www.digimanie.cz
>
>
>

Nvidia představila AI pro generování dokonalých portrétů

Nvidia představila AI pro generování dokonalých portrétů
, , aktualita
Umělá inteligence začíná být vskutku všehoschopná. Nvidia za poslední 4 roky udělala přímo neskutečné pokroky a její AI nyní dokáže generovat portréty v takové kvalitě, že je mnohdy nerozeznáte od pravých.
K oblíbeným
reklama
Systém umělé inteligence se dokáží naučit téměř na cokoli. Otázkou je úspěšnost, nicméně pokud jde o generování portrétů, zde za poslední roky došlo k obrovským pokrokům. Ještě před pár lety byly snímky vygenerované pomocí AI plné artefaktů a nepřesností, nicméně už v minulém roce Nvidia představila dosti slušné realistické portréty vygenerované počítačem. Podobných systému se začalo využívat např. i ke generování pornografie s tvářemi celebrit. Nyní Nvidia představila poslední verzi své GAN (generative adversarial network), která přidává mnoho zajímavých vymožeností a výsledky jsou skutečně působivé.
 
 
Předně jde o to, že systém dokáže tvář rozdělit na několik stylů a ty upravovat zvlášť. Hrubý styl vytvoří základní pohled na hlavu člověka, jeho základní rysy, zda jde o muže či ženu. Střední styl pak tuto podobu upraví pro dané etnikum zejména pokud jde o další úpravu rysů (tvar očí, úst, věk,...). Nejjemnější styl si pak vezme na paškál poslední detaily, jako je další úprava barvy kůže. Systém zkusili i na jiných fotografiích, např. tímto generovali auta, ložnice a kočky.
 
Je zde ale současně etický problém. Pokud umělá inteligence dokáže vytvořit bezproblémově takto realistické obrázky, jakýkoli vizuální důkaz přestává mít hodnotu, protože jej lze takovým systémem zfalšovat, aniž by to šlo snadno poznat (pokud vůbec). Jde především o dnes velmi populární fake news a různé formy propagandy, kdy bude piplání se s Photoshopem nahrazeno využitím umělé inteligence. Umělou inteligencí se dá zfalšovat nejen vizuální snímek, ale např. i zvuková nahrávka. Zatím se ještě občas dají nějaké menší chybičky, ale s takto rychlým pokrokem je už jen otázkou velmi krátkého času, kdy půjde zfalšovat úplně cokoli k nerozeznání.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4 Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4
Na trhu se objevuje nový fotomobil z dílen společnosti Honor. Ta představila novinku v podobě modelu 20 Pro, který přináší rovnou čtveřici zadních fotoaparátů. Mezi nimi vynikne makro fotoaparát a modul s rekordní světelností F1,4.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala18 komentářů