www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nový objektiv Panasonic Lumix X 12-35mm F2,8 ASPH.

Nový objektiv Panasonic Lumix X 12-35mm F2,8 ASPH.
, , aktualita
Panasonic uvádí na trh nový objektiv Lumix G X Vario 12-35mm/F2.8 ASPH./POWER O.I.S., který rozšiřuje nabídku "X" objektivů. Jde o krátkorozsahový širokoúhlý zoom objektiv s konstantní světelností F2,8 a optickou stabilizací.
K oblíbeným
reklama
Micro Four Thirds systém bude moci nově využívat služeb dalšího objektivu, tentokrát z dílen Panasonicu. Jde o Lumix G X Vario 12-35mm/F2.8 ASPH./POWER O.I.S. Nabízí reálná ohniska 12 až 35 milimetrů (téměř 3× optický zoom), po přepočtu je to tedy od velmi širokoúhlých 24 mm po 70 mm. V celém ohniskovém rozsahu nabízí konstantní světelnost F2,8, na nejdelším ohnisku by tedy mohl mít i příjemně malou hloubku ostrosti ve srovnání s běžnými setovými objektivy.

Jde o objektiv řady "X", který má nabízet zajímavější výkony než běžné objektivy. Skládá se ze 14 optických elementů v 9 skupinách. 4 členy jsou asférické, jeden pak z UED (Ultra Extra-Low Dispersion) skla minimalizující chromatickou aberaci a jeden z UHR (Ultra High Refractive) skla pro co nejlepší prokreslení snímků po celé ploše. Povrch čoček Nano Surface Coating pak minimalizuje vznik odlesků a světelných závojů pro vyšší kontrast.

Objektiv má 7lamelovou clonu s rozsahem od F2,8 po maximálních F22. K dispozici je také optická stabilizace POWER O.I.S. Minimální ostřící vzdálenost činí 0,25 metru, což se projevuje maximálně 0,17× zvětšením. Objektiv má na délku 74 mm, v průměru 68 mm a může používat 58mm filtry. Jeho hmotnost činí 305 gramů. Panasonic použil kovový bajonet pro větší výdrž, objektiv je také odolný proti menšímu množství vody a prachu. Prodej začne v srpnu 2012.

Zdroj: www.dpreview.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Limitovaná edice Leica M Monochrom Drifter Lennyho Kravitze Limitovaná edice Leica M Monochrom Drifter Lennyho Kravitze
Lenny Kravitz je nejen hudebník, ale velmi rád i fotografuje, má rád fotoaparáty Leica a černobílé snímky. Není divu, že ve spolupráci s ním uvádí Leica už druhou limitovanou edici některého svého fotoaparátu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami

V nabídce společnosti Lomography se po šesti letech vývoje objevuje nový pevný objektiv Petzval 55mm f/1.7 Mk II. Ten se vyznačuje nastavitelným bokehem díky různě tvarovaným otvorům clony.

24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář