www.digimanie.cz
>
>
>

OKOLO KOL II. - pozvánka na výstavu

OKOLO KOL II. - pozvánka na výstavu
, , aktualita
V Českých Budějovicích, konkrétně ve specializované fotografické Galerii Nahoře DK Metropol, byla minulý týden zahájena rozsáhlá výstava tří zkušených autorů pod názvem OKOLO KOL II. Podívejme se, co nabízí.
K oblíbeným
reklama
Jak název napovídá, nejde o první výstavu toho jména a obsahu. Fotografové Michal Duda, Jaroslav KLM Klíma a Karel Mika navazují na svoji stejně tématicky zaměřenou výstavu z roku 2005. V hlavní roli figuruje jejich druhá společná vášeň kromě fotografie, tedy vůně benzínu a hodně rychle se točící kola všeho druhu. Odtud také název výstavy.

Na vernisáží 20. října promluvil dlouholetý motoristický aktivista, cestovatel a publicista Petr Hošťálek, majitel významného motocyklového muzea v Českých Budějovicích a její návštěvníci potleskem ocenili nejen jeho vtipný komentář a vystavené fotografie, ale i maximálně sjednocenou a aerodynamicky optimalizovanou fyziognomii všech tří přítomných autorů, viz plakát k výstavě.

Michal Duda se zde zaměřil především na motocyklové disciplíny, motokros a také na závody minikár.

Karel Mika se dlouhodobě věnuje veteránům a sběratelům „rezavého plechu“.

Jaroslav KLM Klíma mimo jiné pravidelně dokumentuje aktivity Klubu majitelů sportovních automobilů. Nejrozsáhlejším uceleným souborem výstavy, ze kterého jsou také zde publikované ukázky, je ale jeho výtvarně posunutá reportáž z letošního největšího evropského setkání majitelů a příznivců historických amerických automobilů ve švédské Uddevalle. Nejde přitom o jen tak ledajaký sraz, jakých je v každé západní zemi během sezóny několik. Tato akce je již po 16 let přísně organizována a zaměřena výhradně na období 30. až 50. let 20. století. Celá atmosféra akce, včetně hudebního doprovodu, oblečení i účesů účastníků atd. je tomu podřízena. Vozidla řadových návštěvníků i jejich ubytování jsou od těch dobově „vhodných“ striktně oddělena, a tak je iluze návratu v čase naprosto dokonalá.

Výstava potrvá až do konce listopadu 2011.

reklama
Nejnovější články
Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem
Opět se objevují zprávy o novém high-endovém APS-C fotoaparátu společnosti Sony. Novinka by měla pravděpodobně nést jméno A6700 a s velkou pravděpodobností bude představena do konce tohoto měsíce.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil
Lovec bouřek Brian Emfigner natáčel pomocí svého dronu tornádo ve státě Mississippi. Bohužel před ním nestačil uletět, a tak o dron přišel. Na druhou stranu získal působivé záběry, kterými se nyní může chlubit.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1 Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1
Už nějakou dobu je jasné, že si to 8K zamíří i na 4/3" formát. Po kameře od Sharpu tu máme další podobný produkt. Je jím 8K videokamera Bosma G1 DC0200. Její snímač přináší vysoké 33MPx rozlišení.
3.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tamron si patentoval objektiv 16-70mm F4 Tamron si patentoval objektiv 16-70mm F4
Jeden z dalších zajímavých patentů, které mohou ukázat, co se chystá pro nejbližší dobu, je objektiv 16-70mm F4 od Tamronu. Nabídl by poměrně univerzální více než 4× optický zoom a jistě by potěšil nejednoho fotografa.
1.5.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Nikon si registroval nové APS-C CSC, spekuluje se nad low-endovou Z30 Nikon si registroval nové APS-C CSC, spekuluje se nad low-endovou Z30
Registrace nového fotoaparátu společnosti Nikonu na Taiwanu dává tušit, že se chystá nějaká novinka. Podle všeho by mělo jít o nové APS-C CSC a nyní je tedy otázkou, zda to bude low-endová Z30 nebo něco jiného.
30.4.2021, aktualita, Milan Šurkala14 komentářů