www.digimanie.cz
>
>
>

Olympus aktualizuje roadmapu objektivů a přidává 8-25mm F4 PRO

Olympus aktualizuje roadmapu objektivů a přidává 8-25mm F4 PRO
, , aktualita
Olympus přichází s aktualizovanou roadmapou připravovaných objektivů. Jednou z novinek bude např. širokoúhlý zoom M.Zuiko Digital ED 8-25mm F4.0 PRO, ale to zdaleka není jediná věc, která se připravuje.
K oblíbeným
reklama
Ačkoli se fotografická divize společnosti Olympus stěhuje pod jiná křídla, to neznamená, že by měl ustat vývoj. Divize totiž představila novou verzi roadmapy objektivů, tedy plánu toho, co uvede v blízké budoucnosti. Pokud jde o telezoom M.Zuiko Digital ED 150-400mm F4.5 TC 1.25x IS PRO, který byl oznámen v lednu 2019, jeho návrh byl dokončen a nyní se už jen čeká na jeho oficiální uvedení. To má ale proběhnout až v průběhu zimy, takže si ještě počkáme zhruba půl roku.
 
Roadmapa objektivů Olympus
Roadmapa objektivů Olympus, klikněte pro zvětšení
 
Fotoaparát Olympus O-MD E-M1X v zimě dostane novou verzi firmwaru, která přinese funkci Bird Detection, tedy detekci ptáků pro snazší focení ptactva. Těšit se můžeme také na nově ohlášený širokoúhlý zoomovací objektiv M.Zuiko Digital ED 8-25mm F4.0 PRO a blíže nespecifikovaný makro teleobjektiv řady PRO. Podle jeho pozice v roadmapě bude mít zhruba 100mm reálnou ohniskovou vzdálenost.
 
Roadmapa dále obsahuje (už z minula) tři další blíže neurčené teleobjektivy v řadě PRO. Opět ale můžeme hádat dle pozice v roadmapě a vypadá to zhruba na varianty 40-150mm, 50-200mm a 50-250mm. Tato čísla se pochopitelně mohou lišit. Chystají se také nějaké světelné pevné objektivy. V klasické řadě M.Zuiko se počítá s objektivem ED 100-400mm F5.0-6.3 IS.
 
Další novinkou je software OM-D Webcam Beta, který vybrané fotoaparáty řady OM-D (E-M1X, E-M1 Mark III, E-M1 Mark II, E-M1 a E-M5 Mark II) dovolí použít jako webkameru. Software je určen pro operační systém Windows 10 v 32bitové i 64bitové verzi a je ke stažení na stránkách výrobce.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek
Fotografický obchod v Norsku na sebe přitáhl pozornost díky netradiční atrakci, kterou zveřejnil na Instagramu. V prodejně postavili velkou šachovnici, na které je možné hrát místo figurek s fotografickým vybavením.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu
Konkurence na trhu full frame CSC sílí a Sony chce mít nejlepší CSC na trhu. Tím se má stát Alpha 1. Nový fotoaparát přinese 50MPx vrstvený čip, podporu 8K videa, přičemž i to je s oversamplingem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů
Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle
I s minimem rekvizit je možné vytvořit celou sérii zajímavých fotografií. Fotografka Ziqian Liu se tímto heslem řídí při tvorbě svého projektu, v němž při fotografování autoportrétů pracuje s odrazy.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru
Leica představila speciální limitovanou edici svého dálkoměrného fotoaparátu M10-P Reporter. Novinka sází na nenápadný vzhled v khaki barvě a přidává grip z kevlarových vláken. Ten má časem blednout a dát fotoaparátu jedinečnou patinu.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem
Zítra společnost Sony představí jednu nebo možná několik fotografických novinek, na které láká novým teaserem. Spekuluje se, že by mezi nimi mohl být první fotoaparát značky se zakřiveným senzorem.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů