www.digimanie.cz
>
>
>

Olympus aktualizuje roadmapu objektivů a přidává 8-25mm F4 PRO

Olympus aktualizuje roadmapu objektivů a přidává 8-25mm F4 PRO
, , aktualita
Olympus přichází s aktualizovanou roadmapou připravovaných objektivů. Jednou z novinek bude např. širokoúhlý zoom M.Zuiko Digital ED 8-25mm F4.0 PRO, ale to zdaleka není jediná věc, která se připravuje.
K oblíbeným
reklama
Ačkoli se fotografická divize společnosti Olympus stěhuje pod jiná křídla, to neznamená, že by měl ustat vývoj. Divize totiž představila novou verzi roadmapy objektivů, tedy plánu toho, co uvede v blízké budoucnosti. Pokud jde o telezoom M.Zuiko Digital ED 150-400mm F4.5 TC 1.25x IS PRO, který byl oznámen v lednu 2019, jeho návrh byl dokončen a nyní se už jen čeká na jeho oficiální uvedení. To má ale proběhnout až v průběhu zimy, takže si ještě počkáme zhruba půl roku.
 
Roadmapa objektivů Olympus
Roadmapa objektivů Olympus, klikněte pro zvětšení
 
Fotoaparát Olympus O-MD E-M1X v zimě dostane novou verzi firmwaru, která přinese funkci Bird Detection, tedy detekci ptáků pro snazší focení ptactva. Těšit se můžeme také na nově ohlášený širokoúhlý zoomovací objektiv M.Zuiko Digital ED 8-25mm F4.0 PRO a blíže nespecifikovaný makro teleobjektiv řady PRO. Podle jeho pozice v roadmapě bude mít zhruba 100mm reálnou ohniskovou vzdálenost.
 
Roadmapa dále obsahuje (už z minula) tři další blíže neurčené teleobjektivy v řadě PRO. Opět ale můžeme hádat dle pozice v roadmapě a vypadá to zhruba na varianty 40-150mm, 50-200mm a 50-250mm. Tato čísla se pochopitelně mohou lišit. Chystají se také nějaké světelné pevné objektivy. V klasické řadě M.Zuiko se počítá s objektivem ED 100-400mm F5.0-6.3 IS.
 
Další novinkou je software OM-D Webcam Beta, který vybrané fotoaparáty řady OM-D (E-M1X, E-M1 Mark III, E-M1 Mark II, E-M1 a E-M5 Mark II) dovolí použít jako webkameru. Software je určen pro operační systém Windows 10 v 32bitové i 64bitové verzi a je ke stažení na stránkách výrobce.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Video: Silný vítr v Austrálii vytvořil obrácené vodopády Video: Silný vítr v Austrálii vytvořil obrácené vodopády
Někdy se povede zachytit na video nebo na fotografii zajímavé úkazy, které způsobí přírodní živly. V národním parku v Austrálii před několika dny nastaly příhodné povětrnostní podmínky, aby vznikly "vodopády naopak". 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Meike uvádí levný objektiv 25mm F1.8 za pouhých $75 Meike uvádí levný objektiv 25mm F1.8 za pouhých $75
Další novinkou společnosti Meike pro CSC fotoaparáty je objektiv 25mm F1.8. Ten bude stát pouhých 75 USD. Nabídne manuální zaostřování a velmi kompaktní konstrukci s hmotností jen 170 gramů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samyang představil 4 video objektivy se světelností F1.5 Samyang představil 4 video objektivy se světelností F1.5
Natáčení videa pomocí fotoaparátů je stále více a více populární, a tak Samyang rozšiřuje nabídku svých VDSLR objektivů optimalizovaných pro video o nové verze se světelností T1.5. Máme tu 24mm, 35mm, 50mm i 85mm varianty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tamron si patentoval ultrazoomy včetně extrémního 18-500mm Tamron si patentoval ultrazoomy včetně extrémního 18-500mm
Společnost Tamron podala několik patentů na nové ultrazoomové objektivy, mezi nimiž byl krátkorozsahový model 18-100mm F3.5-5.6 i doslova extrémní objektiv 18-500mm s více než 26× optickým zoomem, papírově dokonce 28násobným.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Autofokus pro manuální objektivy Leica M: adaptér Fotodiox Pro Pronto Autofokus pro manuální objektivy Leica M: adaptér Fotodiox Pro Pronto
Použití objektivů s manuálním zaostřováním může být občas poněkud nepohodlné. Proto se vymýšlí adaptéry, které by jim měli přinést funkci autofokusu. Jednou z novinek je zahájení prodeje adaptéru Fotodiox Pro Pronto pro objektivy Leica M.
Včera, aktualita, Milan Šurkala