www.digimanie.cz
>
>
>
>

Odolný video objektiv Canon CN-E 20mm T1.5 L F

Odolný video objektiv Canon CN-E 20mm T1.5 L F
, , aktualita
Canon rozšířil nabídku svých video objektivů řady CN-E o nový vysoce světelný model CN-E 20mm T1.5 L F. Novinka se vyznačuje zvýšenou odolností vůči nepříznivému počasí i minimalizovaným problémem focus breathingu.
K oblíbeným
reklama
Společnost Canon má pro profesionální natáčení videa specializovaný Cinema EOS systém. Nejen pro něj, ale i pro profesionální zrcadlovky pak vyrábí speciální řadu objektivů CN-E optimalizovaných pro natáčení videa. Poslední novinkou této řady je model CN-E 20mm T1.5 L F. Ten má ohniskovou vzdálenost 20 milimetrů a výbornou skutečnou světelnost T1,5 (ta zahrnuje už i skutečnou ztrátu světla), irisová clona má pak 11 lamel. Při poměru stran 1,5:1 pokryje dle údajů výrobce úhel záběru 84° horizontálně a 61,9° vertikálně. Podporovány jsou nejen APS-C, ale i APS-H a full frame přístroje.
 
Canon CN-E 20mm T1.5 L F
 
Novinka je schopna ostřit od 30 cm od roviny senzoru a výrobce zapracoval na minimalizaci focus breathingu (změně úhlu záběru při změně ostření). Samozřejmostí jsou standardizované rozměry zaostřovacího i clonového kroužku (116,8 mm, resp. 96,8 mm). Rozměry objektivu jsou 118,4 mm v průměru a na délku má pak 101,5 mm. Hmotnost se pak zastavila na 1,2 kilogramu. V optické konstrukci najdete velký asférický člen a objektiv by neměl mít problém s celoplošnou ostrostí ve 4K rozlišení. Canon také zapracoval na odolnosti a kolem bajonetu má pryžový kroužek zvyšující odolnost vůči vodě. Snazší ovládání za horšího světla pak zajišťují fosforeskující nápisy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR
Společnost Canon zveřejnila video, ve kterém vysvětluje, proč mohou mít CSC fotoaparáty snáze opticky kvalitnější objektivy než digitální zrcadlovky při menších rozměrech. Vše závisí na vzdálenosti senzoru od objektivu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright
Americké soudnictví je často terčem vtipů, neboť v této zemi netušených soudních možností lze žalovat snad naprosto všechno. Poslední případ z Texasu pak ukázal, že může být dokonce legální porušovat copyright.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0 MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0
Nezávislý výrobce objektivů MS Optics představuje dvě nové světelné padesátky pro M-Mount. Máme zde Vario Prasma 50mm F1.5 s optickým návrhem Plasmat a pak supersvětelný model ISM 50mm F1.0.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zploštělých hlav v rozích Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zploštělých hlav v rozích
Širokoúhlé objektivy nepříjemně zplošťují hlavy v rozích obrazu. Stávající metody pro korekci sice vylepšují vzhled lidských tváří, ale vnáší zase jiné artefakty. Nová metoda společnosti Google a vědců z MIT má toto vyřešit.
16.6.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony
Společnost Sony je největším výrobcem obrazových snímačů a jeden z největších investorů této společnosti by uvítal, kdyby se divize čipů od Sony úplně oddělila. To však nemusí být úplně dobrý nápad.
16.6.2019, aktualita, Milan Šurkala