www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nový Canon PowerShot S95

Nový Canon PowerShot S95
, , Aktualita
Velmi oblíbený PowerShot S90 od Canonu se dočkal novější verze S95. V podstatě tentýž fotoaparát dostal pár vylepšení v podobě HD videa, hybridní optické stabilizace a užitečného HDR režimu.
K oblíbeným
reklama
Canon PowerShot S90 byl velmi oblíbený přístroj. Ve velmi malém těle kombinoval velký čip s malým rozlišením, z toho plynoucí vynikající kvalitu obrazu a objektiv s 3,8× optickým zoomem a vynikající světelností F2,0 na nejširším ohnisku. Toto vše zůstalo, přidaly se však některé další věci, které mají fotoaparát posunout ještě dále. Snímací čip CCD o velké úhlopříčce 1/1,7" má stále rozlišení 10 megapixelů, což je příznivá zpráva pro nízký šum. Nově však zvládá pořizování HD videosekvencí v rozlišení 1280×720 pixelů při 24 snímcích za sekundu. Nesmí chybět ani podpora RAW snímků.Zůstal i objektiv s již zmíněným 3,8× optickým zoomem v rozsahu od širokoúhlých 28 mm po maximálních 105 milimetrů. Světelnost na nejširším ohnisku dosahuje vynikajících F2,0, na nejdelším je to pak podstatně horších F4,9, nicméně i tak je to dobrá hodnota. Novinkou je hybridní optická stabilizace, která dokáže potlačovat účinky nejen úhlových změn (naklopení fotoaparátu), ale i směrových (posun fotoaparátu vertikálně/horizontálně). Díky tomu bude focení makra ještě jednodušší. Canon navíc tvrdí, že optická stabilizace přidá 4 EV k dobru, což je velmi pěkné číslo.O zpracování obrazu se stará procesor DIGIC 4. Citlivosti lze nastavit od ISO 80 po ISO 3200 (po 1/3EV krocích!) a automatiku lze navíc omezit maximální citlivostí, kterou jí povolíte. Časy mohou nabývat 1/1500 s až 15 sekund. Expozici může nastavit automatika, lze použít i prioritu clony, času a plný manuál. Mód Nízká hladina osvětlení fotí snímky v rozlišení 2,5 megapixelů (používá pixel-binning) a navíc je možno ručně nastavovat ISO citlivost. V tomto režimu je navíc možno dosáhnout sekvenčního snímání až 3,9 fps. V plném rozlišení je to pak 1,9 fps, případně 0,7 fps a 0,8 fps v AF a LV režimech.

Novinkou je ostření se sledováním objektu, makro je pak možné snímat od 5 centimetrů. Ostřit lze i manuálně. Otočné okruží objektivu má jasnější chod a Canon také přehodil tlačítka ON/OFF a RING/FUNC, která byla u modelu S90 nelogicky umístěna. Potěší přítomnost HDR režimu, kdy fotoaparát pořídí tři snímky s různou expozicí a složí je dohromady. Údajně je však vyžadován stativ, takže to s tím skládáním asi nebude tak horké a bude vyžadovat skutečně tři přesně lícující snímky (konkurenci je zpravidla více jedno, jak jsou jednotlivé snímky vyfoceny). Uvidíme však v praxi, možná bude stativ jen doporučením.Přístroj podporuje také Multi-Aspect Shooting, tedy snímání ve více poměrech stran snímku. K dispozici jsou poměry 4:3, 3:2, 16:9, 1:1 a 4:5. Všechny jsou řešeny ořezem. Velký 3,0" LCD displej má rozlišení 461.000 bodů (480×320 pixelů) a nově zobrazuje i RGB histogram. Nový je i HDMI port. Lze využít MMC, MMC+, SD, SDHC i nejnovější SDXC karty. Rozměry přístroje jsou 100×58×30 mm, hmotnost pak 193 gramů včetně baterie a karty. Li-Ion akumulátor NB-6L vydrží údajně jen na 200 snímků. Prodej by měl začít v nejbližších týdnech za $399 (cca 9.500 až 10.000 Kč s DPH).

Zdroj: www.dpreview.com, www.dcresource.com
Nejnovější články
Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum
Poslední tři společnosti, které ještě získaly ocenění v letošní anketě EISA Awards 2019, jsou Huawei, Panasonic a Skylum, všechny shodně po jednom. Dostalo se na smartphone, CSC fotoaparát a software.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II
Na internet unikla dvě prezentační videa společnosti Canon, která ukazují dva připravované fotoaparáty, zrcadlovku EOS 90D a CSC fotoaparát EOS M6 Mark II. Oba dva budou mít nový 32,5MPx APS-C snímač.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z
Viltrox rozšiřuje počet podporovaných bajonetů svého nového manuálního širokoúhlého objektivu 20mm f/1.8 o další. Oznámil totiž, že tento model bude k dispozici i pro full frame fotoaparáty Nikon Z.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019 Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019
K dalším společnostem, které v letošní anketě EISA Awards 2019 vyhrály nějaké to ocenění, patří Sigma a Tamron. Není překvapivé, že v tomto případě šlo vždy o objektivy. Pro tento rok to byly jenom ty zoomvací.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
18.8.2019, aktualita, Milan Šurkala