Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Nový objektiv Sigma 50mm F2 DG DN Contemporary pro full frame

, , aktualita
Nový objektiv Sigma 50mm F2 DG DN Contemporary pro full frame
Další novinkou do třídy full frame objektivů od společnosti Sigma, které se představily v těchto dnech, je objektiv 50mm F2 DG DN Contemporary. Stejně jako 17mm verze, i tento nabídne relativně kompaktní konstrukci a bude určen pro bezzrcadlovky.
Nový objektiv Sigma 50mm F2 DG DN Contemporary pro full frame
Sigma představila trojici nových objektivů a širokoúhlý model 17mm F4 jsme si již představili. Nyní přichází na řadu klasická padesátka. Jde o verzi 50mm F2 DG DN Contemporary a při 50mm reálné ohniskové vzdálenosti dosahuje úhlu záběru 46,8° na full frame tělech. Její optická konstrukce se skládá z 11 členů uspořádaných do 9 skupin, jeden člen je z SLD skla, další 3 jsou asférické. Světelnost má velmi dobrou hodnotu F2, irisová clona se pak vyznačuje 9 lamelami a podporuje max. hodnotu F22. Objektiv je vybaven clonovým kroužkem, takže clonu můžete ovládat manuálně, je zde ale i volba A.
 
Sigma 50mm F2 DG DN Contemporary
 
Objektiv je schopen zaostřit z minimální vzdálenosti 45 cm, max. zvětšení pak dosahuje 1:6,9 (tj. 0,145×). Novinka má 70 mm v průměru, verze pro L-Mount dosahuje délky 68 mm, varianta pro Sony E/FE je pak dlouhá 70 mm. Hmotnosti se zastavily na hodnotách 350, resp. 345 gramů. Pokud jde o filtry, jsou podporovány 58mm varianty a magnetická krytka. Konstrukce objektivu je kovová, nezapomnělo se ani na odolnost vůči prachu a vodě. Cena objektivu činí 639 USD.