www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nový Canon PowerShot S95

Nový Canon PowerShot S95
, , Aktualita
Velmi oblíbený PowerShot S90 od Canonu se dočkal novější verze S95. V podstatě tentýž fotoaparát dostal pár vylepšení v podobě HD videa, hybridní optické stabilizace a užitečného HDR režimu.
K oblíbeným
reklama
Canon PowerShot S90 byl velmi oblíbený přístroj. Ve velmi malém těle kombinoval velký čip s malým rozlišením, z toho plynoucí vynikající kvalitu obrazu a objektiv s 3,8× optickým zoomem a vynikající světelností F2,0 na nejširším ohnisku. Toto vše zůstalo, přidaly se však některé další věci, které mají fotoaparát posunout ještě dále. Snímací čip CCD o velké úhlopříčce 1/1,7" má stále rozlišení 10 megapixelů, což je příznivá zpráva pro nízký šum. Nově však zvládá pořizování HD videosekvencí v rozlišení 1280×720 pixelů při 24 snímcích za sekundu. Nesmí chybět ani podpora RAW snímků.Zůstal i objektiv s již zmíněným 3,8× optickým zoomem v rozsahu od širokoúhlých 28 mm po maximálních 105 milimetrů. Světelnost na nejširším ohnisku dosahuje vynikajících F2,0, na nejdelším je to pak podstatně horších F4,9, nicméně i tak je to dobrá hodnota. Novinkou je hybridní optická stabilizace, která dokáže potlačovat účinky nejen úhlových změn (naklopení fotoaparátu), ale i směrových (posun fotoaparátu vertikálně/horizontálně). Díky tomu bude focení makra ještě jednodušší. Canon navíc tvrdí, že optická stabilizace přidá 4 EV k dobru, což je velmi pěkné číslo.O zpracování obrazu se stará procesor DIGIC 4. Citlivosti lze nastavit od ISO 80 po ISO 3200 (po 1/3EV krocích!) a automatiku lze navíc omezit maximální citlivostí, kterou jí povolíte. Časy mohou nabývat 1/1500 s až 15 sekund. Expozici může nastavit automatika, lze použít i prioritu clony, času a plný manuál. Mód Nízká hladina osvětlení fotí snímky v rozlišení 2,5 megapixelů (používá pixel-binning) a navíc je možno ručně nastavovat ISO citlivost. V tomto režimu je navíc možno dosáhnout sekvenčního snímání až 3,9 fps. V plném rozlišení je to pak 1,9 fps, případně 0,7 fps a 0,8 fps v AF a LV režimech.

Novinkou je ostření se sledováním objektu, makro je pak možné snímat od 5 centimetrů. Ostřit lze i manuálně. Otočné okruží objektivu má jasnější chod a Canon také přehodil tlačítka ON/OFF a RING/FUNC, která byla u modelu S90 nelogicky umístěna. Potěší přítomnost HDR režimu, kdy fotoaparát pořídí tři snímky s různou expozicí a složí je dohromady. Údajně je však vyžadován stativ, takže to s tím skládáním asi nebude tak horké a bude vyžadovat skutečně tři přesně lícující snímky (konkurenci je zpravidla více jedno, jak jsou jednotlivé snímky vyfoceny). Uvidíme však v praxi, možná bude stativ jen doporučením.Přístroj podporuje také Multi-Aspect Shooting, tedy snímání ve více poměrech stran snímku. K dispozici jsou poměry 4:3, 3:2, 16:9, 1:1 a 4:5. Všechny jsou řešeny ořezem. Velký 3,0" LCD displej má rozlišení 461.000 bodů (480×320 pixelů) a nově zobrazuje i RGB histogram. Nový je i HDMI port. Lze využít MMC, MMC+, SD, SDHC i nejnovější SDXC karty. Rozměry přístroje jsou 100×58×30 mm, hmotnost pak 193 gramů včetně baterie a karty. Li-Ion akumulátor NB-6L vydrží údajně jen na 200 snímků. Prodej by měl začít v nejbližších týdnech za $399 (cca 9.500 až 10.000 Kč s DPH).

Zdroj: www.dpreview.com, www.dcresource.com
reklama
Nejnovější články
Canon údajně chystá 75MPx full frame EOS Rs Canon údajně chystá 75MPx full frame EOS Rs
Internetem začínají opět kolovat zprávy o novém připravovaném full frame fotoaparátu řady EOS R. Proslýchá se, že by mělo jít o model EOS Rs a rozlišení jeho senzoru má dosahovat vysokých 75 MPx.
5.12.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Režisér Johna Wicka natočil reklamu pomocí Apple iPhone 11 Pro Režisér Johna Wicka natočil reklamu pomocí Apple iPhone 11 Pro
Režisér David Leitch, který stojí za filmy jako John Wick, Deadpool 2 nebo Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw, natočil také reklamu na Apple iPhone 11 Pro. A pro video sněhové bitvy použil právě tyto telefony.
4.12.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fotograf fotí portréty ohrožených druhů ptáků i v ateliéru Fotograf fotí portréty ohrožených druhů ptáků i v ateliéru
Britský fotograf chce svou tvorbou upozornit na alarmující počty některých ohrožených druhů ptáků. Cestuje po světě a vyhledává zajímavá zvířata, kterým fotografuje profesionální portréty, jež podtrhují jejich rozmanitost. 
4.12.2019, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Youtuber rozběhal DOOM na 21 let starém kompaktu od Kodaku Youtuber rozběhal DOOM na 21 let starém kompaktu od Kodaku
Youtuber z LazyGamesReviews si trochu pohrál s 21 let starým kompaktem Kodak DC260 a poněvadž jde v podstatě o ořezaný počítač s procesorem IBM, jehož architekturu používal i Apple PowerMac, dokázal na něm rozběhat střílečku DOOM z 90. let.
3.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Zimní slevy: Nikon zlevňuje až o 10000 Kč Zimní slevy: Nikon zlevňuje až o 10000 Kč
Také společnost Nikon si připravila na závěr roku prodejní akci v podobě slev. V jejím případě se týká CSC fotoaparátů, digitálních zrcadlovek, vybraných kompaktů a pochopitelně i spousty objektivů pro DSLR.
2.12.2019, aktualita, Milan Šurkala