Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Nové fotorámečky Kodaku přehrají i video

, , aktualita
Nové fotorámečky Kodaku přehrají i video
Společnost Kodak představila dvojici fotorámečků, které se pokusí zaujmout velkým displejem, možností přehrávat také video a podporou mnoha typů paměťových karet.
Nové fotorámečky Kodaku přehrají i video
První novinkou, kterou si představíme, je Kodak EasyShare P720. Tento fotorámeček sází zejména na nízkou cenu (necelých 2 000 Kč), nabídne tedy pouze 7" LCD displej. Model P720 dokáže snímky načíst jak z USB, tak i ze dvou slotů na paměťové karty. První slot si poradí s SD, MMC, xD a MS kartami, druhý slot dokáže pracovat pouze s paměťovými kartami SD. Při srovnání s několika konkurenčními produkty potěší fakt, že fotorámeček je možno připevnit také na stěnu. Oproti vybavenějším modelům si Kodak EasyShare poradí pouze s fotografiemi, zvukové soubory ani video přehrávat nelze.
Další dva modely spadají do řady Multimedia a jak již název napovídá, umožňují přehrávání multimediálních souborů. Fotorámeček Kodak EasyShare M820 v tuto chvíli ještě není na trhu, můžete si jej ale předobjednat za 179,95 USD, což je v přepočtu cca 2 900 Kč. Tento model se může pochlubit 8" LCD displejem, kromě JPEGu však není k dispozici žádný jiný formát pro vaše snímky, což je škoda. Během slideshow může na pozadí hrát vaše oblíbená melodie ve formátu MP3, lze si pustit také MPEG 1 a 4 video. Stejně jako u nejlevnější z novinek, tak i tento model je vybaven dvojicí slotů na paměťové karty a jedním USB vstupem pro paměťové médium.Kodak EasyShare M1020 používá pro zobrazení snímků a přehrávání videa displej o úhlopříčce 10" (25,4 cm). V ostatních parametrech se od předchozího fotorámečku nijak neliší, umožňuje tedy jak přehrávání MP3, tak i práci s dvěma sloty na paměťové karty. Za zmínku stojí ještě interní paměťové úložiště o kapacitě 128 MB. Vestavěná paměť je užitečná, neboť tak stačí snímky z fotoaparátu zkopírovat do rámečku a následně můžete kartu do foťáku vrátit.

Zdroj: Kodak, DCVIEWS