Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Nové fotorámečky Sony si hravě poradí s RAWem

, , aktualita
Nové fotorámečky Sony si hravě poradí s RAWem
Společnost Sony představila trojici zajímavých fotorámečků. Kromě novinek týkajících se technologie přenosu dat zaujme také podpora formátu RAW, takže již není třeba kopírovat soubory do počítače, upravovat je a následně je přesouvat do fotorámečku.

Nové fotorámečky Sony si hravě poradí s RAWem

Sony DPF-V700


Nejlevnější z novinek Sony nabízí 7" LCD displej (152 x 91 mm), 512 MB interní paměť a technologii detekce tváře automaticky upravující expozici a barevné podání. Rámeček je vybaven slotem na paměťové karty Memory Stick, Memory Stick Duo, Secure Digital, MMC, xD a Compact Flash. Podporována jsou taktéž média MicroDrive.

K přenosu fotografií z počítače do rámečku není třeba instalovat žádný software, Sony se chová jako další pevný disk. Pokud používáte HD televizi, přes HDMI ji můžete propojit se Sony DPF-V700 a prohlížet snímky na ní. Pokud nechcete na rámečku prohlížet fotky, je možno přístroj využít také jako hodiny. Majitelům Bluetooth telefonů může přijít vhod, že Sony DPF-V700 lze dovybavit Bluetooth přijímačem, takže nebudete potřebovat žádné kabely.


Sony DPF-V700BT


Co se funkcí týče, jedná se o naprosto stejný model jako Sony DPF-V700, jen v krabici naleznete Bluetooth přijímač, který je u levnějšího fotorámečku k dispozici jen jako volitelné příslušenství.


Sony DPF-V900


Tento model je v současnosti nejvybavenějším fotorámečkem, který společnost Sony prodává. Je vybaven 9" LCD displejem o rozměrech 187 x 112 mm a 512 MB interní paměti pro uložení až 1000 fotek běžné velikosti. V útrobách rámečku se skrývá inteligentní senzor snímající informace o natočení přístroje. V závislosti na zjištěných informacích dokáže Sony DPF-V900 automaticky otočit fotografii tak, aby postavy na snímcích nebyly hlavou dolů.

Fotorámeček Sony je možno ovládat nejen přímo, ale i za použití dálkového ovladače dodávaného k televizím Bravia. Stejně jako u nižších modelů nechybí HDMI výstup a sloty na většinu dnes používaných paměťových karet.


Zdroj: Sony