www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nový kompakt Sony Cyber-shot W370

Nový kompakt Sony Cyber-shot W370
, , Aktualita
V nadílce nových kompaktů Sony bychom neměli zapomenout ani na Cyber-shot W370. Tento kompakt skrývá v malém těle 14MPx CCD snímač a objektiv se 7× optickým zoomem. Pochopitelně zde najdete i Sweep Panorama, HD videosekvence a mnoho dalšího.
K oblíbeným
reklama
Základem nového kompaktu Sony Cyber-shot W370 je 1/2,3" Super HAD CCD snímač s rozlišením 14 megapixelů. Kvůli vysokému rozlišení na tak malém čipu je velmi pravděpodobné, že bude vykazovat vysoký šum. Reálné výsledky ale ukáže až praxe. Objektiv má dostatečný 7× zoom, začíná na 34mm ohnisku. Nesleduje tedy trend dnešních výrazně širokoúhlých modelů. Maximální ohnisko je pak ale 238 mm, což znamená velmi slušné přiblížení. K dispozici je optická stabilizace Optical SteadyShot. Světelnost F3,6 na širokém ohnisku je výrazně podprůměrná, F5,6 na nejdelším pak patří už aspoň k těm průměrným. Clonění je řešeno pouze ND filtrem.Nabídka různých technologií je velmi bohatá. Zahrnuje funkce, jakými jsou např. inteligentní automatika s výběrem scénického režimu, Sweep Panorama (držíte spoušť a otáčíte fotoaparátem, ten sám vyfotí a složí panorama), detekce tváří, DRO pro rozšíření dynamického rozsahu (resp. prosvětlení stínů), Smile Shutter, detekce mrknutí, detekce pohybu ( v případě zjištění pohybu automaticky navýší ISO citlivosti). Zajímavý je také vestavěný software PMB Portable, díky kterému jej nemusíte instalovat na PC.

Sekvenční snímání nabízí maximální rychlost 1,8 fps v plném rozlišení. Videosekvence lze natáčet v HD rozlišení, tedy 1280×720 pixelů při 30 snímcích za sekundu. Zpracování obrazu dostal na starosti procesor BIONZ. Citlivosti můžete navolit v rozmezí ISO 80 až ISO 3200, o volbu expozičních časů se už postará automatika, volí z rozsahu 1/1600 s až 2 sekundy.Fotoaparát měří 99,6×56,9×25,5 mm a váží 159 gramů bez příslušenství, 179 gramů s ním. Spotřeba fotoaparátu je 1,5 W, takže díky Li-Ion baterii s napětím 3,6 V vydrží na pořízení 230 snímků. Velký 3,0" LCD displej má rozlišení 230.000 bodů, tedy 320×240 pixelů. Vnitřní paměť o kapacitě 19 MB lze rozšířit Memory Stick Duo, PRO-Duo a PRO HG-Duo kartami, nově však můžete použít i levnější SD a SDHC karty. V prodeji bude od března za $230, zatím ale není jasné, zda i v ČR.

Zdroj: www.sony.com, www.dcresource.com
Nejnovější články
Canon si patentoval objektiv RF 17-70mm f/3.5-5.6 Canon si patentoval objektiv RF 17-70mm f/3.5-5.6
Canon si nechal patentovat další optický návrh nového objektivu pro bajonet RF. Tentokrát půjde o širokoúhlý zoom se 4,1× optickým zoomem v rozsahu 17 až 70 milimetrů a standardní světelností F3,5 až F5,6.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE
Tamron zveřejnil nový teaser, ve kterém láká na "velké" věci. Hodlá totiž představit hned 4 nové objektivy pro CSC fotoaparáty. Má jít o modely pro velmi populární full frame systém od společnosti Sony.
22.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF
Výrobce objektivů a příslušenství Viltrox si chystá tři novinky s pevnou ohniskovou vzdáleností. Všechny budou mít autofokus a výbornou světelnost F1,4, přičemž budou určeny pro APS-C CSC fotoaparáty.
22.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci
Aljaška představuje díky své krásné přírodě ráj pro krajinářské fotografy. To si o této zemi myslí i Toby Harriman a Jussi Ruottinen, kteří vytváří fotografie a videa při paddleboardingu po ledovcových jezerech. 
21.8.2019, aktualita, Kateřina Hoferková