www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nový Canon PowerShot S95

Nový Canon PowerShot S95
, , Aktualita
Velmi oblíbený PowerShot S90 od Canonu se dočkal novější verze S95. V podstatě tentýž fotoaparát dostal pár vylepšení v podobě HD videa, hybridní optické stabilizace a užitečného HDR režimu.
K oblíbeným
reklama
Canon PowerShot S90 byl velmi oblíbený přístroj. Ve velmi malém těle kombinoval velký čip s malým rozlišením, z toho plynoucí vynikající kvalitu obrazu a objektiv s 3,8× optickým zoomem a vynikající světelností F2,0 na nejširším ohnisku. Toto vše zůstalo, přidaly se však některé další věci, které mají fotoaparát posunout ještě dále. Snímací čip CCD o velké úhlopříčce 1/1,7" má stále rozlišení 10 megapixelů, což je příznivá zpráva pro nízký šum. Nově však zvládá pořizování HD videosekvencí v rozlišení 1280×720 pixelů při 24 snímcích za sekundu. Nesmí chybět ani podpora RAW snímků.Zůstal i objektiv s již zmíněným 3,8× optickým zoomem v rozsahu od širokoúhlých 28 mm po maximálních 105 milimetrů. Světelnost na nejširším ohnisku dosahuje vynikajících F2,0, na nejdelším je to pak podstatně horších F4,9, nicméně i tak je to dobrá hodnota. Novinkou je hybridní optická stabilizace, která dokáže potlačovat účinky nejen úhlových změn (naklopení fotoaparátu), ale i směrových (posun fotoaparátu vertikálně/horizontálně). Díky tomu bude focení makra ještě jednodušší. Canon navíc tvrdí, že optická stabilizace přidá 4 EV k dobru, což je velmi pěkné číslo.O zpracování obrazu se stará procesor DIGIC 4. Citlivosti lze nastavit od ISO 80 po ISO 3200 (po 1/3EV krocích!) a automatiku lze navíc omezit maximální citlivostí, kterou jí povolíte. Časy mohou nabývat 1/1500 s až 15 sekund. Expozici může nastavit automatika, lze použít i prioritu clony, času a plný manuál. Mód Nízká hladina osvětlení fotí snímky v rozlišení 2,5 megapixelů (používá pixel-binning) a navíc je možno ručně nastavovat ISO citlivost. V tomto režimu je navíc možno dosáhnout sekvenčního snímání až 3,9 fps. V plném rozlišení je to pak 1,9 fps, případně 0,7 fps a 0,8 fps v AF a LV režimech.

Novinkou je ostření se sledováním objektu, makro je pak možné snímat od 5 centimetrů. Ostřit lze i manuálně. Otočné okruží objektivu má jasnější chod a Canon také přehodil tlačítka ON/OFF a RING/FUNC, která byla u modelu S90 nelogicky umístěna. Potěší přítomnost HDR režimu, kdy fotoaparát pořídí tři snímky s různou expozicí a složí je dohromady. Údajně je však vyžadován stativ, takže to s tím skládáním asi nebude tak horké a bude vyžadovat skutečně tři přesně lícující snímky (konkurenci je zpravidla více jedno, jak jsou jednotlivé snímky vyfoceny). Uvidíme však v praxi, možná bude stativ jen doporučením.Přístroj podporuje také Multi-Aspect Shooting, tedy snímání ve více poměrech stran snímku. K dispozici jsou poměry 4:3, 3:2, 16:9, 1:1 a 4:5. Všechny jsou řešeny ořezem. Velký 3,0" LCD displej má rozlišení 461.000 bodů (480×320 pixelů) a nově zobrazuje i RGB histogram. Nový je i HDMI port. Lze využít MMC, MMC+, SD, SDHC i nejnovější SDXC karty. Rozměry přístroje jsou 100×58×30 mm, hmotnost pak 193 gramů včetně baterie a karty. Li-Ion akumulátor NB-6L vydrží údajně jen na 200 snímků. Prodej by měl začít v nejbližších týdnech za $399 (cca 9.500 až 10.000 Kč s DPH).

Zdroj: www.dpreview.com, www.dcresource.com
Nejnovější články
Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích
Širokoúhlé objektivy nepříjemně zplošťují hlavy v rozích obrazu. Stávající metody pro korekci sice vylepšují vzhled lidských tváří, ale vnáší zase jiné artefakty. Nová metoda společnosti Google a vědců z MIT má toto vyřešit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony
Společnost Sony je největším výrobcem obrazových snímačů a jeden z největších investorů této společnosti by uvítal, kdyby se divize čipů od Sony úplně oddělila. To však nemusí být úplně dobrý nápad.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem
Adobe Research a UC Berkeley společně vyvíjí systém umělé inteligence, jehož úkolem je rozpoznávat modifikace portrétů provedené Photoshopem a najít tak falešné portréty. Dokonce je má umět i vrátit zpátky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí
Německý fotograf pracuje na nové sérii, která má za úkol na jednotlivých fotografiích zobrazovat hranici mezi dětstvím a dospělostí. Chce tím poukázat na to, co se stane s dětskými sny, až člověk vyroste. 
13.6.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS
Druhou novinkou společnosti Sony v teleobjektivech je nový model FE 600mm F4 GM OSS (SEL600F40GM). Přináší překvapivou světelnost F4 při 600mm ohniskové vzdálenosti, což dává tušit, že půjde o obrovský a těžký objektiv.
12.6.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů