reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
reklama
5.1.2021, Milan Šurkala, aktualita
Fotografická divize společnosti Olympus už patří pod firmu JIP a nyní zahájila svou další existenci jako firma OM Digital Solutions Corporation. Slibuje si pružnější organizaci a lepší výsledky na trhu.
třebaň (309) | 7.1.202113:09
BCN+R se Olympus Em10mk3 v kitu umístil jako nejprodávanější MILC před Canon Kiss M ­(M50 ­- v USA nejprodávanější MILC­)­) kitem, Olympus PEN E­-PL9 kitu a α6400 Sony kitu. Olympus v Japonsku optimálně nastavil ceny levnějších sad a zákazníci na to slyší. Nová značka OM s tokijským centrem a vietnamskou továrnou do nového roku vstupuje s kapitálem kolem 360 mil USD a věřím, že s inovacemi a správnou cenou se značce minimálně na lokálním trhu bude dařit. Trh se na jednu stranu smrskává ale dnes si skutečně může vybrat každý z nevídaného množství spolehlivých a kvalitních DSLR, MILC nebo i telefonů a bezpočtu skel do které naskočili s nabídkou pro M4­/3 nově i čínští výrobci.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(2)
Ozzelot (277) | 6.1.202115:10
myslím, že problém Olympusu nebyl ve značce nebo vedení, ale v malém MFT snímači, který má nějaké výhody, ale především nevýhody ­(jednou z nich jest, že zůstává mimo zájem 90% profesionálních fotografů, kteří dnes bohužel táhnou trh, protože dovolenkáři už mají své foto telefony­).

Podle mě by se Olympus mohl prosadit třeba jako druhovýrobce objektivů pro ostatní systémy, tak jako třeba Sigma, protože optiku má Olympus excelentní. Někdo možná namítne, že je to pod jeho úroveň se takhle snížit, ...tak tady bych rád připomněl, že Olympus zkrachoval a měl by s tím nadále nějak pracovat.

Další věcí by bylo poohlédnout se po sdílení nějakého FF systému, protože pro další už asi na trhu není místo a Olympusu je dobrý týmový hráč, jak už předvedl na MFT s Panasem.

Jedinou jistotou kterou dnes asi Olympus má je, že jestli vsadí zase všechno na jednu kartu ­- MFT systém, čeká ho další krach. Je zbytečné to zkoušet znovu a znovu. Měl by přijít s novou vizí a MFT držet dál při životě jako sekundární systém.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(5)  nízká(0)
Milan Šurkala (6424) | 6.1.202115:23
"Olympusu je dobrý týmový hráč, jak už předvedl na MFT s Panasem­"

Nejsem si jist, zda by s Vámi v Panasonicu moc souhlasili. Nedávno Panasonic v nějakém rozhovoru přiznal, že to je taková divná ­"spolupráce­". Tehdy řekl, že L­-Mount je jako ­"manželství­", zatímco MFT s Olympusem je jen ­"spolubydlení­".
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Ozzelot (277) | 6.1.202116:22
tak to jsem netušil :­-D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
JonSnih (343) | 6.1.202118:39
Je známá věc, že Olympus a Paňák zkraje spolupracovali dost, Oly navrhl a nasdílel m4­/3 formát, bleskový systém, ultrasonické čištění snímače. Výměnou za to dostal LSI, snímač pro E­-M1i aj. Rozkol mezi firmami nastal právě v době, kdy vznikala L­-mount aliance. Oly z toho vycouval a od té doby si Paňák jel po svém: vlastní proprietární DFD AF systém, vlastní řešní Dual IS atp. Bohužel.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
JonSnih (343) | 6.1.202118:28
Profi fotograf si koupí techniku, která mu:
a­) vyhovuje
b­) a vydělá mu

Olympus se mohl připojit k L­-mount alianci v letech 2015­-2016, kdy vznikla. Představa laiků, že FF systém je spása pro výrobce fotoaparátů, je zcestná. Jak dokazují aktuální čísla, Panasonik těžce paběrkuje. Musel by prodávat násobně víc, aby se udržel v zisku.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(3)
Ozzelot (277) | 6.1.202120:45
miliony kompaktů s pidisnímačem, Nikon 1 ­(1­" systém­), MFT ­(m4­/3 systém­), APS­-C DSLR ­(Nikon­) všechno tohle vyklidilo, nebo pomalu vyklízí pole na trhu a FF systémy ve zmenšujícím se trhu stále jen zvětšují svůj podíl. To jsou fakta, která říkají, že vaše marně imunizovaná hypotéza není správná...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(0)
Pavel Matějka (962) | 6.1.20218:50
bude úpadek Olympusu pokračovat, ať už patří komukoliv a jmenuje se jakkoliv.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(5)  nízká(0)
Choakinek (4314) | 5.1.202121:36
Trh s fotoaparáty je v takové bídě, že je jen dobře, že Olympus alespoň v jiné podobě přežil a definitivně neskončil. Jakýkoliv výrobce fotoaparátů, který dnes skončí, či nějak seškrtá svou nabídku, bude pro zákazníka velmi nepříjemnou událostí.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste (vpravo nahoře). Pokud nemáte profil, zaregistrujte se pro využívání dalších funkcí.