www.digimanie.cz
>
>
>
>

Objektiv Hasselblad XCD 21mm f/4 s centrální závěrkou

Objektiv Hasselblad XCD 21mm f/4 s centrální závěrkou
, , aktualita
Jak Hasselblad sliboval, tak i učinil a představil nový objektiv XCD 21mm f/4, který se stává jeho nejširokoúhlejším objektivem. Po přepočtu totiž nabídne 17mm ohniskovou vzdálenost a diagonální úhel záběru 75°.
reklama
Před půl rokem slíbila společnost Hasselblad uvést několik nových objektivů. Mezi nimi byl i XCD 21mm f/4, který se právě představuje. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 21,8 mm (což je blíže k 22 než 21 mm) a po přepočtu to na 44×33mm středoformátových senzorech znamená 17mm ohniskovou vzdálenost. Úhly záběru jsou tedy 105° diagonálně, 92° horizontálně a 75° vertikálně.
 
Hasselblad XCD 21mm f/4
 
Světelnost objektivu dosahuje hodnoty F4 a maximálně lze clonit až na F32. V optické konstrukci nalezneme 13 optických členů v 9 skupinách, dva členy z toho jsou asférické. Rozměry objektivu činí 83 mm v průměru a 106 mm na délku, hmotnost se pak zastavila na 660 gramech. Pokud chcete použít filtry, můžete, jsou podporovány ty se 77mm průměrem. Potěší i podpora autofokusu. Minimální zaostřovací vzdálenost je 32 centimetrů, maximální zvětšení pak dosahuje hodnoty 0,1×.
 
Objektiv je rovněž vybaven svou vlastní centrální závěrkou, která podporuje časy 1/2000 sekundy až 60 sekund, díky čemuž nezpůsobuje při focení takové otřesy jako běžná štěrbinová závěrky ve fotoaparátu. Synchronizační čas 1/2000 sekundy přijde také vhod při focení s bleskem a nízkými clonami. Pomocí automatické korekce optických vad se můžete těšit i na snímky bez zkreslení. Prodej novinky začne v polovině letošního května za cenu 2999 EUR bez daně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Meyer Optik Görlitz končí, lidé neuvidí peníze ani objektivy Meyer Optik Görlitz končí, lidé neuvidí peníze ani objektivy
Kickstarter nepřináší vždy úspěšné projekty. Jedním z obrovských neúspěchů je společnost net SE, která oživovala objektivy Meyer Optik Görlitz nebo Oprema Jena. Společnost nicméně zbankrotovala a lidé neuvidí ani peníze ani objektivy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Maličký fotoaparát TinyMOS NANO1 pro astrofotografii Maličký fotoaparát TinyMOS NANO1 pro astrofotografii
TinyMOS představuje druhou generaci maličkého fotoaparátu určeného dle tvůrců zejména pro astrofotografii. Proti předchůdci je výrazně menší a lehčí, rozumí si také se dvěma různými bajonety pro objektivy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Sony oficiálně uvádí nové čipy, 1/3" až středoformát Sony oficiálně uvádí nové čipy, 1/3" až středoformát
Společnost Sony zveřejnila seznam nových snímačů pro smartphony, kompakty, CSC i DSLR. Najdeme mezi nimi novinky využívající klasickou technologii FSI, ale i modernější BSI a pochopitelně i vrstvené snímače.
Včera, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Yashica Y35 digiFilm je dle uživatelů příšerný fotoaparát Yashica Y35 digiFilm je dle uživatelů příšerný fotoaparát
Loni touto dobou byl oznámen fotoaparát Yashica Y35 digiFilm, do kterého se vkládaly jakési digitální filmy. Ty ovlivňovaly, jak se daná fotka převede do JPEGu. Dle uživatelů je ale kvalita fotoaparátů naprosto žalostná.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Kapesní ultrazoom Sony Cyber-shot WX800 umí 4K video Kapesní ultrazoom Sony Cyber-shot WX800 umí 4K video
Další novinkou od Sony je kapesní ultrazoom Cyber-shot WX800, který dostává podporu 4K videosekvencí. Má také o 180° otočný dotykový displej a překvapivě nízkou hmotnost 233 gramů včetně baterie a karty.
17.10.2018, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů