www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Nové firmwary pro Nikon Coolpix P100 a Leica X1

Nové firmwary pro Nikon Coolpix P100 a Leica X1
, , aktualita
Vylepšení vlastností svých fotoaparátů si nově mohou užít majitelé přístrojů Nikon Coolpix P100 a Leica X1. U Nikonu byly odstraněny artefakty na LCD displeji, u Leicy se pak výrazně zlepšilo především manuální i automatické ostření.
K oblíbeným
reklama
Společnosti Nikon a Leica updatovaly firmwary pro své přístroje. Nikon zveřejnil firmware verze 1.2 pro svůj ultrazoom Coolpix P100. Nová verze odstraňuje problém, kdy se za určitých okolností při vrácení z úsporného režimu na LCD displeji objevovaly artefakty.Leica X1 v novém firmwaru verze 2.0 přináší spoustu vylepšení zejména v oblasti ostření. Při manuálním ostření je objektiv plně odcloněný, ostření má jemnější kroky, a tedy i jemnější nastavení se dvěma rychlostmi nastavování, rovněž byl zvětšen náhled při manuálním ostření a přidáno zobrazení hloubky ostrosti. Nastavení zaostřené vzdálenosti zůstává v paměti i poté, co se fotoaparát vypne. Autofokus je nyní rychlejší zejména za horšího světla a při méně kontrastních objektech. Dále se při automatickém nastavení ISO citlivosti zobrazuje zvolená hodnota a byla vylepšena kvalita JPEG snímků.

Zdroj: www.dpreview.com
reklama
Nejnovější články
Antilopí kaňon končí s fotografickými prohlídkami, lidem se nelíbily Antilopí kaňon končí s fotografickými prohlídkami, lidem se nelíbily
Fotografie Petera Lika zvýšila už tak vysoký zájem o fotografie Antilopího kaňonu. Průvodci tak začali nabízet i fotografické prohlídky, nicméně ty už za pár dní skončí. Lidem se totiž nijak zvlášť nelíbily.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Leica představila objektiv Summilux-M 90mm f/1.5 ASPH Leica představila objektiv Summilux-M 90mm f/1.5 ASPH
Novým objektivem ve výrobním programu společnosti Leica je dlouho očekávaný světelný portrétní objektiv Summilux-M 90mm f/1.5 ASPH pro M-Mount. Počítejte však s tím, že bude stát jak nové malé auto.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD
Fotobanka Shutterstock patří k největším ve svém oboru a nyní slaví velký milník. Od roku 2004 totiž fotografům na provizích vyplatila více než jednu miliardu dolarů. Za prvních 11 měsíců letošního roku to bylo přes 145 milionů.
11.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF
Sony vylepšilo své snímače s Quad Bayerovou barevnou maskou o novou technologii 2×2 On-Chip Lens (OCL). Ta zvětšuje mikročočky nad pixely, které pokrývají 2×2 pixely, což má mít výhody zejména pro autofokus.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala57 komentářů
Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč
Cashback si pro letošní rok připravila i společnost Sony. Ten potrvá do konce ledna 2020 a zpět můžete dostat až 10.000 Kč, což platí pro objektiv SELP18110G. Dostane se ale i na jiné objektivy, fotoaparáty, blesky a jiné příslušenství.
9.12.2019, aktualita, Milan Šurkala