www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Nové firmwary pro Nikon Coolpix P100 a Leica X1

Nové firmwary pro Nikon Coolpix P100 a Leica X1
, , aktualita
Vylepšení vlastností svých fotoaparátů si nově mohou užít majitelé přístrojů Nikon Coolpix P100 a Leica X1. U Nikonu byly odstraněny artefakty na LCD displeji, u Leicy se pak výrazně zlepšilo především manuální i automatické ostření.
K oblíbeným
reklama
Společnosti Nikon a Leica updatovaly firmwary pro své přístroje. Nikon zveřejnil firmware verze 1.2 pro svůj ultrazoom Coolpix P100. Nová verze odstraňuje problém, kdy se za určitých okolností při vrácení z úsporného režimu na LCD displeji objevovaly artefakty.Leica X1 v novém firmwaru verze 2.0 přináší spoustu vylepšení zejména v oblasti ostření. Při manuálním ostření je objektiv plně odcloněný, ostření má jemnější kroky, a tedy i jemnější nastavení se dvěma rychlostmi nastavování, rovněž byl zvětšen náhled při manuálním ostření a přidáno zobrazení hloubky ostrosti. Nastavení zaostřené vzdálenosti zůstává v paměti i poté, co se fotoaparát vypne. Autofokus je nyní rychlejší zejména za horšího světla a při méně kontrastních objektech. Dále se při automatickém nastavení ISO citlivosti zobrazuje zvolená hodnota a byla vylepšena kvalita JPEG snímků.

Zdroj: www.dpreview.com
Nejnovější články
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci
Aljaška představuje díky své krásné přírodě ráj pro krajinářské fotografy. To si o této zemi myslí i Toby Harriman a Jussi Ruottinen, kteří vytváří fotografie a videa při paddleboardingu po ledovcových jezerech. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem
Čínská společnost Yongnuo vylepšila svůj 35mm F1.4 objektiv a uvedla jeho novou verzi YN 35mm F1.4C DF UWM. Ta se může chlubit především rychlým a tichým ultrazvukovým zaostřovacím motorkem UWM.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum
Poslední tři společnosti, které ještě získaly ocenění v letošní anketě EISA Awards 2019, jsou Huawei, Panasonic a Skylum, všechny shodně po jednom. Dostalo se na smartphone, CSC fotoaparát a software.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II
Na internet unikla dvě prezentační videa společnosti Canon, která ukazují dva připravované fotoaparáty, zrcadlovku EOS 90D a CSC fotoaparát EOS M6 Mark II. Oba dva budou mít nový 32,5MPx APS-C snímač.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře