www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nový Panasonic Lumix ZX1 s širokoúhlým 8× zoomem

Nový Panasonic Lumix ZX1 s širokoúhlým 8× zoomem
, , Aktualita
Nabídku širokoúhlých kompaktů doplňuje nejnovější Lumix DMC-ZX1, který nabízí 25mm ohnisko a 8× optický zoom i se stabilizací POWER O.I.S. Fotoaparát má 12MPx snímač a spoustu zajímavých technologií mezi nimiž nechybí zrychlené ostření, HD videosekvence a mnoho dalších.
K oblíbeným
reklama
Nový Panasonic Lumix DMC-ZX1 je velmi podobný značně úspěšnému ultrazoomu TZ7. Má patrně stejný 1/2,33" CCD čip, z něhož však využívá téměř všechny pixely. Jeho rozlišení je tak 12,1 megapixelu a nikoli 10 jako u TZ7. Objektiv Leica má dostatečný 8× optický zoom od velmi širokoúhlých 25 milimetrů po dostatečných 200 mm. Bohužel překvapí poměrně špatná světelnost. Začátek na F3,3 je stejně průměrný jako u TZ7, nicméně dlouhý konec vykazuje až hodnotu F5,9. To je jednak více než u TZ7, jednak ještě na kratším ohnisku. Škoda. Situaci zachraňuje nová optická stabilizace POWER O.I.S., která má být dvakrát účinnější než stabilizace starších fotoaparátů Panasonic.Procesor Venus Engine V podporuje inteligentní automatiku iA včetně pokročilé detekce tváří, která je schopna si pamatovat i jména osob. Každé lze přiřadit až tři vzorové fotky, které zvyšují úspěšnost detekce. Nechybí ani Inteligentní ISO (zvyšuje citlivost, když detekuje pohyb), Inteligentní expozice nebo Inteligentní výběr scény. Díky mnohem rychlejšímu ostření je v této disciplíně podle výrobce až dvakrát rychlejší než již zmíněný model TZ7, čas spuštění klesl na 1,1 sekundy, reakce na domáčknutí spouště trvá jen 0,007 sekundy. Procesor rovněž odstraňuje chromatický (barevný) a jasový šum zvlášť, takže snímky by měly být o to kvalitnější.Fotoaparát ostří od 50 centimetrů, v makro režimu pak od 3 cm. Rozsah citlivostí začíná na ISO 80, končí u ISO 1600, nicméně při použití režimu Vysoká citlivost může automatika navolit ISO 1600 až ISO 6400, ale jen do rozlišení 3 megapixelů. Expoziční časy jsou v rozmezí 1/2000 s do 8 sekund, režim Hvězdná obloha umožní manuální nastavení 15, 30 nebo 60 sekund. Clona je řešena ND filtrem, je tedy pouze dvoupolohová s maximální hodnotou F10 na nejširším a F18 na nejdelším ohnisku. Sekvenční snímání nabízí rychlost 2,3 fps v plném rozlišení (max. 5 nebo 3 snímky dle JPEG kvality), v rozlišení do 3MPx lze dosáhnout až 10 fps.Lumix ZX1 umožňuje pořizování HD videosekvencí (1280×720 pixelů) při 30 snímcích za sekundu ve formátu QuickTime Motion JPEG. LCD displej má úhlopříčku 2,7" a rozlišení 230.000 bodů. Fotoaparát měří velmi kompaktních 98×55×26 mm a váží jen 138 gramů. Interní paměť má kapacitu 50 MB, podporovány jsou SD a SDHC karty. Li-Ion akumulátor má dle výrobce vydržet na pořízení 330 snímků. Panasonic Lumix DMC-ZX1 bude k dispozici od začátku září za cenu $280.

Zdroj: www.dpreview.com, www.dcresource.com
Nejnovější články
Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF
Výrobce objektivů a příslušenství Viltrox si chystá tři novinky s pevnou ohniskovou vzdáleností. Všechny budou mít autofokus a výbornou světelnost F1,4, přičemž budou určeny pro APS-C CSC fotoaparáty.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci
Aljaška představuje díky své krásné přírodě ráj pro krajinářské fotografy. To si o této zemi myslí i Toby Harriman a Jussi Ruottinen, kteří vytváří fotografie a videa při paddleboardingu po ledovcových jezerech. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem
Čínská společnost Yongnuo vylepšila svůj 35mm F1.4 objektiv a uvedla jeho novou verzi YN 35mm F1.4C DF UWM. Ta se může chlubit především rychlým a tichým ultrazvukovým zaostřovacím motorkem UWM.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum
Poslední tři společnosti, které ještě získaly ocenění v letošní anketě EISA Awards 2019, jsou Huawei, Panasonic a Skylum, všechny shodně po jednom. Dostalo se na smartphone, CSC fotoaparát a software.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala