www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nový kompakt Sony Cyber-shot W370

Nový kompakt Sony Cyber-shot W370
, , Aktualita
V nadílce nových kompaktů Sony bychom neměli zapomenout ani na Cyber-shot W370. Tento kompakt skrývá v malém těle 14MPx CCD snímač a objektiv se 7× optickým zoomem. Pochopitelně zde najdete i Sweep Panorama, HD videosekvence a mnoho dalšího.
K oblíbeným
reklama
Základem nového kompaktu Sony Cyber-shot W370 je 1/2,3" Super HAD CCD snímač s rozlišením 14 megapixelů. Kvůli vysokému rozlišení na tak malém čipu je velmi pravděpodobné, že bude vykazovat vysoký šum. Reálné výsledky ale ukáže až praxe. Objektiv má dostatečný 7× zoom, začíná na 34mm ohnisku. Nesleduje tedy trend dnešních výrazně širokoúhlých modelů. Maximální ohnisko je pak ale 238 mm, což znamená velmi slušné přiblížení. K dispozici je optická stabilizace Optical SteadyShot. Světelnost F3,6 na širokém ohnisku je výrazně podprůměrná, F5,6 na nejdelším pak patří už aspoň k těm průměrným. Clonění je řešeno pouze ND filtrem.Nabídka různých technologií je velmi bohatá. Zahrnuje funkce, jakými jsou např. inteligentní automatika s výběrem scénického režimu, Sweep Panorama (držíte spoušť a otáčíte fotoaparátem, ten sám vyfotí a složí panorama), detekce tváří, DRO pro rozšíření dynamického rozsahu (resp. prosvětlení stínů), Smile Shutter, detekce mrknutí, detekce pohybu ( v případě zjištění pohybu automaticky navýší ISO citlivosti). Zajímavý je také vestavěný software PMB Portable, díky kterému jej nemusíte instalovat na PC.

Sekvenční snímání nabízí maximální rychlost 1,8 fps v plném rozlišení. Videosekvence lze natáčet v HD rozlišení, tedy 1280×720 pixelů při 30 snímcích za sekundu. Zpracování obrazu dostal na starosti procesor BIONZ. Citlivosti můžete navolit v rozmezí ISO 80 až ISO 3200, o volbu expozičních časů se už postará automatika, volí z rozsahu 1/1600 s až 2 sekundy.Fotoaparát měří 99,6×56,9×25,5 mm a váží 159 gramů bez příslušenství, 179 gramů s ním. Spotřeba fotoaparátu je 1,5 W, takže díky Li-Ion baterii s napětím 3,6 V vydrží na pořízení 230 snímků. Velký 3,0" LCD displej má rozlišení 230.000 bodů, tedy 320×240 pixelů. Vnitřní paměť o kapacitě 19 MB lze rozšířit Memory Stick Duo, PRO-Duo a PRO HG-Duo kartami, nově však můžete použít i levnější SD a SDHC karty. V prodeji bude od března za $230, zatím ale není jasné, zda i v ČR.

Zdroj: www.sony.com, www.dcresource.com
Nejnovější články
Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti
Společnost Nikon uvedla nový odolný kompakt Coolpix W150. Ten je díky svému jednoduchému rozhraní vhodný nejen pro dospělé, ale i pro děti. Má 13MPx snímač a objektiv s 3x optickým zoomem. Nově přibyly i další kreativní režimy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
"Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu "Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu
Brazilská reklamní agentura F/Nazca Saatchi & Saatchi vytvořila společnosti Leica novou reklamu, která ale ve výsledku Leice dost uškodila. Zobrazuje slavnou fotku muže před tankem na Náměstí nebeského klidu, což se Číně pochopitelně nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR
Zástupce společnosti Canon pro Evropu se zúčastnil rozhovoru s EOS Magazine, kde prozradil mnoho zajímavých vlastností o svých CSC i DSLR systémech. Nastínil i jejich další budoucnost a potenciál.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala18 komentářů
Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony
Společnost Tokina přidala do nabídky svých objektivů novinku v podobě objektivu Fírin 100mm F2.8. Ten je určen pro APS-C i full frame CSC fotoaparáty značky Sony a nabídne tradiční makro zvětšení 1:1.
21.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO
Oblíbené stativy GorillaPod od společnosti Joby existují ve velkém množství variant a nyní se představuje další novinka. Jmenuje se GorillaPod 3K PRO a představuje kovovou variantu již známého modelu.
15.4.2019, aktualita, Milan Šurkala