www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nová Sigma 14-24mm F2.8 dostává NPC vrstvy

Nová Sigma 14-24mm F2.8 dostává NPC vrstvy
, , aktualita
Třetím novým objektivem, který představila společnost Sigma, je model 14-24mm F2.8 DG DN | Art. Zajímavý je použitím spousty speciálních optických členů a zbrusu novými povrchovými vrstvami NPC.
K oblíbeným
reklama
Poslední novinkou společnosti Sigma, kterou si představíme, je objektiv 14-24mm F2.8 DG DN | Art. Jde o objektiv s 1,7× optickým zoomem v rozsahu 14 až 24 mm, což se projevuje úhlem záběru 114,2° až 84,1°. Máme zde 18 optických členů, které byly uspořádány do 13 skupin. Je zde i spousta speciálních členů, např. jeden FLD, 5 SLD a tři asférické. Novinkou jsou povrchové vrstvy NPC (Nano Porous Coating), které využívají křemičitého základu a nanoskopických mezer se vzduchem. Významně sníží vznik odlesků a světelných závojů, čímž zvýší kontrast.
 
Sigma 14-24mm F2.8 DG DN Art
 
Objektiv má konstantní světelnost F2,8 v celém ohniskovém rozsahu, irisovou clonu s 11 lamelami lze pak nastavit maximálně na hodnotu F22. Zaostřovat lze od 28 cm, nanejvýš lze dosáhnout 0,137× zvětšení (1:7,3). K zaostřování je zde použit krokový motorek, který má být vhodný i pro natáčení videa. Tlačítko AFL je programovatelné, takže rozšiřuje možnosti ovládání fotoaparátu o další funkční ovladač.
 
Objektiv má 131 mm na délku a 85 mm v průměru, přičemž jeho hmotnost činí 795 gramů. Nezapomnělo se na konstrukci odolnou vůči vlhkosti a prachu. Přední člen má další ochrannou vrstvu, která lépe odpuzuje vodu i nečistoty. Také u tohoto objektivu je možné využít službu Mount Conversion Service a nechat si vyměnit bajonet při změně systému. Cena tohoto objektivu byla stanovena na $1499, dostupný by měl být od srpna.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Laowa po dlouhém čekání představila OOOM 25-100mm T2.9 Laowa po dlouhém čekání představila OOOM 25-100mm T2.9
O parfokálním video objektivu Laowa OOOM 25-100mm T2.9 Cine se hovořilo už před dvěma lety. Nyní se konečně představuje finální verze, která je 2,5krát tak těžší než původně ohlášená varianta.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotopast kromě snímků přírody zvěčnila i muže, který před ní pózoval Fotopast kromě snímků přírody zvěčnila i muže, který před ní pózoval
Fotografové divoké přírody se někdy nestačí divit, co všechno zachytí jejich nastražené fotopasti. Někdy mají štěstí a jsou odměněni snímky očekávaného zvířete, jindy je může překvapit například neznámý pózující muž.
10.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotograf minimalisticky zachycuje bazény z ptačí perspektivy Fotograf minimalisticky zachycuje bazény z ptačí perspektivy
Nejrůznější plavecké bazény můžou představovat zajímavé téma k fotografování. O tom je alespoň přesvědčen australský fotograf, který pracuje na fotografickém projektu, jehož jednotlivé snímky zobrazují bazény z ptačí perspektivy.
10.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Náhradní CCD snímače pro Leicu M9 došly, korodující čipy už nevyměníte Náhradní CCD snímače pro Leicu M9 došly, korodující čipy už nevyměníte
Leica M9 a její odvozeniny asi společnosti moc radosti neudělaly. Neslavně známé se totiž staly kvůli korodujícím CCD snímačům. Tato "koroze" postihovala krycí sklo čipu a nyní už dochází náhradní čipy pro výměnu.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Fotograf Tatsuya Tanaka vytváří působivé miniatury, třeba bazén z roušky Fotograf Tatsuya Tanaka vytváří působivé miniatury, třeba bazén z roušky
Japonský fotograf Tatsuya Tanaka vytváří opravdu působivé fotografie. Jeho výsledné miniatury používají běžných objektů denní potřeby, které proměňují v úplně jiné věci. Salát v horu, plachtu v moře nebo roušku v bazén.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala