www.digimanie.cz
>
>
>

Nvidia představila AI pro generování dokonalých portrétů

Nvidia představila AI pro generování dokonalých portrétů
, , aktualita
Umělá inteligence začíná být vskutku všehoschopná. Nvidia za poslední 4 roky udělala přímo neskutečné pokroky a její AI nyní dokáže generovat portréty v takové kvalitě, že je mnohdy nerozeznáte od pravých.
reklama
Systém umělé inteligence se dokáží naučit téměř na cokoli. Otázkou je úspěšnost, nicméně pokud jde o generování portrétů, zde za poslední roky došlo k obrovským pokrokům. Ještě před pár lety byly snímky vygenerované pomocí AI plné artefaktů a nepřesností, nicméně už v minulém roce Nvidia představila dosti slušné realistické portréty vygenerované počítačem. Podobných systému se začalo využívat např. i ke generování pornografie s tvářemi celebrit. Nyní Nvidia představila poslední verzi své GAN (generative adversarial network), která přidává mnoho zajímavých vymožeností a výsledky jsou skutečně působivé.
 
 
Předně jde o to, že systém dokáže tvář rozdělit na několik stylů a ty upravovat zvlášť. Hrubý styl vytvoří základní pohled na hlavu člověka, jeho základní rysy, zda jde o muže či ženu. Střední styl pak tuto podobu upraví pro dané etnikum zejména pokud jde o další úpravu rysů (tvar očí, úst, věk,...). Nejjemnější styl si pak vezme na paškál poslední detaily, jako je další úprava barvy kůže. Systém zkusili i na jiných fotografiích, např. tímto generovali auta, ložnice a kočky.
 
Je zde ale současně etický problém. Pokud umělá inteligence dokáže vytvořit bezproblémově takto realistické obrázky, jakýkoli vizuální důkaz přestává mít hodnotu, protože jej lze takovým systémem zfalšovat, aniž by to šlo snadno poznat (pokud vůbec). Jde především o dnes velmi populární fake news a různé formy propagandy, kdy bude piplání se s Photoshopem nahrazeno využitím umělé inteligence. Umělou inteligencí se dá zfalšovat nejen vizuální snímek, ale např. i zvuková nahrávka. Zatím se ještě občas dají nějaké menší chybičky, ale s takto rychlým pokrokem je už jen otázkou velmi krátkého času, kdy půjde zfalšovat úplně cokoli k nerozeznání.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE
V nabídce ruského výrobce objektivů KMZ se pod značkou Zenit objevuje supersvětelná novinka Zenitar 0,95/50. Podporuje full frame CSC fotoaparáty Sony a slibuje extrémně dobrou světelnost F0,95.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony
Čtvrtým objektivem, který byl představen společností Samyang v rámci 2019 Spring Collection, je model AF 85mm F1.4 FE. Jak už napovídá název, je určen pro Sony CSC fotoaparáty a má i podporu autofokusu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic
Společnost Lensbaby představila svůj další objektiv řady Edge Optic. Tentokrát jde o širokoúhlý model Edge 35 Optic s 35mm ohniskovou vzdáleností, který je kompatibilní s Optic Swap System, konkrétně s Composer Pro II.
15.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Huawei při propagaci telefonu opět zveřejnil fotku z fotobanky Huawei při propagaci telefonu opět zveřejnil fotku z fotobanky
Některé firmy se nepoučí a Huawei je očividně jednou z nich. Na propagačních teaserech lákající na uvedení nových vlajkových lodí P30 a P30 Pro opět nebyly fotografie pořízené mobilem, ale snímky z fotobanky.
14.3.2019, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Sony A5100: postřehy z praxe Sony A5100: postřehy z praxe
Už nějakou dobu je na trhu CSC fotoaparát Sony A5100. Nyní se prodává za poměrně nízké částky, a proto jsme se mu podívali na zoubek. Nabídne 24MPx snímač a otočný dotykový displej. Jak si povede v našem testu?
14.3.2019, recenze, Milan Šurkala9 komentářů