www.digimanie.cz
>
>
>
>

Odolný kompakt Panasonic Lumix FT2

Odolný kompakt Panasonic Lumix FT2
, , Aktualita
Nabídku odolných kompaktů obohacuje nový Panasonic Lumix FT2. Oproti svému předchůdci FT1 nabízí výrazně zvýšenou odolnost, 14MPx snímač, inovovanou optickou stabilizaci a několik nových technologií včetně procesoru Venus Engine HD II.
reklama
Inovovaný odolný kompakt Panasonic Lumix FT2 navazuje na koncept svého předchůdce, model FT1. Oproti němu ale nabízí výrazně vyšší odolnost. Vydrží ponor do hloubky až 10 metrů (kvůli tomu je kryt LCD displeje 1,3× tlustší), může spadnout z výšky 2 metrů, nevadí mu ani -10°C mrazy a je i prachotěsný. Malý 1/2,33" CCD snímač má již tradičně vysoké rozlišení 14 megapixelů, což je teoretický předpoklad pro vysoký šum a nutnost silného odšumování. Praktické výsledky však ukáží až recenze, možná Panasonic mile překvapí.Objektiv Leica má 4,6× optický zoom. Jeho začátek je na širokoúhlých 28 milimetrech, maximální ohnisko je pak 128 mm. Světelnost není příliš dobrá, F3,3 na nejširším ohnisku je jen průměr a totéž platí o F5,9 na nejdelším ohnisku. Objektiv se skládá z 10 optických členů v 8 skupinách, z toho je zde 1 člen z ED skla a 5 asférických čoček s celkem 6 asférickými povrchy. Optická stabilizace POWER O.I.S. má mít dvojnásobný účinek ve srovnání se starší stabilizací MEGA O.I.S. Díky funkci Intelligent Zoom lze obraz ještě 1,3× přiblížit prý údajně téměř nulové ztrátě kvality.

Potěší možnost pořizovat HD videosekvence v rozlišení 1280×720 pixelů při 30 snímcích za sekundu. Záznam je prováděn v Motion JPEG nebo AVCHD Lite kodeku. Procesorem je nový Venus Engine HD II. Ten nabízí tradiční technologie jako iA a mnoho dalších Intelligent funkcí. Novinkou je např. Intelligent Resolution, kdy je obraz rozdělen na části obsahující detaily, hrany a jemné přechody, na každou z nich je aplikováno jiné zpracování a odšumování. Tímto má jít kvalita obrazu opět nahoru.Další výhodou nového procesoru je velmi dobrý výkon. Odezva na zmáčknutí spouště je jen 0,005 sekundy. Díky ostření Sonic Speed AF lze na nejširším ohnisku zaostřit za 0,24 sekundy, na nejdelším za neméně tak slušných 0,28 sekundy. Startovací čas přístroje je 1,1 sekundy. Mezi spoustou technologií nově najdete i Happy Mode, který zvyšuje živost barev. Mezi scénickými režimy najdete i High Dynamic Mode.

Objektiv ostří od 30 cm (v celém rozsahu ohnisek), v makro režimu pak na nejširším ohnisku od 5 centimetrů. Citlivosti mají pro Panasonic již typický rozsah ISO 80 až ISO 1600, v režimu Vysoká citlivost pak ISO 1600 až ISO 6400. Expoziční časy mají rozmezí 1/1300 s až 8 sekund, v režim Hvězdná obloha si lze manuálně zvolit 15, 30 nebo 60 sekund. Clonění je řešeno ND filtrem, na nejširším ohnisku se tedy dočkáte hodnot F3,3 nebo F10, na nejdelším F5,9 nebo F18. Sekvenční snímání má v plném rozlišení rychlost 1,8 fps, v rozlišení 3 MPx pak 6 fps nebo dokonce 10 fps.LCD displej má 2,7" úhlopříčku a klasické rozlišení 230.000 bodů, tedy 320×240 pixelů. Interní paměť má kapacitu 40 MB, lze použít SD, SDHC i nejnovější a nejrychlejší SDXC karty. Li-Ion akumulátor má vydržet na docela slušných 360 snímků. Rozměry fotoaparátu činí 99×63×24 mm, hmotnost 167 gramů bez příslušenství a 188 s ním. Nechybí ani HDMI výstup. Prodej začne v březnu, cenu zatím neznáme.

Zdroj: www.dpreview.com
Nejnovější články
Ricoh GR III s APS-C čipem dostává nový 28mm objektiv Ricoh GR III s APS-C čipem dostává nový 28mm objektiv
Od společnosti Ricoh jsme se po dlouhé době dočkali nové verze APS-C kompaktu GR III. Ta si ponechává velikost APS-C senzoru, který má nyní vyšší rozlišení 24MPx, dostává také nový ostřejší 28mm objektiv.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Tokina přichází s objektivem Opera 16-28mm f/2.8 FF Tokina přichází s objektivem Opera 16-28mm f/2.8 FF
V nabídce objektivů společnosti Tokina se objevuje nový model řady Opera. Tentokrát jde o světelný výrazně širokoúhlý zoomovací objektiv Opera 16-28mm f/2.8 FF. Je určen pro full frame digitální zrcadlovky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Outdoorový Ricoh WG-6 a chemicky odolný G900 Outdoorový Ricoh WG-6 a chemicky odolný G900
V nabídce odolných kompaktů společnosti Ricoh se objevily dvě novinky. Jde o model WG-6 s 5x optickým zoomem a ještě odolnější variantu G900. Ta je totiž odolná i vůči nejrůznějším chemikáliím.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru
Další kampaň na Kickstarteru se věnuje uvedení nového objektivu. Za následujícím z nich stojí společnost Lomography a představuje nový Lomogon 2.5/32 pro digitální i analogové DSLR. Zajímavý je zejména clonovým diskem.
21.2.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko
Mobilní telefony jsou mezi nadšenci fotografie často zavrhovány, nicméně faktem je, že většinoví uživatelé hází kompakty i zrcadlovky do koše a nefotí už na nic jiného než na telefon. Proto jsem si to také vyzkoušel v italském Lecce.
21.2.2019, článek, Milan Šurkala36 komentářů