displejem, rychlými datovými technologiemi a 2 Mpix fotoaparátem. Zákazníky se telefon pokusí zaujmout také velkou interní pamětí, GPS přijímačem a také tlačítky pro jednoduché ovládání přehrávače.
K oblíbeným
reklama
Nejnovější přírůstek do rodiny mobilních telefonů z rodiny finského výrobce respektuje moderní trendy v oblasti ovládání. Nokia 5235 patří mezi multimediální dotekové telefony, takže pod displejem nenajdeme obvyklou klávesnici, ale jen několik nejnutnějších tlačítek, např. pro přijmutí a odmítnutí hovoru, spuštění fotoaparátu a pro ovládání hudebního přehrávače. Hlavní interakce s uživatelem se děje prostřednictvím 3,2" displeje, jeho rozlišení činí 640 x 360 obrazových bodů. LCD je schopno zobrazit až 16 milionů barev, použit byl rezistivní panel, takže kromě prstu lze pracovat také se stylem, jehož úloha je stále v mnoha případech nezastupitelná.

Během posledních let se rychlé datové technologie dostaly do naprosté většiny mobilních telefonů, takže není divu, že jimi disponuje také Nokia 5235. Kromě vytáčeného CSD, které dnes takřka nikdo už nepoužívá, můžeme používat GPRS třídy B, nechybí ani rychlejší EDGE, HSCSD, HSDPA a WCDMA. Telefon dokáže rovněž posloužit jako datový modem pro počítač. S ostatními mobilními zařízeními smartphone komunikuje prostřednictvím Bluetooth 2.0, Wi-Fi v seznamu podporovaných bezdrátových technologií není. S novou Nokií se dovoláme takřka po celém světě, resp. všude tam, kde jsou GSM sítě podporující frekvence 850, 900, 1800 a 1900 MHz. Podle specifikace výrobce vydrží telefon v pohotovostním režimu 438 hodin, tyto údaje je však třeba brát s rezervou, neboť kapacita akumulátoru je pouhých 1320 mAh.
Co by to bylo za multimediální telefon, který by nenabízel digitální fotoaparát? Nokia 5235 dostala do vínku 2 Mpix snímač, který kromě pořizování statických snímků dokáže natáčet videosekvence o rozlišení 640 x 480 pixelů rychlostí 30 snímků za sekundu. Nechybí ani 4x digitální přiblížení. Z dalších multimediálních funkcí zmiňme ještě přehrávač hudby, který si poradí se soubory MP3, MP4, AAC, eAAC+ a WMA, uživatelé ve vybraných státech si mohou hudbu stahovat přímo do telefonu bez nutnosti zapnout počítač. Nejen hudbu, ale i další data lze uložit do 320 MB interní paměti, v případě potřeby je možno sáhnout po microSD kartě, telefon podporuje média o maximální kapacitě 16 GB.

Nokia 5235 využívá operační systém Symbian S60 5. edice umožňující aktualizaci firmwaru prostřednictvím mobilních datových přenosů. Vzhledem k tomu, že se jedná o smartphone, můžeme funkcionalitu přístroje rozšířit instalací vhodných programů, již v základu však najdeme řadu užitečných aplikací. Jedná se mj. o emailového klienta s podporou Exchange serveru a jednoduchý webový prohlížeč, který sice nemůže konkurovat např. Opeře Mobile, ale na základní úkony stále stačí. V paměti smartphonu najdeme navigační aplikaci Nokia Maps 3.0, telefon disponuje integrovaným A-GPS přijímačem, takže nám nic nebrání se po vybalení smartphonu z krabice vydat na cestu po neznámých krajích.

Nokia 5235 váží i se stylem 115 gramů, rozměry smartphonu činí 111 x 52 x 15 mm. Kromě telefonu v balení najdeme již zmíněnou baterii, nabíječku, stereo sluchátka, USB kabel a uživatelský manuál.

Zdroj: Nokia
reklama
Nejnovější články
Lady Gaga na Twitteru zveřejnila kradenou fotku z fotobanky i s vodoznakem Lady Gaga na Twitteru zveřejnila kradenou fotku z fotobanky i s vodoznakem
Máme zde další problém ohledně autorských práv. A opět je v roli hříšníka známá osobnost, která by rovněž nebyla ráda, kdyby se kradly její umělecká díla. Tentokrát jde o Lady Gaga, která vzala fotku ze Shutterstocku dokonce i s vodoznakem.
26.1.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Žena rozjela zajímavý byznys, za $10 smaže z fotky ex-partnera Žena rozjela zajímavý byznys, za $10 smaže z fotky ex-partnera
Pokud to umíte s Photoshopem, dají se najít vskutku zajímavé způsoby, jak zpeněžit své schopnosti. Jedna žena našla díru na trhu a začala lidem mazat ex-přítele a ex-přítelkyně ze společných fotografií. A lidé se mohou zbláznit.
26.1.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Laowa uvedla makro objektiv 65mm f/2.8 Macro APO s 2× zvětšením Laowa uvedla makro objektiv 65mm f/2.8 Macro APO s 2× zvětšením
Venus Optics přichází s dalším zajímavým makro objektivem, kterým je Laowa 65mm f/2.8 2x Ultra Macro APO, Jak už napovídá název, objektiv nabídne nadprůměrné 2× zvětšení a potěší také atraktivní cenou.
26.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony A7S III se blíží, konečně 10bitové barvy a možná i 4K 120p Sony A7S III se blíží, konečně 10bitové barvy a možná i 4K 120p
Zvěsti o novém Sony A7S III se objevují už hodně dlouho. Chvíli se tvrdí, že vůbec nebude, pak naopak, že půjde o přelom. Nyní to vypadá, že už existují prototypy a obvykle spolehlivé zdroje říkají, že letos konečně přijde.
25.1.2020, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Fujifilm uvedl GF 45-100mm F4 a připravuje objektivy GF 30/3.5 a 80/1.7 Fujifilm uvedl GF 45-100mm F4 a připravuje objektivy GF 30/3.5 a 80/1.7
Další novinkou společnosti Fujifilm je středoformátový zoomovací objektiv GF 45-100mm F4 R LM OIS WR. Vedle toho společnost rozšířila roadmapu o dva nové objektivy, širokoúhlý 30mm F3.5 a portrétní 80mm F1.7.
25.1.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře