www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nové firmwary pro Fujifilm X-S1 a X100

Nové firmwary pro Fujifilm X-S1 a X100
, , aktualita
Společnost Fujifilm uvolnila dva nové firmwary pro své fotoaparáty X-S1 a X100. V obou případech byla vylepšena ovladatelnost přístroje, u X-S1 pak i některé chyby v obraze, např. potlačen syndrom bílých disků nebo černých přepalů.
K oblíbeným
reklama
Fujifilm pracuje na svých fotoaparátech, a tak uvolnil další firmwary pro své přístroje. Tentokrát jde o ultrazoom X-S1 a profi kompakt X100. U modelu X-S1 jsme se dočkali nové verze firmwaru 1.01. Ten vylepšuje detekci tváří, která nyní funguje i u videa. Snížen byl efekt bílých disků u jasných objektů, ale toto plně vyřeší až nový senzor, na kterém Fujifilm usilovně pracuje a měl by se objevit v květnu. Byla přidána kompatibilita s operačním systémem Mac OS 10.7 a zvuk při zaostření lze nyní ovládat nastavením celkové hlasitosti přístroje. Dále byla opravena chyba, kdy se při některých nastaveních mohly přepaly zobrazit nikoli bíle, ale úplně černě a také byl odstraněn nazelenalý nádech makro fotografií focených s bleskem.

Dále byl uvolněn firmware verze 1.20 pro profi kompakt Fujifilm X100. Ten přináší další funkční tlačítko, kterým nyní může být tlačítko RAW (už tedy není vyhrazeno jen pro nastavování RAWu). V menu ISO citlivostí lze vybrat veškeré možnosti včetně automatické citlivosti. Při ostření AF-S lze voličem zvětšit náhled zaostřeného bodu na 5násobek. Nastavení ND filtru (namapovaný na tlačítko Fn nebo RAW) lze stiskem tohoto tlačítka okamžitě změnit. Vertikálně focené snímky jsou zobrazovány na celou plochu LCD displeje. Detekované tváře jsou při prohlížení snímku zvýrazněny a stisknutím voliče mohou být zvětšeny. Jako poslední je tu vylepšení práce automatického nastavování expozice a rychlosti ostření u videa.

Zdroj: www.fujifilm.com
reklama
Nejnovější články
Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma
Společnost Leica uvedla nový objektiv Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH. Ten je ale svým způsobem již nějakou dobu na trhu, neboť opticky jde o Sigmu, která se už vyrábí pro L-Mount a FE-Mount.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně
Na Islandu už několik týdnů chrlí lávu sopka v Geldingadaliru u hory Fagradalsfjall. Máme odsud už mnoho působivých záběrů včetně minimálně jednoho roztaveného dronu. Nyní přibyl další a tentokrát to bylo záměrně.
6.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem
Opět se objevují zprávy o novém high-endovém APS-C fotoaparátu společnosti Sony. Novinka by měla pravděpodobně nést jméno A6700 a s velkou pravděpodobností bude představena do konce tohoto měsíce.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil
Lovec bouřek Brian Emfigner natáčel pomocí svého dronu tornádo ve státě Mississippi. Bohužel před ním nestačil uletět, a tak o dron přišel. Na druhou stranu získal působivé záběry, kterými se nyní může chlubit.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1 Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1
Už nějakou dobu je jasné, že si to 8K zamíří i na 4/3" formát. Po kameře od Sharpu tu máme další podobný produkt. Je jím 8K videokamera Bosma G1 DC0200. Její snímač přináší vysoké 33MPx rozlišení.
3.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář