Olympus PEN E-PL3 s výklopným displejem

Olympus PEN E-PL3 s výklopným displejem
, , aktualita
Poslední z nových PENů, model E-PL3, přináší jako novinku zejména výklopný LCD displej. Přišel však o interní blesk. Stejně jako u modelů E-P3 a E-PM1, i zde najdete nový 12MPx Live MOS čip s lepšími obrazovými výsledky a rychlé ostření.
K oblíbeným
reklama
Olympus před několika dny představil trojici nových PENů. Posledním modelem, který si dnes v krátkosti představíme, je PEN E-PL3 (PEN Lite). Bohužel přišel o interní blesk (ten naopak získal model E-P3), novinkou je však výklopný displej. Rozměry se opět zmenšily, a tak půjde o docela kompaktní přístroj, s pancakem jistě i do kapsy.

Základem je nový 12MPx Live MOS čip, který by měl proti předchůdci přinést mnohem nižší šum (tomu odpovídají i první snímky, které se objevují na internetu). Zpracování obrazu má na starosti procesor TruePic VI, který se skládá ze dvou čipů. Snímací čip je mechanicky stabilizovaný, proto si lze stabilizaci užít se všemi připojenými objektivy (účinek až 3 EV).

Podporovány jsou Full HD videosekvence v rozlišení 1920×1080 pixelů při 60 prokládaných snímcích za sekundu, v HD rozlišení 1280×720 pixelů je k dispozici 60 neprokládaných snímků. K dispozici je jak AVCHD formát, tak Motion JPEG (ten maximálně do HD rozlišení), potěší i stereo zvuk. RAWy jsou 12bitové.

Podobně jako u obou předchozích PENů (E-P3 a E-PM1), i zde najdete výrazně zrychlené ostření. To je dáno např. vyšší rychlostí snímače (120fps snímání pro ostření), je zde 35 ostřících zón. Poněvadž fotoaparát přišel o interní blesk, dodává Olympus malou externí variantu přímo v balení, ale toto řešení mi přijde stejně tak nešťastné jako u Sony NEX. Má směrné číslo 10 při ISO 200, není tedy ani přehnaně silný.

Citlivosti mají rozsah ISO 200 až ISO 12800, časy pak 1/4000 sekundy až 60 sekund. Bohatá je nabídka expozičního bracketingu. Sekvenční snímání nabízí rychlost 5,5 fps bez stabilizace a 4,1 fps s ní. To jsou solidní výsledky. Najdete zde i 6 uměleckých filtrů.

Výklopný displej má 3,0" úhlopříčku a rozlišení 460.000 bodů (320×480 pixelů). Podporovány jsou SD, SDHC a SDXC karty včetně Eye-Fi. K dispozici bude černá, stříbrná, červená a bílá varianta. S Li-Ion baterií vydrží na pořízení 330 snímků. Rozměry jsou 109,5×63,7×37,3 mm, hmotnost pak 265 gramů bez příslušenství.

Zdroj: www.photographyblog.com
reklama
Nejnovější články
Rodiče potrestali 15letou dceru převzetím jejích účtů na sociálních sítích Rodiče potrestali 15letou dceru převzetím jejích účtů na sociálních sítích
15letá Madelynn Sumpter dostala od rodičů na výběr ze dvou trestů. Vybrala si 2týdenní zabavení telefonu a převzetí účtů na sociálních sítích. Její otec se během této krátké doby stal hitem internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon údajně chystá 75MPx full frame EOS Rs Canon údajně chystá 75MPx full frame EOS Rs
Internetem začínají opět kolovat zprávy o novém připravovaném full frame fotoaparátu řady EOS R. Proslýchá se, že by mělo jít o model EOS Rs a rozlišení jeho senzoru má dosahovat vysokých 75 MPx.
5.12.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Režisér Johna Wicka natočil reklamu pomocí Apple iPhone 11 Pro Režisér Johna Wicka natočil reklamu pomocí Apple iPhone 11 Pro
Režisér David Leitch, který stojí za filmy jako John Wick, Deadpool 2 nebo Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw, natočil také reklamu na Apple iPhone 11 Pro. A pro video sněhové bitvy použil právě tyto telefony.
4.12.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fotograf fotí portréty ohrožených druhů ptáků i v ateliéru Fotograf fotí portréty ohrožených druhů ptáků i v ateliéru
Britský fotograf chce svou tvorbou upozornit na alarmující počty některých ohrožených druhů ptáků. Cestuje po světě a vyhledává zajímavá zvířata, kterým fotografuje profesionální portréty, jež podtrhují jejich rozmanitost. 
4.12.2019, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Youtuber rozběhal DOOM na 21 let starém kompaktu od Kodaku Youtuber rozběhal DOOM na 21 let starém kompaktu od Kodaku
Youtuber z LazyGamesReviews si trochu pohrál s 21 let starým kompaktem Kodak DC260 a poněvadž jde v podstatě o ořezaný počítač s procesorem IBM, jehož architekturu používal i Apple PowerMac, dokázal na něm rozběhat střílečku DOOM z 90. let.
3.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře