www.digimanie.cz
>
>
>
>

Odolný video objektiv Canon CN-E 20mm T1.5 L F

Odolný video objektiv Canon CN-E 20mm T1.5 L F
, , aktualita
Canon rozšířil nabídku svých video objektivů řady CN-E o nový vysoce světelný model CN-E 20mm T1.5 L F. Novinka se vyznačuje zvýšenou odolností vůči nepříznivému počasí i minimalizovaným problémem focus breathingu.
K oblíbeným
reklama
Společnost Canon má pro profesionální natáčení videa specializovaný Cinema EOS systém. Nejen pro něj, ale i pro profesionální zrcadlovky pak vyrábí speciální řadu objektivů CN-E optimalizovaných pro natáčení videa. Poslední novinkou této řady je model CN-E 20mm T1.5 L F. Ten má ohniskovou vzdálenost 20 milimetrů a výbornou skutečnou světelnost T1,5 (ta zahrnuje už i skutečnou ztrátu světla), irisová clona má pak 11 lamel. Při poměru stran 1,5:1 pokryje dle údajů výrobce úhel záběru 84° horizontálně a 61,9° vertikálně. Podporovány jsou nejen APS-C, ale i APS-H a full frame přístroje.
 
Canon CN-E 20mm T1.5 L F
 
Novinka je schopna ostřit od 30 cm od roviny senzoru a výrobce zapracoval na minimalizaci focus breathingu (změně úhlu záběru při změně ostření). Samozřejmostí jsou standardizované rozměry zaostřovacího i clonového kroužku (116,8 mm, resp. 96,8 mm). Rozměry objektivu jsou 118,4 mm v průměru a na délku má pak 101,5 mm. Hmotnost se pak zastavila na 1,2 kilogramu. V optické konstrukci najdete velký asférický člen a objektiv by neměl mít problém s celoplošnou ostrostí ve 4K rozlišení. Canon také zapracoval na odolnosti a kolem bajonetu má pryžový kroužek zvyšující odolnost vůči vodě. Snazší ovládání za horšího světla pak zajišťují fosforeskující nápisy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nikkor Z 58mm f/0.95 S Noct je tady za 215.500 Kč Nikkor Z 58mm f/0.95 S Noct je tady za 215.500 Kč
Dlouho očekávaný supersvětelný objektiv Nikkor Z 58mm f/0.95 S Noct je konečně tady. Přináší extrémní světelnost F0,95, povrchovou úpravu ARNEO Coat a další vrstvy pro potlačení odlesků a zvýšení kontrastu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Němečtí vědci vyvíjí čip s "nekonečným" dynamickým rozsahem Němečtí vědci vyvíjí čip s "nekonečným" dynamickým rozsahem
Vědci z Institut für Mikroelektronik Stuttgart vyvíjí velmi zajímavou technologii snímače. Ta by měla mít teoreticky nekonečný dynamický rozsah díky schopnosti resetování stavu pixelů a počítadlu restartů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony má 3vrstvý organický senzor a 48MPx čip s PDAF Sony má 3vrstvý organický senzor a 48MPx čip s PDAF
Společnost Sony opět vylepšuje technologie svých senzorů. Novinkou je 3vrstvý snímač, který má organickou zelenou vrstvu a nepotřebuje demozaikování. U dalšího senzoru se zase chlubí 48MPx rozlišením a fázovým ostřením na všech pixelech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic Lumix S1H jde do prodeje s 5letou zárukou Panasonic Lumix S1H jde do prodeje s 5letou zárukou
Video-fotoaparát Panasonic Lumix S1H jde na český trh a společnost si pro první zákazníky připravila akci, kdy na novinku dostanou nadprůměrnou 5letou záruku. Také už známe cenu nového přístroje.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Canon slaví 100 milionů vyrobených fotoaparátů EOS Canon slaví 100 milionů vyrobených fotoaparátů EOS
Společnosti Canon se podařilo nevídané a počet fotoaparátů EOS s vyměnitelnými objektivy překonal kulatý počet 100 milionů kusů. K dosažení tohoto vysokého čísla potřebovala společnost Canon 32 let.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře