www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nový ultrazoom Canon PowerShot SX110 IS

Nový ultrazoom Canon PowerShot SX110 IS
, , Aktualita
Původní PowerShot SX100 IS byl velmi zajímavý malý ultrazoom. Není divu, že Canon pokračuje ve vývoji a představil jeho nástupce, model PowerShot SX110 IS se stejným rozsahem zoomu, ale větším rozlišením.
K oblíbeným
reklama
Nový Canon PowerShot SX110 IS staví na úspěšném základu svého předchůdce. Nově však nabízí rozlišení 9 megapixelů s o něco větším 1/2,3" CCD čipem. Je však otázkou, zda se nejedná o tiskovou chybu Canonu, neboť objektiv má reálnou ohniskovou vzdálenost 6 - 60 mm a po přepočtu 36 - 360 mm, což by odpovídalo 1/2,5" čipu. Každopádně, 10× násobný zoom je dostatečný. Jen škoda, že Canon opět nevyslyšel přání a nedal fotoaparátu trochu širší začátek (v případě, že fotoaparát má skutečně 1/2,3" čip a reálná ohniska 6 - 60 mm, měl by po přepočtu mít cca 34 - 340 mm). Světelnost opticky stabilizovaného objektivu zůstala na velmi dobrých hodnotách F2,8 - F4,3.Fotoaparát nabízí 20 scénických režimů, dále fotografický režim Easy, který se stará o ideální volbu správných nastavení. Tento režim je vhodný pro začátečníky. Nechybí ani režim Vysoké ISO s technologií detekce pohybu. O zpracování obrazu se stará výkonný procesor DIGIC III. Potěší schopnost ostřit již od jednoho centimetru a možnost ručního ostření. Rozsah citlivostí začíná u ISO 80 a končí u ISO 1600, expoziční časy jsou pak v rozmezí 15 s až 1/2500 s. Je možno využít nejen automatické nastavení expozice, ale i prioritu clony, časy a plně manuální nastavení.

Sekvenční snímání nepatří mezi nejrychlejší, cca 1,2 snímku za sekundu (do interní paměti), případně 0,7 snímku za sekundu při záznamu na kartu. LCD monitor má poměrně velkou 3,0" úhlopříčku a rozlišení 230 000 pixelů. Podle společnosti Canon by měl mít lepší pozorovací úhly než u předchůdce. Při rozměrech 110,6×70,4×44,7 mm váží 245 gramů. Na 2 AA baterie je schopen pořídit zhruba 400 snímků, což je solidní výdrž.

Zdroj: TZ Canon
Nejnovější články
Manfrotto uvádí makro stativ Befree GT XPRO Manfrotto uvádí makro stativ Befree GT XPRO
Pokud rádi fotíte makro, jistě jste se setkali se situací, kdy jste potřebovali být velmi blízko u země. Nové stativy Manfrotto Befree GT XPRO něco takového díky otočitelnému středovému sloupci nabídnou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvádí M-E (typ 240), cenově přístupnější dálkoměr Leica uvádí M-E (typ 240), cenově přístupnější dálkoměr
Německá Leica představila nový dálkoměrný fotoaparát M-E (typ 240). Novinka se má stát jakýmsi low-endovým modelem. I přesto bude mít nějaké funkce navíc a zvládne natáčet Full HD videosekvence.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Aplikace na focení automaticky vymaže lidi z každého snímku Aplikace na focení automaticky vymaže lidi z každého snímku
Aplikace nazvaná Bye Bye Camera je sice určená k fotografování, má ale jednu zajímavou vlastnost. Dokáže totiž z pořízených snímků přímo odstraňovat lidské osoby, které v záběru překážejí. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu
V první polovině května představila společnost Samsung svůj 64MPx mobilní snímač ISOCELL Bright GW1. První snímek z tohoto snímače se objevil na čínských sociálních sítích, a to i v plném rozlišení 9216×6912 pixelů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Panasonic Lumix S Pro 50mm F1.4 Panasonic Lumix S Pro 50mm F1.4
Jedním z objektivů pro nový full frame CSC systém společnosti Panasonic je i světelná padesátka Lumix S Pro 50mm F1.4. Nestojí zrovna nejméně, takže je otázkou, zda za to nabídne dokonalé optické vlastnosti.
Včera, recenze, Milan Šurkala19 komentářů