reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

NVIDIA Ansel, fotografie z počítačových her na vyšší úrovni

8.5.2016, Milan Šurkala, aktualita
S tím, jak se vylepšuje grafika počítačových her, se rozvíjí také nové odvětví herní fotografie. Nová technologie NVIDIA Ansel představená na grafických kartách GeForce GTX 1080 má toto ještě ulehčit, přinést různé filtry, superrozlišení i 360° snímky.
Doba se mění a postupně se ve fotografii objevují nové fenomény. Máme tu už dlouholetý vzestup mobilní fotografie, která způsobuje prodejní problémy takřka všem výrobcům digitálních fotoaparátů, tak i herní fotografii, neboli umělecké screenshoty z počítačových her. Během posledních let se objevilo totiž několik "fotografů", kteří típání PrintScreenem povýšili na umění. Z nejznámějších to jsou např. Duncan Harris, James Pollock, a Joshua Taylor. Nová technologie NVIDIA Ansel, pojmenovaná po slavném krajinářském fotografovi Anselu Adamsovi a jenž se objevuje spolu s grafickými kartami NVIDIA GeForce GTX 1080 a GTX 1070, má tyto možnosti ještě více rozšířit.


NVIDIA Ansel volná kamera


I když některé hry umožňují volný pohyb kamery a mají zabudovaný "fotoaparát", obvykle se u her se musíte spokojit s přednastavenými pohledy a rozlišením dané obrazovky. Pokud bude ale hra podporovat technologii NVIDIA Ansel, budete mít naprostou volnou kamery a má být možné snímat i v mnohem vyšším rozlišení než je rozlišení vašeho monitoru (až ve 32násobku, maximálně 8 gigapixelech).


NVIDIA Ansel barevné filtry


Dokonce bude možné snímat 360° stereo snímky. To zdaleka není vše, v nabídce bude i mnoho barevných filtrů jako je např. černobílé a sépiové ladění, nebude chybět ani filmové zrno. Snímání bude podporovat i EXR formát pro vznik HDR snímků a jejich následnou úpravu např. Photoshopem.


NVIDIA Ansel superrozlišení


Technologie NVIDIA Ansel by se měla objevit např. v herních titulech jako jsou Tom Clancy's The Division, The Witness, Lawbreakers, The Witcher 3, Paragon, No Man's Sky, Obduction, Fortnite a Unreal Tournament. Budoucnost tak možná brzy přinese další herní fotografy a výstavy herních screenshotů.


NVIDIA Ansel herní tituly


Zdroj: nvidia.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama