www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nový kompakt Panasonic Lumix FP8 s interním objektivem

Nový kompakt Panasonic Lumix FP8 s interním objektivem
, , Aktualita
Společnost Panasonic uvedla na trh další stylový kompakt Lumix FP8, který se chlubí integrovaným objektivem, který se při zoomování nevysouvá. Má 4,6× optický zoom se širokoúhlým ohniskem, 12MPx snímací čip, spoustu nových technologií včetně inovované optické stabilizace POWER O.I.S.
K oblíbeným
reklama
Novým přírůstkem do kategorie stylových fotoaparátů je nový Panasonic Lumix FP8. Tento fotoaparát má vestavěný objektiv s 4,6× optickým zoomem, který se z těla nijak nevysouvá. Jeho ohniskový rozsah je ideální, začíná na širokoúhlých 28 milimetrech a končí na dostatečných 128 mm. Skládá se z 10 elementů v 8 skupinách, přičemž 1 ED člen a 5 asférických členů s 6 asférickými povrchy mají zajistit vysokou obrazovou kvalitu, především tedy ostrost, i v rozích. Nechybí nová optická stabilizace POWER O.I.S., která má být dvakrát účinnější než starší MEGA O.I.S.Nepotěší ale slabá světelnost objektivu, protože F3,3 na nejširším i F5,9 na nejdelším ohnisku jsou dosti podprůměrné hodnoty. Základem je CCD čip s 1/2,33" úhlopříčkou, který má 12Mpx rozlišení a tedy i silný teoretický předpoklad pro vyšší šum. Procesor fotoaparátu však zapracovává jasový a barevný šum odděleně, což by mělo v praxi zajistit kvalitnější odšumování. Fotoaparát se chlubí také časem náběhu jen 0,95 sekundy a prodlevou spouště 0,006 sekundy. Nechybí inteligentní automatika iA (AF Tracking, Inteligentní ISO, Inteligentní výběr scény, Inteligentní expozice a Quick AF). Za rychlejší ostření mohou lepší algoritmy a paralelní zpracování.Sekvenční snímání nabízí slušných 2,3 fps při plném rozlišení a až 10 fps při snímcích do rozlišení 3 MPx. Lumix FP8 nabízí tradiční rozpoznávání tváří, přičemž jednotlivým osobám lze přidávat i jména. Přidáním až tři snímků každému lze zvýšit úspěšnost rozpoznání. Vedle podpory Full HD snímků (1920×1080 pixelů) potěší i možnost natáčet HD videosekvence (1280×720 pixelů).Lumix FP8 podporuje citlivosti ISO 80 až ISO 1600, přičemž v rozlišení 3 MPx (režim Vysoká citlivost) může automatika navolit ISO 1600 až ISO 6400. Expoziční časy mohou nabývat délky 1/1300 s až 8 sekund, v režimu Hvězdná obloha lze manuálně nastavit 15, 30 nebo 60 sekund. Clona je patrně řešena pouze ND filtrem, takže na nejširším ohnisku lze použít F3,3 a F10, na nejdelším F5,9 a F18.Stylový design podtrhují modře podsvícená tlačítka. Fotoaparát má 2,7" LCD displej s rozlišením 230.000 bodů. Lze využít SD a SDHC karty, které doplňují 40MB interní paměť. Při rozměrech 96×60×20 mm váží Lumix FP8 131 gramů. K dispozici bude černá, červená a stříbrná varianta za cenu $299. Na Li-Ion baterii má vydržet poměrně slušných 380 snímků.

Zdroj: www.dpreview.com
Nejnovější články
Želva s GoPro kamerou zachytila život v rybníku Želva s GoPro kamerou zachytila život v rybníku
Youtuber zveřejnil video, v němž předvádí, jak na jednu ze svých želv nádherných připevnil GoPro kameru. Želva pak v malém rybníku pořídila záběry světa a života ukrytého pod vodní hladinou. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Doporučené fotoaparáty: červen 2019 Doporučené fotoaparáty: červen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala51 komentářů
Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR
Společnost Canon zveřejnila video, ve kterém vysvětluje, proč mohou mít CSC fotoaparáty snáze opticky kvalitnější objektivy než digitální zrcadlovky při menších rozměrech. Vše závisí na vzdálenosti senzoru od objektivu.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright
Americké soudnictví je často terčem vtipů, neboť v této zemi netušených soudních možností lze žalovat snad naprosto všechno. Poslední případ z Texasu pak ukázal, že může být dokonce legální porušovat copyright.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0 MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0
Nezávislý výrobce objektivů MS Optics představuje dvě nové světelné padesátky pro M-Mount. Máme zde Vario Prasma 50mm F1.5 s optickým návrhem Plasmat a pak supersvětelný model ISM 50mm F1.0.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala