reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak  |   Svět mobilně

Nový PowerShot A85 je na světě

, , aktualita
Včera uvolnila společnost Canon první informace o novém digitálním kompaktu z řady PowerShot. Nahradí vysloužilou á osmdesátku, oproti které nepřinese žádné změny v základních parametrech, ale spoustu drobnějších vylepšení.
Přístroj v sobě kombinuje čtyřmegapixelové rozlišení staršího modelu A80 a optiku spolu s řadou funkcí z A75 jehož je logickým následníkem. Spíše než drobná vylepšení ergonomie a designu zaujme relativně velký 1,8” LCD displej a celkových třináct expozičních režimů. Videozáznam obsahuje zvuk, novinkou je také devítibodové automatické ostření a tlačítko k okamžitému vytištění snímku.


PowerShot A85 zepředuPowerShot A85 zezadu

Pro co nejsnazší focení
Řada scénických režimů byla doplněna o šest specialit, které dovolují vytvářet kvalitní fotografie i za poněkud neobvyklých světelných podmínek. V nabídce lze najít režimy pro focení u vody, ohňostrojů, pod vodou, na sněhu, či v lese. Autofocus s devítibodovým ostřením zaostří dobře i objekt, který se nenachází ve středu snímku. Trojnásobný optický zoom lze zkombinovat s digitálním, pak se dostaneme na hodnotu 11x.
Tak jako u předchůdců v řadě PowerShot je i srdcem modelu A85 procesor DIGIC, který v sobě integruje všechny algoritmy potřebné ke zpracování obrazu. Společně s rychlým automatickým ostřením, expozicí a technologií iSAPS patří přístroj k těm rychlejším. Bohužel údaj o čase pořízení prvního snímku zatím nemáme k dispozici.

Zdokonalené video
Videozáznam nyní umožňuje nahrávat sekvence až do rozlišení VGA, tedy 640 x 480 obrazových bodů. V nejvyšším rozlišení lze uložit 30 sekund záznamu, v nejnižším až tři minuty. Video můžete editovat přímo ve fotoaparátu, přičemž oceníte zvětšenou plochu LCD displeje.

Kouzelné tlačítko
A85 je na zadní straně opatřen speciálním tlačítkem, které umožňuje tisk nebo sdílení souboru. Je-li kompakt připojen k tiskárně s rozhraním PictBridge, DirectPrint anebo k osobnímu počítači, tlačítko se modře rozsvítí, čímž potvrzuje funkční propojení. Stisk tlačítka pak okamžitě vytiskne aktuální snímek, nebo jej přesune do počítače. V závislosti na nastavení je také možné tisknout (kopírovat) všechny snímky, všechny dosud nevytištěné nebo snímky označené pro tisk. Pomocí funkce MoviePrint je dokonce možné tisknout i videosekvence – vytiskne se řada náhledových obrázků.

Napojit a propojit
K počítači se kompakt připojuje skrze obligátní USB, bohužel je podporována jen verze 1.1. K ukládání snímků slouží karty CF I, podporovány jsou i velikosti nad 2 GB. Napájení obstarají čtyři tužkové baterie, doporučeny jsou NiMH akumulátory.

Internetová galerie v ceně
Každý, kdo si zakoupí nový fotoaparát má možnost své snímky řadit do webového fotoalba na stránkách Canonu. K dispozici je každému 100 MB volného prostoru. Uploadovat lze také videosekvence.

Rozšířené možnosti
Komu by snad nestačil fotoaparát v základní výbavě, může si pořídit něco z bohatého volitelného příslušenství. Patří sem širokoúhlá nebo teleskopická předsádka – jejich použití rozšíří rozsah ohniskových vzdáleností na 25 – 250 mm (ekvivalentně ke kinofilmu). Příznivci vodních sportů a vodníci zase ocení vodotěsné pouzdro použitelné do hloubky 40 m.Technické specifikace:
Snímač:1/2,7” CCD 4,0 Mpx
Objektiv35 - 105 mm ekvivalentně ke kinofilmu, f/2,8 - f/4,8
Zoom:3x optický, 3,6x digitální
Hledáček:Optický s reálným obrazem
LCD Monitor:1,8” TFT s 118.000 body
Ostření:TTL autofocus s možností aretace a manuálního ostření
9bodové AiAF nebo jednobodový AF (střed)
Závěrka:15 - 1/2000 s.
Kompenzace expozice:± 2 EV v krocích 1/3 EV
Citlivost:Auto, ISO 50/100/200/400
Vyvážení bílé:Auto, předvolby (den, zataženo, žárovka, zářivka 1, zářivka 2) nebo manuálně
Blesk:46 cm – 4,2 m (v makrorežimu 26 – 46 cm)
Scénické režimyauto, priorita času, clony, času a clony
portrét, krajina, noční scéna, rychlá závěrka, pomalá závěrka, zvláštní scéna, listí, sníh, pláž, ohňostroj, pod vodou, místnost
Sériové snímání:Průměrně 1,5 s/s.
Záznamové médium:CompactFlash Type I
Max. rozlišení:2272 x 1704 bodů (video 640 x 480 bodů)
Rozhraní:USB (mini-B, PTP) Audio/Video výstup (NTSC nebo PAL)
Napájení:4 tužkové (AA) baterie nebo AC adaptér
Rozměry:101 x 64 x 31,5 mm
Hmotnost:200 g (bez baterií)
reklama
reklama
reklama