www.digimanie.cz
>
>

Norsko vyžaduje po influencerech přiznat se k retuším fotek lidského těla

Norsko vyžaduje po influencerech přiznat se k retuším fotek lidského těla
, , aktualita
Norsko chce vyřešit psychické problémy mladistvých povinným popiskem k retušovaným fotkám, pokud nějakým způsobem vylepšují lidské tělo. Nově se to týká také různých influencerů na sociálních sítích.
K oblíbeným
reklama
Fotky mladých lidí plných energie a vitality, se štíhlou, svalnatou postavou, dokonalou kůží a podobně mohou pro mnohé působit depresivně, pokud na tom sami nejsou stejně. Problém je v tom, že mnohdy jsou tyto fotky retušované a nezobrazují skutečnost. V lidech to pak může vzbuzovat nerealistické dojmy a podle norského ministerstva pro děti a rodinné záležitosti trpí na mentální problémy spojené se zdravím až 70 tisíc dětí. Vzhledem k populaci čítající 5,4 milionu lidí to není malé číslo. Anorexie je pak třetí nejčastější příčinou úmrtí u mladých dívek.
 
Norsko
autor: Julian-G. Albert, CC BY 2.0, přes Wikimedia Commons
 
Norsko tak přijalo v parlamentním hlasování 72 proti 15 zákon, který rozšiřuje původní z roku 2009, jenž nařizoval u marketingových akcí (reklam...) přiznávat, pokud byly fotografie zobrazující lidské tělo jakkoli retušovány. Nyní už jej musí akorát ratifikovat norský král. Není zřídkavé, že se u takových fotek např. zužuje pas, zvětšují svaly nebo rty, odstraňují nedokonalosti kůže a podobně.
 
Nově se bude toto přiznání retuší vyžadovat i u influencerů na sociálních sítích, u celebrit a dalších uživatelů, kteří by z takového příspěvku mohli mít jakoukoli formu kompenzace. Připomeňme ještě, že nedávno sociální síť Pinterest zakázala reklamy na hubnutí v podstatě z téhož důvodu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Souboj medvědů se odehrál kameramanům přímo před nosem Souboj medvědů se odehrál kameramanům přímo před nosem
Fotografové a kameramani snažící se zaznamenat život ve volné přírodě to nemají příliš jednoduché. Jejich práce se často skládá z čekání na to, až se něco stane a objeví se zvíře. Kameramanům ve Finsku se takto povedlo zachytit souboj medvědů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10 Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10
Po třítýdenním odkladu kvůli nevhodně zvolenému termínu se konečně představuje APS-C CSC fotoaparát Sony ZV-E10. Jak už napovídá název, jde o speciální verzi určenou pro vloggery a youtubery.
1.8.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu
Zvířata se dokážou v přírodě dokonale maskovat. Pokud fotograf zachytí živočicha v jeho přirozeném prostředí, stává se, že na výsledném snímku s pozadím naprosto splyne. To se stalo i kanadskému fotografovi, když fotil sovu.
1.8.2021, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury
Zajímavé a kvalitní fotografie je možné pořídit i jen s pomocí chytrého telefonu. To si myslí i fotograf, který se zaměřuje na vytváření miniatur, z nichž pak vznikají netradiční snímky pořízené iPhonem.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Doporučené fotoaparáty: červenec 2021 Doporučené fotoaparáty: červenec 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
27.7.2021, článek, Milan Šurkala54 komentářů