www.digimanie.cz
>
>
>

Nvidia představila AI pro generování dokonalých portrétů

Nvidia představila AI pro generování dokonalých portrétů
, , aktualita
Umělá inteligence začíná být vskutku všehoschopná. Nvidia za poslední 4 roky udělala přímo neskutečné pokroky a její AI nyní dokáže generovat portréty v takové kvalitě, že je mnohdy nerozeznáte od pravých.
reklama
Systém umělé inteligence se dokáží naučit téměř na cokoli. Otázkou je úspěšnost, nicméně pokud jde o generování portrétů, zde za poslední roky došlo k obrovským pokrokům. Ještě před pár lety byly snímky vygenerované pomocí AI plné artefaktů a nepřesností, nicméně už v minulém roce Nvidia představila dosti slušné realistické portréty vygenerované počítačem. Podobných systému se začalo využívat např. i ke generování pornografie s tvářemi celebrit. Nyní Nvidia představila poslední verzi své GAN (generative adversarial network), která přidává mnoho zajímavých vymožeností a výsledky jsou skutečně působivé.
 
 
Předně jde o to, že systém dokáže tvář rozdělit na několik stylů a ty upravovat zvlášť. Hrubý styl vytvoří základní pohled na hlavu člověka, jeho základní rysy, zda jde o muže či ženu. Střední styl pak tuto podobu upraví pro dané etnikum zejména pokud jde o další úpravu rysů (tvar očí, úst, věk,...). Nejjemnější styl si pak vezme na paškál poslední detaily, jako je další úprava barvy kůže. Systém zkusili i na jiných fotografiích, např. tímto generovali auta, ložnice a kočky.
 
Je zde ale současně etický problém. Pokud umělá inteligence dokáže vytvořit bezproblémově takto realistické obrázky, jakýkoli vizuální důkaz přestává mít hodnotu, protože jej lze takovým systémem zfalšovat, aniž by to šlo snadno poznat (pokud vůbec). Jde především o dnes velmi populární fake news a různé formy propagandy, kdy bude piplání se s Photoshopem nahrazeno využitím umělé inteligence. Umělou inteligencí se dá zfalšovat nejen vizuální snímek, ale např. i zvuková nahrávka. Zatím se ještě občas dají nějaké menší chybičky, ale s takto rychlým pokrokem je už jen otázkou velmi krátkého času, kdy půjde zfalšovat úplně cokoli k nerozeznání.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Meike MK 50mm F1.7 nyní i pro Canon RF a Nikon Z Meike MK 50mm F1.7 nyní i pro Canon RF a Nikon Z
Světelný full frame objektiv Meike MK 50mm F1.7 bude nově k dispozici i pro další CSC systémy. Stávající Sony FE doplňuje nově Canon RF a Nikon Z. Objektiv potěší poměrně malými kompaktními rozměry i hmotností.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony slibuje nové firmwary pro A7 III, A7R III a A9 Sony slibuje nové firmwary pro A7 III, A7R III a A9
Sony oznámilo, že si připravuje nové verze firmwarů pro své high-endové CSC fotoaparáty. Přinesou zejména vylepšení autofokusu, konkrétně ostření na oči, a to i ta zvířecí. Jen u A9 bude seznam změn čítat přes 30 položek.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
OPPO potvrdilo smartphone s 10× hybridním zoomem OPPO potvrdilo smartphone s 10× hybridním zoomem
Jak jsme vás před pár dny informovali, OPPO mělo chystat smartphone s 10× optickým zoomem. Společnost vývoj takového smartphone opravdu potvrdila, lepší by zda bylo ale hovořit o hybridním zoomu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Sony uvádí software Imaging Edge Mobile Sony uvádí software Imaging Edge Mobile
Sony přichází s nástupcem mobilní aplikace PlayMemories Mobile a uvádí nový software Imaging Edge Mobile. Sjednocuje tak název s desktopovou aplikací Imaging Edge, která se také dočká několika vylepšení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Třetí teaser na Olympus OM-D E-M1X Třetí teaser na Olympus OM-D E-M1X
Už jen necelý týden zbývá do uvedení nového high-endového CSC fotoaparátu značky Olympus s pravděpodobným názvem OM-D E-M1X. Výrobce tak uvolnil v pořadí už třetí teaser, který nyní upozorňuje na možnosti focení v přírodě.
19.1.2019, aktualita, Milan Šurkala