www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nový Panasonic Lumix ZX1 s širokoúhlým 8× zoomem

Nový Panasonic Lumix ZX1 s širokoúhlým 8× zoomem
, , Aktualita
Nabídku širokoúhlých kompaktů doplňuje nejnovější Lumix DMC-ZX1, který nabízí 25mm ohnisko a 8× optický zoom i se stabilizací POWER O.I.S. Fotoaparát má 12MPx snímač a spoustu zajímavých technologií mezi nimiž nechybí zrychlené ostření, HD videosekvence a mnoho dalších.
reklama
Nový Panasonic Lumix DMC-ZX1 je velmi podobný značně úspěšnému ultrazoomu TZ7. Má patrně stejný 1/2,33" CCD čip, z něhož však využívá téměř všechny pixely. Jeho rozlišení je tak 12,1 megapixelu a nikoli 10 jako u TZ7. Objektiv Leica má dostatečný 8× optický zoom od velmi širokoúhlých 25 milimetrů po dostatečných 200 mm. Bohužel překvapí poměrně špatná světelnost. Začátek na F3,3 je stejně průměrný jako u TZ7, nicméně dlouhý konec vykazuje až hodnotu F5,9. To je jednak více než u TZ7, jednak ještě na kratším ohnisku. Škoda. Situaci zachraňuje nová optická stabilizace POWER O.I.S., která má být dvakrát účinnější než stabilizace starších fotoaparátů Panasonic.Procesor Venus Engine V podporuje inteligentní automatiku iA včetně pokročilé detekce tváří, která je schopna si pamatovat i jména osob. Každé lze přiřadit až tři vzorové fotky, které zvyšují úspěšnost detekce. Nechybí ani Inteligentní ISO (zvyšuje citlivost, když detekuje pohyb), Inteligentní expozice nebo Inteligentní výběr scény. Díky mnohem rychlejšímu ostření je v této disciplíně podle výrobce až dvakrát rychlejší než již zmíněný model TZ7, čas spuštění klesl na 1,1 sekundy, reakce na domáčknutí spouště trvá jen 0,007 sekundy. Procesor rovněž odstraňuje chromatický (barevný) a jasový šum zvlášť, takže snímky by měly být o to kvalitnější.Fotoaparát ostří od 50 centimetrů, v makro režimu pak od 3 cm. Rozsah citlivostí začíná na ISO 80, končí u ISO 1600, nicméně při použití režimu Vysoká citlivost může automatika navolit ISO 1600 až ISO 6400, ale jen do rozlišení 3 megapixelů. Expoziční časy jsou v rozmezí 1/2000 s do 8 sekund, režim Hvězdná obloha umožní manuální nastavení 15, 30 nebo 60 sekund. Clona je řešena ND filtrem, je tedy pouze dvoupolohová s maximální hodnotou F10 na nejširším a F18 na nejdelším ohnisku. Sekvenční snímání nabízí rychlost 2,3 fps v plném rozlišení (max. 5 nebo 3 snímky dle JPEG kvality), v rozlišení do 3MPx lze dosáhnout až 10 fps.Lumix ZX1 umožňuje pořizování HD videosekvencí (1280×720 pixelů) při 30 snímcích za sekundu ve formátu QuickTime Motion JPEG. LCD displej má úhlopříčku 2,7" a rozlišení 230.000 bodů. Fotoaparát měří velmi kompaktních 98×55×26 mm a váží jen 138 gramů. Interní paměť má kapacitu 50 MB, podporovány jsou SD a SDHC karty. Li-Ion akumulátor má dle výrobce vydržet na pořízení 330 snímků. Panasonic Lumix DMC-ZX1 bude k dispozici od začátku září za cenu $280.

Zdroj: www.dpreview.com, www.dcresource.com
Nejnovější články
Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let
Slavná fotografie "V-J Day in Times Square" Alfreda Eisenstaedta zobrazuje námořníka George Mendonsu, který z radosti nad koncem války políbil okolo jdoucí sestřičku. Ten zemřel ve věku 95 let těsně před svými dalšími narozeninami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji
Pokud si děláte zálusk na nový full frame CSC fotoaparát Panasonic Lumix S1 nebo S1R a některé objektivy, tak má pro vás Panasonic připravenu akci typu "šrotovné". Za odkup starého CSC nebo DSLR můžete dostat slevu až 15600 Kč.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Lensrentals si vyrobili šílený objektiv s 270° úhlem záběru Lensrentals si vyrobili šílený objektiv s 270° úhlem záběru
Společnost Lensrentals je známá především jako půjčovna objektivů v USA. Zdejší zaměstnanci si ale i rádi hrají a tak se rozhodli vytvořit doslova šílený objektiv C-4 Optics 4.9mm, f/3.5 Hyper Fish-Eye, který vidí i daleko za sebe.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Panasonic Lumix TZ95 dostává lepší EVF a Bluetooth Panasonic Lumix TZ95 dostává lepší EVF a Bluetooth
Druhou dnes představenou fotografickou novinkou společnosti Panasonic je kapesní ultrazoom Lumix TZ95. Ten má 20MPx senzor, 30× optický zoom a nově dostává podporu Bluetooth a např. i lepší elektronický hledáček s vyšším rozlišením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic uvádí inovovaný ultrazoom Lumix FZ1000 II Panasonic uvádí inovovaný ultrazoom Lumix FZ1000 II
I když je na trhu už dlouhou domu Lumix FZ2000, společnost Panasonic aktualizovala i jeho předchůdce Lumix FZ1000. Ten dostal dvojku do názvu, přináší např. vyšší rozsah clon, Bluetooth a další změny.
Včera, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů