www.digimanie.cz
>
>
>
>

OM Digital uvedl objektiv M.Zuiko Digital ED 8-25mm F4 Pro

OM Digital uvedl objektiv M.Zuiko Digital ED 8-25mm F4 Pro
, , aktualita
Společnost OM Digital představila nový objektiv M.Zuiko Digital Digital 8-25mm F4.0 PRO a rozvíjí tak dále systém Micro Four Thirds pod značkou Olympus. Objektiv má skládací konstrukci a velmi širokoúhlý záběr.
K oblíbeným
reklama
Micro Four Thirds systém dostal další nový objektiv. Je jím Olympus M.Zuiko Digital Digital 8-25mm F4.0 PRO. Jde o velmi širokoúhlý objektiv, který při reálných ohniskových vzdálenostech 8-25mm dává přepočtených 16-50 mm, tedy úhly záběru 107° až 47°. To vše znamená 3,1× optický zoom. Má dosti složitou konstrukci, je zde totiž 16 členů v 10 skupinách a najdeme tady téměř nekonečný výpis speciálních členů. V tomto počtu je totiž DSA člen, dva asférické ED, jeden Super ED, jeden ED, nechybí ani Super HR, HR a jeden HD element. V celém ohniskovém rozsahu dosahuje konstantní světelnosti F4 a 7lamelová irisová clona podporuje clonění maximálně na F22.
 
Olympus M.Zuiko Digital ED 8-25mm F4 PRO
 
Zaostřování je typu MSC a je možné od 23 cm v celém rozsahu. To znamená reálné zvětšení 0,07× až 0,21×, po přepočtu tedy 0,14× až 0,42×. Bude tak i rozumně univerzální pro focení detailů (na makro objektiv mu ale stále hodně chybí, ostře vyfotí plochu 83×62,4 mm a větší). Objektiv má skládací konstrukci, což zajišťuje jeho přiměřeně kompaktní rozměry, i když 77 mm v průměru a 88,5 mm na délku z něj nedělá úplného drobka. Hmotnost se dostala na 411 gramů, používat lze filtry se 72mm průměrem. OM Digital slibuje také funkčnost od -10 °C, odolnost vůči vodě a prachu díky standardu IPX1. ZERO Coating potlačuje závoje a odlesky, přední člen má i fluorovou povrchovou úpravu pro odpuzování vody i nečistot. Cena byla stanovena na 26.000 Kč s DPH.
 
Olympus M.Zuiko Digital ED 8-25mm F4 PRO
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery
Ricoh představil další generaci odolného kompaktu WG-7. Zůstává zde objektiv s 5× optickým zoomem a 20MPx snímač CMOS BSI. Novinkou je nicméně funkce webkamery díky podpoře USB Video Class 1.1.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem
Leica zařadila do svého výrobního programu i smartphone. Nese jméno Leitz Phone 1 a nabídne velký 1" snímač s rozlišením 20 megapixelů. Dokonce nabídne i speciální krytku objektivu, který má světelnost F1,9.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF
Znovu se objevují spekulace, že Canon chystá APS-C fotoaparáty s bajonetem RF. Dokonce by mělo jít o trojici modelů pokrývající různé trhy spíše nižšího cenového spektra. Má jít o EOS R7 až EOS R9.
16.6.2021, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost
Mnohé zajímá budoucnost značky Nikon. Nyní se na Internetu objevily další zákulisní informace, které prozrazují, co se na nás chystá. Můžeme čekat nové objektivy i Z9, otazník visí nad low-endovou Z30.
15.6.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června
Na Internetu se čím dál více objevují zvěsti o tom, že Nikon velmi brzy představí nový model s APS-C čipem. Původně se mluvilo o Z30, nyní to naopak vypadá na Zfc s retro vzhledem. A mělo by se tak stát už za dva týdny.
14.6.2021, aktualita, Milan Šurkala