www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Nové firmwary pro Nikon Coolpix P100 a Leica X1

Nové firmwary pro Nikon Coolpix P100 a Leica X1
, , aktualita
Vylepšení vlastností svých fotoaparátů si nově mohou užít majitelé přístrojů Nikon Coolpix P100 a Leica X1. U Nikonu byly odstraněny artefakty na LCD displeji, u Leicy se pak výrazně zlepšilo především manuální i automatické ostření.
K oblíbeným
reklama
Společnosti Nikon a Leica updatovaly firmwary pro své přístroje. Nikon zveřejnil firmware verze 1.2 pro svůj ultrazoom Coolpix P100. Nová verze odstraňuje problém, kdy se za určitých okolností při vrácení z úsporného režimu na LCD displeji objevovaly artefakty.Leica X1 v novém firmwaru verze 2.0 přináší spoustu vylepšení zejména v oblasti ostření. Při manuálním ostření je objektiv plně odcloněný, ostření má jemnější kroky, a tedy i jemnější nastavení se dvěma rychlostmi nastavování, rovněž byl zvětšen náhled při manuálním ostření a přidáno zobrazení hloubky ostrosti. Nastavení zaostřené vzdálenosti zůstává v paměti i poté, co se fotoaparát vypne. Autofokus je nyní rychlejší zejména za horšího světla a při méně kontrastních objektech. Dále se při automatickém nastavení ISO citlivosti zobrazuje zvolená hodnota a byla vylepšena kvalita JPEG snímků.

Zdroj: www.dpreview.com
reklama
Nejnovější články
Venus Lens představuje 5 nových objektivů, většina má F0,95 Venus Lens představuje 5 nových objektivů, většina má F0,95
Společnost Venus Lens uvedla na trh pět nových objektivů, přičemž čtyři z nich se mohou pochlubit vynikající světelností F0,95. Pak tu máme i velmi širokoúhlý zoomovací objektiv 12-24mm pro full frame.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nikon uvolnil nové firmwary pro Z50 a D780 i aktualizovaný software Nikon uvolnil nové firmwary pro Z50 a D780 i aktualizovaný software
Nikon aktualizoval svůj software i firmware pro některé fotoaparáty. Máme zde nové verze aplikací Capture NX-D 1.6.5, ViewNX-i 1.4.5 i firmwary pro CSC fotoaparát Z50 a digitální zrcadlovku D780.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
7artisans uvádí kompaktní 35mm f/5.6 a rybí oko 7.5mm f/2.8 II 7artisans uvádí kompaktní 35mm f/5.6 a rybí oko 7.5mm f/2.8 II
Od společnosti 7artisans tu máme dvě novinky na poli objektivů s pevnou ohniskovou vzdáleností. Jednou je velmi kompaktní pancake objektiv 35mm f/5.6, druhým je pak nová generace rybího oka 7.5mm f/2.8 II FishEye.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon vyvíjí Posture Fit, roztomilou kamerku pro správné držení těla Canon vyvíjí Posture Fit, roztomilou kamerku pro správné držení těla
Canon zkouší neotřelé produkty a jedním z nich je i jakési digitální vajíčko Posture Fit. To má za úkol monitorovat uživatele a varovat ho před nesprávným držením těla při dlouhé práci u stolu, např. s počítačem.
2.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
2.3.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář